https://www.duolingo.com/profile/EnesOzdemirTV

İngilizce pratik yapmak için alternatif yöntemler

Biliyorsunuz bir dili iyi bilmek için sadece öğrenmek yetmiyor. Her işte olduğu gibi bir dili iyi öğrenmek için de bol bol pratik yapmak çok önemli. Bizzat yurt dışına gidip insanlarla iç içe olmak bol bol pratik yapmak için belki en iyi yöntem olabilir. Ama buna herkesin imkanı yok elbette. Bu anlamda evimizden nasıl pratik yapabileceğimiz hususunda Dualingo'nun dışında başka ne tür alternatifler bulabiliriz? Bu konuda fikirlerimizi paylaşalım istedim. Ben bir tane örnek vererek başlıyorum. Film izlemek, şarkı dinlemek vs. önemli. Ama ben bizzat canlı bir insan ile pratik yapmanın daha verimli olacağını düşünüyorum. Mesela size bunu kolay kılacak ve sizi doğru insanlar ile tanıştıracak bir uygulama var. Adı speaky. Kendisini mobil olarak bulabileceğiniz gibi tarayıcı üzerinden de hesap açıp girebilirsiniz. Uygulamanın özelliği ise şu. Giriş yaparken kendi anadilinizi ve öğrenmek istediğiniz dilleri seviyeleri ile birlikte seçiyorsunuz. Herkes bu şekilde giriş yapıyor. Daha sonra ise size öğrenmek istediğiniz dili, bir başkasının ana dili olarak karşınıza çıkarıyor. Yani diyelim ki İngilizce öğrenmek istiyorsunuz. O halde sizin karşınıza da anadili İngilizce olan hatta bununla birlikte Türkçe öğrenmek isteyen bir kişiyi karşınıza çıkarıyor. Böylece iki tarafta kendi dilini geliştirip bol bol pratik yapabiliyorlar. Bence çok faydalı bir uygulama. Tavsiye ederim :)

September 11, 2019, 2:29 AM

0 Yorum

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.