1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. NOVÉ HLASY pro kurz ČJ i AJ, …

https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

NOVÉ HLASY pro kurz ČJ i AJ, reálný britský i americký přízvuk, automatické vyplňování vět v češtině

16.9.2019 - Verze pro Firefox a Chrome.

Jde o výrazné vylepšení systému výuky. Věnujete se jen angličtině, nezatěžujete mozek formulací českých vět, význam vnímáte rovnou v angličtině. Funguje to jak s kurzem angličtiny, tak s kurzem češtiny. Velmi doporučuji zejména těm z vás, kdo již máte dokončený celý strom angličtiny. Program se nemusí instalovat, jen se rozbalí (dvojklik a vybranou složku přetáhnete kamkoliv na disk nebo na plochu). Spouští se poklikáním na soubor duolingo.exe, který najdete v této nové složce. Můžete si udělat zástupce na plochu.

Nastavte si prosím u tohoto tématu nahoře "SLEDOVÁNÍ DISKUSE" (FOLLOWING DISCUSSION), abyste se dozvěděli o novinkách a aktualizacích a přečtěte si celý tento úvodní příspěvek. Máte-li jakýkoliv problém s programem, nebádejte, ale napište sem. Rád Vám poradím.

Protože se program neinstaluje, je možné, že vám systém bude řvát, že ochránil váš počítač a nebo kdesi cosi... To musíte proklikat (Klik na "Další informace" a potom "Přesto spustit" nebo tak něco). Také se může stát, že bude řvát nějaký anti-malware nebo antivir. Opravdu s úplně klidným svědomím můžete přidat pro tento program nebo pro celou jeho složku vyjímku – vyřadit z testování. Antiviry sice přidávají nové verze programu do bezpečných, ale často s dost velkým zpožděním.

Verze v.4.07 pro Mozilla Firefox i Google Chrome je ke stažení zde:

https://uloz.to/file/DSNb3Wk8WeJ8/vyuka-anglictiny-duolingo-zip

(aktualizace 12.2.2020 - Důležitá aktualizace v důsledku změny na straně Duolinga)

Hlasy (viz. níže) stahujte zde, velmi doporučuji nainstalovat:

https://uloz.to/!Sx0iB5np2l4i/vyuka-anglictiny-duolingo-hlasy-zip

Protože štěstí přeje připraveným :-) , máme už i verzi pro Chrome. Zde již program umožňuje vše, co Duolingo nabízí, včetně kontroly výslovnosti pomocí mikrofonu. Kvůli ochraně před roboty a automatickému blokování cizího obsahu zde ale poněkud hapruje fórum a nastavení předvoleb uživatelského účtu. To můžete ale dělat ve vedlejším okně ve Firefoxu. Nechcete-li používat mikrofon, použijte Firefox verzi! Ve Firefoxu mějte vypnuté blokování obsahu. To platí obecně, i bez programu. Používáte-li Chrome verzi, neodhlašujte se a nastavení účtu a diskuzi zásadně otevírejte ve vedlejším okně ve Firefoxu! V případě, že to omylem nedodržíte, napište, poradím vám, co s tím.

Obě verze vyžadují odpovídající internetový prohlížeč, nainstalovaný standardně ve výchozím umístění. Před používáním aplikace se přihlaste na www.duolingo.com klasicky přes prohlížeč, uložte si heslo a neodhlašujte se, nastavte si velikost a výchozí pozici okna, případně odkazy na liště oblíbených apod. Před spuštěním aplikace zavřete všechna ostatní okna prohlížeče. Program neukládá změny v uživatelském profilu Firefoxu, ani hesla.

U Firefoxové verze použijte rozbalenou složku DuolingoFirefox32bit nebo DuolingoFirefox64bit podle verze Firefoxu. Nevíte-li, klidně zkuste, jedna z nich se vám ujme. Začněte od DuolingoFirefox64bit.

Ani bych vám to neměl říkat, ale spustíte-li program jako správce (pravým tlačítkem na soubor s programem / Spustit jako správce), nainstalované prémiové hlasy (např. z balíčku ukázkových hlasů, viz. níže) vám budou fungovat nastálo. Nikomu to ale neříkejte :-) Spouštění programu jako správce můžete nastavit natrvalo - Pravým tlačítkem na soubor s programem / Vlastnosti / nahoře záložka Kompatibilita / dole zaškrtnout "Spustit tento program jako správce". Samozřejmě, podmínkou je, že váš systémový uživatelský účet na tom stroji má administrátorská práva.

Balíček ukázkových hlasů (3 female + 2 male + 1 kid) je ke stažení zde, velmi doporučuji nainstalovat:

Narazíte-li na nějaký problém s programem, napište prosím v jaké verzi a v jaké situaci k problému došlo a jak se to přesně chová. Dále prosím uveďte váš operační systém, platformu (32/64 bit) a zhruba charakteristiku stroje, alespoň stáří.

Ještě odkaz na stažení Firefoxu: https://www.mozilla.org/cs/

A odkaz na stažení Chrome: https://www.google.com/intl/cs_CZ/chrome/

(Stáhnete Installer, spustíte, vše potvrdíte.)

17.7.2019 - Popis původní verze s ozvučením, stažení a instalace hlasů:

Vždy jsem si přál ozvučit anglické věty v kurzu češtiny, ale kvůli tomu, jaká by s tím byla práce, jsem to nerealizoval. Bylo mi jasné, že oficiálně jako volitelná funkce se to neprosadí, i když by to bylo na straně Duolinga programátorsky opravdu velmi snadné. Navíc by se dalo argumentovat, že možnost ozvučení L1 by byla velmi přínosná pro slabozraké nebo nevidomé uživatele. No nic, neprosadili jsme již i možná lepší nápady.

Nicméně, když už je na světě program pro automatické vyplnění odpovědi v češtině, začalo být reálné znovu uvažovat o tom, dostat tam ozvučení zvenku. Přičemž by program mohl přečíst i odpověď. Po tom jsem také vždy toužil, protože jsem si nebyl jistý výslovností odpovědi, kterou jsem napsal. Na mé návrhy ale nikdo nereagoval.

A nová verze s kompletním ozvučením anglických vět v kurzu AJ->ČJ a nové volitelné hlasy do kurzu ČJ->AJ jsou na světě.

Vlevo nahoře vybíráte z nainstalovaných hlasů (před instalací případného nového hlasu program zavřete), posuvníkem můžete nastavovat rychlost, je tam i Želva, která se zapíná a vypíná (nechtělo se mi malovat s želvou, tak je tam jen popsané tlačítko). Dále je tam nastavení, zda chcete Číst zadání. V kurzu ČJ->AJ je vhodné zapnout reproduktor v nastavení Duolinga (kvůli poslechovým cvičením) a v programu zvolit “Se zpožděním” nebo “Nečíst zadání” tak, aby se to nemísilo s mluvčím z Duolinga. Při přechodu mezi kurzy češtiny a angličtiny se to nastaví automaticky. A nebo můžete v obou kurzech nechat vypnutý reproduktor Duolinga, zvolit normálně “Číst zadání” a nastavit si třeba nějakého britského mluvčího, ženský nebo mužský hlas, co vám vyhovuje. Tlačítkem "ČJ Auto" se dá vypnout automatické vyplňování odpovědí v češtině.

Program využívá systémové hlasy, kompatibilní se SAPI . Windows 7 , 8 i 10 vždy nějaké ty hlasy mají jako součást instalace systému, do desítek si je můžete dokonce zdarma přidávat. Samozřejmě ale, úplně nejlepší je nainstalovat alespoň pár precizních hlasů SAPI 5 22kHz nebo lépe 44kHz , balíček ukázkových hlasů (3 female + 2 male + 1 kid , zkušební verze na 1 měsíc) je ke stažení zde:

Po měsíci si můžete dát zase jiné hlasy. Jsem ale přesvědčen, že mnozí si koupíte minimálně jeden až dva kvalitní hlasy natrvalo. Jsou fakt skvělé. Tom je opravdu pěkně znějící Američan, Brian je realistický britský hlas. Všechny tři ženské hlasy (Amy-UK, Emma-UK a Salli-US) jsou velice příjemné a srozumitelné, vhodné zejména na dlouhodobější poslech. Justin (kid) je roztomilý, ale ze začátku mu asi nebudete moc rozumět. Vydržíte-li ale pár lekcí, začne se to výrazně zlepšovat a vytrénujete tím uši, srozumitelnost angličtiny se vám zlepší obecně. Je to Američan, není ale tak kvalitní jako Tom nebo Brian. Možná třeba vhodný pro lidi, kteří potřebují pracovat v AJ s dětmi. A nebo ho můžete jen tak na chvíli zvolit pro zlepšení nálady, je s ním opravdu občas sranda, jak něco zadrmolí. Po přepnutí hlasu program přehraje poslední větu, takže je možné si ji poslechnout v americké angličtině, porovnat s britskou a nebo prostě s ostatními, jak to kdo “vysloví”.

Pozor, vždy ale kupujte jen hlasy, podporující standard SAPI 5 (z těch kvalitních jsou to téměř všechny, ale existují i vyjímky, např. bohužel úžasné hlasy Acapela, využívající technologii neuronových sítí). Můžete vybírat třeba zde:

https://harposoftware.com/en/2-main/s-1/index/category-all https://www.cereproc.com/storesapi

Ceny za velmi kvalitní a realistické hlasy jsou do 40 Euro, to jde, zvážíte-li, že dohromady s Duolingem vytvoříte skvělý nástroj, který vás opravdu naučí aktivně používat angličtinu. Navíc tyto servery nabízejí i balíčky několika hlasů za velmi výhodné ceny. V ceně bývají i upgrade, lze očekávat, že brzy díky využití technologií neuronových sítí budou skutečně k nerozeznání od lidí. Než ale koupíte balíček, opravdu si všechny vyzkoušejte (trial verze) a nebo alespoň poslechněte (demo na webu). Dále, tyto hlasy můžete využívat např. i na čtení knih nebo jakýchkoliv jiných textů (ke kterým není klasické audio), čímž se ještě více zdokonalíte, budete-li si to ze začátku číst spolu s ním (možnost nastavení rychlosti je super). Žádný software (např. SPEECH2GO – S2G) nekupujte, ani jako součást balíčku, není třeba. Budte-li chtít zakoupený hlas využívat i jinak, použijte např.: http://balabolka.site je fakt dobrý, umí i na pozadí zachytávat a číst schránku (CTRL + C).

Při učení používejte klávesnici, tak je učení nejúčinnější.

1.7.2019 - Popis základní verze programu:

Když jsem viděl, jak beznadějná je ta situace s umožněním uživatelského nastavení poměru překladů do / z cizího jazyka, pustil jsem se do toho. Bohužel, se scriptem v Chrome se občas stávalo, že duolingo přestalo odpovídat. Možná nemělo zrovna své dny, možná nějakým geniálním způsobem detekovalo můj script, přestože jsem si opravdu velmi vyhrál s časováním, až do té fáze, že byl podle mého názoru od reálného uživatele nerozeznatelný. Tak jsem to hodil do Céčka – a ono to maká úplně skvěle.

Totálně to předčilo moje očekávání, za týden jsem udělal obrovský pokrok v učení. Věnujete se jen AJ, nezatěžujete mozek formulací českých vět, význam vnímáte rovnou v AJ. Funguje to jak s kurzem angličtiny, tak s kurzem češtiny. Odbourání vypisování českých vět bylo skvělé, tak jsem nakonec zrušil i to protivné oklidávání českých vět v kurzu češtiny; nebylo to už příliš programově náročné – a to bylo nečekaně další velké zlepšení v učení.

Takže je to malinká aplikace (120kB) pro Windows, nemusí se instalovat, jen se rozbalí do nějakého adresáře. Aplikace si po spuštění sama otevře internetový prohlížeč a v něm Duolingo. Je tam vlastní program (Duolingo.exe), 3 pomocné soubory a soubor “Vety.csv” . Právě formát .csv přináší navíc tu velkou výhodu, že si ho můžete i prohlížet – např. v Excelu nebo LibreOffice (ke stažení zdarma), věty si řadit podle dovedností nebo času, kdy jste se je učili a třeba si je jen připomenout, nebo se vyzkoušet zakrytím anglické verze. Úmyslně je každá jazyková varianta ve svém sloupci, nezávisle na tom, z jakého směru překladu pochází.

Jak to tedy funguje? Když vám naskočí věta, kterou nechcete vypisovat, prostě zmáčknete ENTER a už jí nikdy nebudete muset vypisovat. Nebo jí můžete (jednou) vypsat ručně. Příště už se vždy vyplní sama a jen ji odenterujete. V kurzu angličtiny doporučuji mít zapnutý reproduktor, anglickou větu si tak vyslechnete, můžete si jí zkusit zopakovat. Anglickou větu vnímejte pozorně a uvědomujte si její význam. Kdyby vás náhodou napadl nějaký jiný český překlad, samozřejmě můžete automaticky předvyplněnou odpověď vymazat a napsat tam to, co vás napadlo, abyste zjistili, zda je to také správný význam zadané věty. Podobně s úlohami typu “Mark the correct meaning”. Doporučuji české varianty vůbec nečíst, jen na klávesnici šáhnout nahoru na nějaké číslo (1 – 3), je to jedno jaké, a odentrovat. Když se náhodou nestrefíte, příště už se vybere správná varianta sama. Vše funguje pouze ve směru překladu z AJ do ČJ a u úloh typu “Select the missing word” , kde vybíráte čeké slovo do české věty.

V souboru Vety.csv jsem nechal pár testovacích vět. Tento soubor můžete vymazat a postupně ho během učení plnit, program se tak bude vlastně učit spolu s vámi. A nebo ho nechte, vaše věty tam budou přibývat. A nebo můžete navíc použít tlačítko “HLEDAT VĚTY”, potom se vám budou doplňovat i věty, které jste ještě neprocvičovali. Osobně doporučuji tuto třetí variantu, zejména studentům, kteří již mají několik měsíců dokončený celý strom AJ i CJ kurzu. Nezapínejte ho ale hned po spuštění programu, ale až když má zpracované vstupní soubory. Neuděláte chybu, když ho zapnete až po pár dnech. Program si stav tohoto tlačítka pamatuje i při příštím spuštění, až do případné aktualizace.

September 16, 2019

74 komentářů

Nová verze programu (v.4.06) je ke stažení, jde o důležitou aktualizaci v důsledku změny na straně Duolinga. Znovu zprovozňuje automatické vyplňování českých vět. Obsahuje také drobná vylepšení, například optimalizované zpracování dat. Inicializace po spuštění programu bude tak o něco rychlejší.

Stahujte zde:

https://forum.duolingo.com/comment/34137897

Stačí stáhnout novou verzi programu, rozkliknout a zkopírovat jen soubor duolingo.exe do vašeho adresáře s programem. Všechno ostatní můžete nechat tak, jak je. Použijte ale soubor ze správného adresáře, podle toho, jestli používáte Chrome nebo Firefox variantu. Samozřejmě můžete použít i celou novou složku.

Tyto rotace kódu Duolinga jsou pro nás sice nepříjemné, ale jinak prospěšné, velmi snižují aktivitu podvodníků. Například v naší lize nemáme tento týden poprvé žádného. Je vidět, že mají problém s aktualizacemi :-) Ti, co jim skript prodali, jsou možná pomalí a nebo chtějí za aktualizace další peníze.

Uvidíme, kdyby začaly být změny častější, přidal bych definiční soubory, abyste nemuseli vždy stahovat celý program znovu.

https://www.duolingo.com/profile/JiJezdinsk

Díky moc!

Pokud budeš program dál upravovat, mohl bys prosím uvážit pár drobných vylepšení?

1. mohl by si program pamatovat vybraný hlas? Teď to musím při každém spuštění znovu a znovu měnit, protože se tam vždy nastaví Mircosoft Anna.

2. Používám jako primární prohlížeč Pale Moon, který vychází z Firefoxu, ale neumožňuje managed instanci. Po prvotní instalaci Firefoxu program funguje a spouští Firefox s Duolingem, ale jakmile přijde aktualizace Pale Moonu, program se pokouší spouštět Pale Moon. Musím vždy přeinstalovat Firefox, aby to zase začalo fungovat. Odkud si tvůj program načítá cestu k exe souboru, který spouští? Šlo by nějak udělat, aby si to nezjišťoval sám, ale abych mu mohl vnutit exe soubor, který se má spouštět?

3. taková drobnost, ale potěšila by - mohl by si program pamatovat velikost a pozici okna, kterou při zavření má a příště ji použít? Ideálně jak pro sebe tak pro spuštěný Firefox.

Všechny věci by určitě šly řešit nějakým konfiguračním souborem (nebo možná ještě lépe větví v registry), na který by normální uživatel nemusel sahat, ale když si někdo potřebuje něco přizpůsobit, mohl by...

Předem díky, i kdybys nic z toho neimplementoval, pořád je to skvělý program :-)

Ahoj, pokud budou síly stačit, program bude mít stále tolik uživatelů a pokud se budu já sám učit, tak určitě :-)

1. Ale to znamená, že nemáte nainstalované hlasy z https://uloz.to/!Sx0iB5np2l4i/vyuka-anglictiny-duolingo-hlasy-zip. Velmi doporučuji. Program vždy upřednostní nejkvalitnější hlas, který nalezne. Kdyby vám náhodou z těchto hlasů vybraný nevyhovoval jako výchozí, odinstalujte ho. Jestli máte vy nebo někdo nějaký kvalitní vlastní hlas, který vám vyhovuje výrazně více, než jeden z těch ukázkových, buď ho můžeme doimplementovat a nebo zvážíme možnost uložení konfigurace Auto/Poslední hlas.

2. BrowserExecutableLocation se dá nastavit napevno. Ve veřejné verzi se použije automatická cesta, nastavená instalátorem FireFoxu v registru. Jestli nevyřešíte opravu registru po aktualizaci Pale Moon, ani se s ním nemůžete rozloučit, zkusíme něco vymyslet. Když mi pošlete vaší cestu ke spouštěcímu souboru Pale Moon i Firefoxu, mohl bych to snadno ošetřit v příští verzi.

3. Pozici a velikost okna Firefoxu si nastavte po spuštění Firefoxu bez programu . Stejně tak odkazy na liště oblíbených, které využijete při učení. Po zavření Firefoxu se již s programem bude otevírat na správném místě. Sorry, ale s ukládáním pozice okénka programu se mi zatím fakt patlat nechce. Přistoupíme-li ale k těm definičním souborům kvůli změnám v Duolingu, může to tam být také. Zatím je program závislý jen na Vety.csv, kvůli souřadnicím okna to nechci měnit. Antiviry totiž nemají rádi, když si program někam moc sahá, zvláště po startu. A protože se (zatím :-) ) nejedná o úplně masově rozšířený program, s uznáváním by byly větší problémy. Už teď to trvá několik dnů, než některé antiviry přidají novou verzi jako bezpečnou.

Já mám okno Firefoxu pod okénkem programu uprostřed obrazovky, když si zvyknete, uvidíte, že vám to bude vyhovovat.

Určitě ale děkuji za návrhy, jsou vítány. Zejména jsem rád, když se někdo svěří s problémem. Buď ho společně vyřešíme nebo při větším zájmu zaimplementujeme řešení do nějaké příští verze. Nechci, aby se někdo zbytečně učil neefektivně bez tohoto programu jen kvůli nepochopení nějaké funkce nebo nekompatibilitě, která by se dala snadno vyřešit.

Děkuji za rychlou odpověď.

1. Tyhle hlasy ale právě mám nainstalované, vždy si vybírám Salli. Ale program dává přednost tomu (asi hodně starému, podle toho, jak špatné zní) hlasu, co mají Windows 7 jako default, Microsoft Anna. Možná ji to vybere, protože vypadá stejně kvalitně (možná má stejné kHz), ale zní hrozně.

2. Ze kterého konkrétního klíče registru se to načítá? Můžu si to vždycky po instalaci updatu Pale Moonu vrátit zpátky, evidentně je všem ostatnim programům jedno, jestli je na tom konkrétním místě firefox.exe nebo palemoon.exe, protože vše funguje, ať je tam jedno nebo druhé. Jen potřebuju vědět, kde to mám upravit.

3. Díky za tip, Firefox používám jen pro Duolingo, jinak jej nepouštím, tak jsem tohle nezkusil.

Co se neefektivity týče, tak bych uvítal, kdyby se dalo zapnout i automatické vyplňování anglických vět, protože v naprosté většině případů vím přesně, co tam má být a štvě mě, že to musím datlovat. Občas navíc udělám překlep, kvůli kterému se mi odpověď označí jako špatná (i když je pravda, že některé překlepy nevadí, jiné ale ano). Stejně je nakonec píšu jen jednou, řeším to editorem, kam si přidávám vyplněné (aspoň ty delší) věty k danému tématu a pak je kopíruju přes clipboard. Ale bylo by příjemnější, kdyby se vyplňovaly samy...

1. Máte nainstalované opravdu všechny? Zejména David, Brian, Justin, Tom ? Jestli ano, budu muset zjistit, čím to může být. Zatím netuším. Jestli tyto výše nainstalované nemáte a žádný z nich vám nevyhovuje, zvýším preference u Salli a bude to vpoho.

2. Nejsnazší bude, když v příští verzi nechám vypisovat nalezenou cestu k Firefoxu. Vy mi potom pošlete obě (jak v chybě tak bez chyby). V další verzi už to bude ošetřené.

:-) Automatické vypisování obou jazyků opravdu ne. Jednak se to psaním opravdu velmi efektivně ukládá do paměti, včetně správného pravopisu, jednak by již takový nástroj nebyl férový ke všem ostatním uživatelům a motivační prvek Duolinga - soutěživost - bysme tak poškodili. Ale ano, před psaním určitě doporučuji odpověď vyslovit, nejlépe nahlas, neřešit při tom pravopis.

Přesně, delší větu si také někdy po chybě zkopíruji, snáze se tak dělají pokusy, zejména, nejsem-li si úplně jistý, kvůli čemu věta nebyla uznána. Možná bychom na to mohli doplnit nějakou horkou klávesu a funkcionalitu (okénko), kam by se takové případy ukládaly. A nebo horkou klávesu, po jejímž stisku by se vyplnila i anglická věta, ale třeba max 3 x během 5ti minut. Tím by se zároveň umožnilo dělat kurz češtiny na čas, což si myslím by byl celkem významný přínos.

Co se datlování týká, velmi doporučuji všem naučit se všemi deseti. Jsou na to skvělé nástroje (osobně doporučuji http://www.deseti-prsty.cz/index.html - ale s vypnutým zvukem). Naučíte se to mnohem rychleji než cizí jazyk (počítejte cca půl roku) a potom už vám půjde všechno snáze. I výuka jazyků. Psaní je potom stejné, jakobyste to to říkali. A zase, odlehčíte tím mozku a můžete se plně věnovat angličtině.

Na problém 2. zkuste upravenou testovací verzi zde:

>>>>>> Duolingo.exe <<<<<<

Mělo už by to být ošetřené. Dejte prosím info, abych to případně nechal i v příštích ostrých verzích. Jestli nemáte nainstalovaný žádný z hlasů David, Brian, Justin, Tom , bude řešit i problém 1.

Díky moc! Měl jsem nainstalované jen Amy a Salli. Teď už mám Salli předvybranou. Ten problém s Pale Moonem ale teď nevyzkouším, to musí nejdřív vyjít nějaká aktualizace, abych ji nainstaloval, pak se ukáže, jestli to funguje.

Koukal jsem, že program nejdřív načítá verzi Firefoxu z klíče HKLM\SOFTWARE\Mozilla\Firefox\GeckoVer (tam mám 72.0.2), pak to ještě zkouší z HKLM\SOFTWARE\Mozilla\MaintenanceService\GeckoVer a HKLM\SOFTWARE\Mozilla\Mozilla Firefox\GeckoVer (ty u mě nejsou vůbec) a pak načte cestu z HKLM\SOFTWARE\Mozilla\Mozilla Firefox 72.0.2\bin\PathToExe. Asi by bylo jednodušší ji načítat třeba z HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\App Paths\firefox.exe, tam nezáleží na verzi, tam je klíč pořád stejný.

1. Fajn, tak to vše vysvětluje. Ale ty mužské hlasy taky časem zkuste, ať se vám Salli neoposlouchá. Musíte vyměnit hlas vždy dříve, než začne být protivný. Tak se k němu můžete potom v klidu vrátit.

2. Přesně, to je ten problém, proto jsem vás nechtěl tlačit do změn v registru. Ten Pale Moon to pravděpodobně změní na více místech (neměl by to ale měnit - to je jejich bug). Geckodriver to ale musí hledat na všech místech, to je kvůli kompatibilitě napříč platformami. Každopádně, máte-li Firefox nainstalovaný ve výchozím umístění, mělo by to být už OK. Jasně, počítám s tím, že dáte vědět až po tom, co vyjde aktualizace Moonu. Kdyby to náhodou nešlo, pošlete mi tu cestu k oběma spouštěcím souborům. (Zjistíte ze zástupce, kterým je spouštíte).

Zdravím, jen chci ohlásit, že dnes proběhla aktualizace Pale Moonu a program (ta testovací verze) funguje, pustí Firefox, nesnaží se spustit Pale Moon.

Skvělé zprávy, OK, tato úprava bude i v budoucích ostrých verzích.

https://www.duolingo.com/profile/Johana84594

Chtěla bych tu coby potrefená husa říci, že hodně XP nemusí vždy znamenat, že dotyčný podvádí. Já si v tomto týdnu otevřela několik dalších kurzů, chci dělat španělštinu, tak zkouším, jestli je pro mne přijatelnější dělat ji z němčiny (už jsem všechno zapomněla a členy mě ničí) nebo z angličtiny (tu se teprve učím), případně jestli není lepší některý inverzní kurz. Sice mi při tom mozek dělá občas kotrmelce a vytvářím nejrůznější chiméry, ale pokud používám nápovědu, jde to hodně rychle, neboť se začíná na sedmi větách (ani to nejsou často věty) a jen pomalu se přidává. A tak jsem v lize utekla hodně dopředu, přesto mám soupeřku, jakousi Tatianu, která je ještě rychlejší než já, přestože žádný začátek kurzu nedělá. Včera večer jsme pracovaly obě najednou, a i když jsem měla 200 XP náskok, ona mě, potvora, dohnala a předehnala. Tak jsem ji podrobila zkoumání a zjistila jsem, že získává dvojnásobky bodů, tedy zřejmě dělá cvičení na rychlost, nevím, jak jinak by je mohla získávat. Takže zatímco já postupně zpomaluji a už nikdy tolik XP nezískám, ona bude řádit dál. Ale ani jedna nepodvádíme.

To je jasné, podvodník se pozná jedině zkoumáním RAW dat na duome.eu/nickname . Jsou to opravdu nesmyslná čísla (tisíc za hodinu, mnohokrát za sebou 19/20 za méně než 2 minuty apod.). A nebo má pravidelně několik tisíc za večer a nedostupná data na duome.eu - tak ten je také jasný. Já, když si dám poctivý večer s kurzem češtiny, tak také mám kolem těch 600, při opakování angličtiny z češtiny na čas i přes ten tisíc. To je normální a určitě bysme nikoho takového nepodezírali. PS: Ty jo! Toho 30.1. - to byl tedy výkon! Po takovém dnu, to bych měl také pořádné chiméry :-) Ale fakt to hodně pomůže, když si člověk může jednou za čas dovolit takový den. Ne hned, ale po pár dnech zjistíte, že jste se hodně posunula.

Však já také pevně doufám, že se jednoho dne ráno probudím, a budu plynně hovořit několika jazyky :-)

:-)) No jasně! Bomba je, že po pár takových dnech - ale musí být až do noci (nejlépe s krátkými přestávkami a pohybem na čerstvém vzduchu) - začnou sny v tom cizím jazyce. To se to pak učí úplně samo, v noci - když se ve snu snažíte někomu něco vysvětlit... :-)

A tohle je ta osoba děsná, už mi definitivně utekla: https://duome.eu/TatianaFer389374/progress

Nojo, ta dělá Stories . To sice není podvádění, ale tam se získávají XP výrazně snadněji. Jste dobrá, že jste se jí držela, ale s nimi také nemá cenu soutěžit (poznáte je podle těch 24XP zhruba za ty 2-3 minuty). My Stories nemáme. Možná by to ale šlo v jiném jazyce, kdyžtak zkuste. Stories jsou určitě super pro výuku. Co se týká toho rozdílu v obtížnosti, prý se to řeší, ale jak je vidět, ještě nedořešilo.

Chci upozornit na novou verzi programu (v.4.02), která obsahuje drobná vylepšení a přechod na aktuální verzi Google Chrome 78.

Ke stažení zde:

Až si aktualizujete Google Chrome, bude tato verze nutná. Použijte prosím celou novou složku, nestačí pouze zkopírovat soubor duolingo.exe .

https://www.duolingo.com/profile/Tom_V.
  • 1039

Tak se mi zdálo, že se v programu dlouho nic neděje, ani vět už nepřibývá. Pořád necelých 22t... Až jsem si jednou všimnul tlačítka "hledat věty" a hle - 39t vět a nová verze. :-) Výborně Dalibore.

:-) No, stane se. Ale na té obrovské databázi máte zásluhu vy všichni - pracovití uživatelé. Výborně kamarádi! :-) Ono se tedy těch 39t zoptimalizuje na nějakých 38,2t, ale i tak, neskutečné! Hlavně je obdivuhodné, kolik vět a jejich variant dokázali vytvořit tvůrci kurzů a systém Duolinga.

Mám pro vás pár typů, zejména vhodných pro kurz češtiny. Mě to velmi pomohlo v rozmluvení tak si to nechci nechat jen pro sebe. Opakujete-li nebo máte-li u dané dovednosti již alespoň jednu korunku, zvolte nahoře "Nečíst zadání", a anglické zadání si zkuste nejprve vyslovit. Potom si ho poslechněte stiskem klávesy Alt Gr a znovu vyslovte.

Naopak, máte-li nahoře nastaveno "Číst zadání", anglickou větu odposlouchávejte a nečtěte. Koukejte se jinam, a přečtěte si to až po odposlechu.

Další důležitá věc, ale tu už asi znáte a také již jsem o tom někde psal. Platí to pro oba kurzy. Při překladu do angličtiny si vždy nejdříve odpověď vyslovte, nejlépe nahlas. Potom teprve pište. Nedělali-li jste to, ze začátku to půjde poměrně těžko, ale brzy se to podá, uvidíte. Po napsání ji můžete znovu vyslovit a po odeslání a poslechu zase. Velmi dobře vás to připraví na budoucí zvládnutí konverzace v reálném čase.

Další tip je ohromný potenciál souboru vety.csv. Když třeba chcete vědět, jak se nějaké slovo nebo sousloví používá, nebo tušíte, že jste to již kdysi měli použité jiným způsobem, ale nevíte jakým. Tento soubor si můžete otevřít, stačí v txt editoru (notepad) a dát vyhledat všechny výskyty slova, sousloví nebo celé věty (CTRL + F). Soubor už začíná obsahovat i některé jiné varianty, než výchozí překlad, takže mnohdy najdete i alternativní správné překlady, ke kterým se jiným způsobem nelze dostat.

https://www.duolingo.com/profile/OsobaMoje

I přesto, že jsem aplikaci ještě nevyzkoušel, sleduji vývoj od začátku a musím říct, Dalibore, že se velice činíte. Děkuji. Protože na PC kurz vůbec nedělám, povím, že pokud byste udělal verzi na android, klidně si tam vložte premium členství, rád vám nějakou tu korunu zašlu.

Děkuji, vážím si toho, ale Android je opravdu mimo moje kompetence :-) To je opravdu úplně jiný způsob létání, jak by řekl klasik. Nejsem profík, času je málo, když něco napíšu, je to většinou jen kvůli tomu, že to nutně potřebuju. Když se čas najde, céčko a vb mě celkem baví, ale novou platformu fakt neplánuju. Je to fakt úplně něco jiného.

Doporučuji si to někde vyzkoušet na PC, věřím, že si nakonec nějaký ten malý PC/notebook pořídíte, zejména, děláte-li kurz češtiny. Když notebook, určitě s externí klávesnicí a myší (nejlépe bezdrátovou) a nejlépe s velkým monitorem. Nejen kvůli Duolingu, na Androidu se prostě všechno udělat nedá. A hlavně, všechno je prostě mnohem pohodlnější. Ano, uznávám, kdo je zvyklý pouze na Android, přijde-li k PC, začne to být pro něj pohodlnější až po nějakém čase.

Nejde o to, že bych si s pc nerozuměl, naopak, preferuji počítač. Ale duolingem jsem si zvykl vykrývat liché minuty každodenního života, jako třeba při čekání na schůzku, na oběd apod., tudíž doma se učím velice výjimečně. Ale to už je trochu OT. Zkusím se podívat na jednu bláznivinu - zda je simulátor win pro Android (-:

Na mobil velmi doporučuji Speak it right a Duolingo dělat na počítači. Speak it right obsahuje nová slovíčka, v posuzování výslovnosti je preciznější, obsahuje i konverzace, používání je velmi pohodlné a také vás udrží v kontaktu s jazykem. Děkuji Tomovi za odkaz, SUPER! Jen drobnou radu, když se vám něco nebude dařit vyslovit, klidně to přeskočte a jdete dál. Až se tam po čase vrátíte, již to půjde.

To se obávam, že by asi neběhalo. Ale jo, jasně, na vykrývání chvilek je mobil supr, udržuje vás v kontaktu s jazykem. K tomu je ale také zároveň dobré si občas sednout k PC a užít si to naplno :-) , zároveň si pohodlně najdete teorii, když narazíte na něco nejasného.

Tip: V novém typu úloh "Complete the translation" si dole klikněte na "MAKE HARDER". Potom se vám budou vyplňovat celé věty a nemusíte doplňovat ta česká slova. Nová beta již umí vyplňovat i ta slova, ale nebudu ji zveřejňovat, není to důležitá aktualizace. Dám ji k dispozici, až bude obsahovat něco zásadnějšího.

EDIT: Nová verze v.4.03 již vyplňuje i samostatná slova v tomto typu úloh.

https://www.duolingo.com/profile/ch7ktt7X

"Google Chrome je již spušten. Před spuštením programu..." Táto hláška mi vybehne, keď spustim Duolingo.exe a pritom Google Chrome nebol predtým otvorený. Dá sa s tým niečo robiť?

Prosím napište, co je v druhé části té hlášky (pravděpodobně anglicky) a Váš operační systém + platformu (32/64 bit). Případně ještě před tím zkuste program pustit po rebootu počítače. Možná vám tam zůstal viset nějaký proces, který blokuje přístup k profilu Chrome.

Dobrý večer. Windows 10 / 64 bit 1. "Před spuštením programu musí být prohlízeč Google Chrome ukončen. Zavřete všechna okna Chrome a klikněte na tlačítko "Opakovat"." 2. "Došlo k chybě při přípravě dat k uložení. Nové věty nebudou uloženy. Column 'Kurz' does not belong to underlying table 'VetyLower'."

Jasně, něco vám blokuje přístup k profilu Chrome. Jestli to skutečně dělá i po rebootu, zmačkněte prosím CTRL + ALT + DEL, zvolte "Správce úloh" a zkontrolujte Procesy na pozadí. Jestli tam najdete "Google Chrome", kilněte ho (označit a dole "Ukončit úlohu". Možná vám něco spouští Chrome po startu na pozadí. Jestli ne, bude to nějaký antivir nebo firewall, můžete je pokusně zkusit na chvíli vypnout. Můžete také zkusit spustit program jako správce. Na Win10 / 64 bit je to testované, takže obecný problém to není.

Nevyřešíte-li, napište, a zatím zkuste Firefox verzi.

Vypol Avast a Malvarebytes na pozadi Google Chrome bežal asi šesťkrát tak som to zrušil, takže neviem kde bola chyba. Ale teraz to funguje lepšie ako som očakával. Ďakujem. Pekný večer prajem.

Za málo, hezký večer a víkend s angličtinou naplno!

PS: Antivir si nezapomeňte zapnout.

Problémy spôsobuju doplnky Google Chrome, ktoré bežia na pozadí hneď po spustení počítača. Ešte raz ďakujem a dobrú noc.

Super, dobrá práce, i my děkujeme, může se hodit i ostatním.

Při hlášce "Před spuštením programu musí být prohlízeč Google Chrome ukončen ...." přestože máte všechna okna Chrome zavřená, viz. výše ch7ktt7X

https://www.duolingo.com/profile/Daku_

Stačí stáhnout jen novou verzy, nebo musím stáhnout i hlasy? Děkuji

Úplně stačí stáhnout jen novou verzi programu a zkopírovat jen soubor duolingo.exe do vašeho adresáře s programem. Všechno ostatní můžete nechat tak, jak je. (Předpokládám, že hlasy máte již nainstalované). Použijte ale soubor ze správného adresáře, podle toho, jestli používáte Chrome nebo Firefox variantu.

Ne, nainstalováno jsem zatím nic neměla, ale už jsem nainstalovala a vyzkoušela tu novou verzy a funguje to. Moc díky za tento prográmek. Jen bych byla ráda, kdyby bylo možné malé vylepšení. Líbilo by se mi, kdyby mi český pžeklad nenaskakoval prakticky okamžitě, ale aby zde bylo malé zdržení, aby si člověk nejdřív zkusil větu v duchu přeložit sám.

Fajn, ty hlasy ale opravdu velmi doporučuji. Jsou mnohem lepší, než ty systémové. Bude-li zájem více uživatelů, udělám v nějaké další verzi tu českou větu neviditelnou (nebo hodně špatně viditelnou) do té doby, než zmačknete ENTER. Ale věřte, jde to se tam nedívat, časem si zvyknete. Místo toho si zkuste originální větu vyslovit, uvidíte, že během toho si význam té věty uvědomíte rovnou v angličtině. Je to fakt lepší, než si to (třeba i jen v duchu) překládat do češtiny. Zpožďovací tlačítko by bylo také možné, ale myslím si, že krátké zpoždění by bylo stresující a dlouhé zase nevhodné pro cvičení na čas. Kdyžtak prosím po čase napište, jestli jste si zvykla se tam nedívat.

Prosím, nerobte to. Ja sám som mal najprv taký pocit, že by to bolo treba, ale potom som prišiel na to, že iba by to zdržiavalo. Ak už, tak by to malo byť v nejakých nastaveniach. Ďakujem a pekný čas prajem. P.S. Premyslel ste to výborne.

Tak jsem si zkusila nahrát hlasy s britskou výslovností, a s jejich poslechem nemám problém. Dokonce jsem si i zvýšila rychlost, což je parádní možnost. Ještě zkusím nainstalovat americkou výslovnost, uvidíme jak to půjde. Jinak s tím opakováním po rodilácích máte pravdu, chce to zkoušet. Třeba si konečně zlepším výslovnost. Ještě jednou moc díky za tento prográmek :-)

Super, to jsem moc rád. Jste talent ;-) Je to samozřejmě TTS, ale fakt znějí hodně reálně. A budou se dále jen zlepšovat.

Jestli máte/můžete mít na tom stroji administrátorská práva ***, je to jedno - můžete je nainstalovat rovnou všechny. Jestli ale admina mít nemůžete, dávejte si je postupně. Až vám první vyprší, dejte další, další si můžete stáhnout z těch hlasových webů v úvodním příspěvku. Případně je podpořit zakoupením toho vám nejoblíbenějšího, nebo balíčku. Všechny hlasy můžete využít i na čtení knížek nebo třeba mailů, jestli si s někým dopisujete v AJ.

*** Nevíte-li, jestli máte admina, zkuste kliknout pravým na ten program/zástupce a koukněte, jestli tam máte možnost "Spustit jako správce". Jestli ano, můžete si nainstalovat rovnou všechny hlasy.

Děkuji za Vaše pozitivní ohlasy a také velké množství uživatelů. Z vytížení serveru na vyhledávání vět je vidět, že jste si program opravdu oblíbili. Velmi mě těší, že kromě mě přináší radost i vám. Bohužel však právě došlo ke změně na straně Duolinga, kvůli které byla nutná další úprava programu.

Nová verze v.4.01 (Firefox i Chrome varianta), je ke stažení zde:

(Opraven problém s vybíráním vět ze seznamu.)

Můžete samozřejmě nahradit celou složku, stačí ale překopírovat rozbalený soubor duolingo.exe do vašeho adresáře s programem. Použijte ale soubor ze správného adresáře, podle toho, jestli používáte Chrome nebo Firefox 32/64 bit variantu.

https://www.duolingo.com/profile/Joe430364

Pozor na tento program. Ignoroval som varovanie antivíru a nainštaloval som si verziu 4.02 pre Chrome. V podstate fungoval, ale nezobrazovala sa diskusia. O tom sa v návode píše. Ale diskusia nezobrazovala ani keď som sa odhlásil a program vypol. Nezobrazovali sa príspevky ani keď som ich vyhľadal cez google, bol z duolinga odhlásený a program bol vypnutý. A následne sa už nedalo prihlásiť do duolinga. Aj po reštartoch PC to písalo, že mám zlé heslo. To ale bolo správne. V opere fungovalo. Tak som si dal preposlať niekoľko krát nové heslo a vždy mi to písalo, že platnosť stránky na obnovu hesla vypršala. Program som vymazal, odinštaloval všetko čo sa v ten deň do systému nainštalovalo a nepomohlo to. Až keď som dal dva krát vyčistiť Chrome, tak to zabralo a môžem sa do duolinga prihlásiť. Dúfam, že to nie je vírus ale iba zle napísaný program. Antivírus mi už samozrejme nič nenájde, keď som napriek varovaniu povolil inštaláciu. Btw, myšlienka to bola dobrá. To písanie českých viet je naozaj strašný opruz. Nie som Babiš ani Rolincová, aby som sa musel cvičiť v češtine. V slovenčine by to bolo samozrejme dtto. To by mohli v duolingo poriešiť.

Dobrý den, děkujeme za připomenutí, nezdůraznil jsem to v návodu dostatečně.

To nedělá program samotný, ale Duolingo server pouze v kombinaci s Chrome. Je-li aktivované blokování cizího obsahu (v managed instanci Chrome musí být z bezpečnostních důvodů) a kliknete-li na diskuzi nebo změnu v nastavení účtu, stáhnete si cookie, které dočasně zablokuje diskuzi a brání v přihlášení, odhlásíte-li se.

Nedělejte nic jiného, než vymažte Cookie (Jděte na duolingo.com , klik na zámeček vlevo nahoře v adresním řádku / Soubory cookie / a všechny je postupně vymažte tlačítkem "Odebrat"). Nemůžete-li se přihlásit, udělejte to samé přímo na té přihlašovací stránce. Potom restartujte Chrome, normálně se přihlaste a vše bude OK.

Případně jděte na jakýkoliv jiný web a vymažte veškerý obsah pro duolingo.com (nebo např. z poslední hodiny - cookie i ostatní soubory v mezipaměti), přihlašte se přes Firefox, a Chrome použijte pro jistotu později, nejlépe cca po hodině nebo až další den. Po vymazání cookies se ale vždy nejdříve přihlaste normálně přes prohlížeč, ne přes program! Neklikal-li jste na diskuzi, stačí po pár minutách načíst znovu kompletně titulní stránku duolinga (klik vlevo nahoře na šipku v kroužku vedle adresního řádku, trvá i 10 sekund). Pro okamžité zprovoznění stačí vymazat Obrázky a soubory v mezipaměti - to můžete klidně Od počátku věků. Každopádně, vždy můžete používat na diskuzi Firefox.

Kdo nechce používat mikrofon na kontrolu výslovnosti, používejte Firefox verzi!

Používáte-li Chrome verzi, neodhlašujte se a nastavení účtu a diskuzi zásadně otevírejte ve vedlejším okně ve Firefoxu! Ve Firefoxu mějte vypnuté blokování obsahu. To platí obecně, i bez programu.

Pozn.: Všechny lepší servery se samozřejmě programům a scriptům různým způsobem brání. Je to obrana zejména před spamovacími roboty, ale i před cheatery.

Máte-li jakýkoliv problém s programem, nebádejte, ale napište sem. Rád Vám poradím.

Vďaka za info. Ešte to vyskúšam.

Chci upozornit na novou verzi programu (v.4.03), která obsahuje doplňování slov v novém typu úloh "Complete the translation" a drobná vylepšení.

Ke stažení zde:

Stačí stáhnout novou verzi programu, rozkliknout a zkopírovat jen soubor duolingo.exe do vašeho adresáře s programem. Všechno ostatní můžete nechat tak, jak je. Použijte ale soubor ze správného adresáře, podle toho, jestli používáte Chrome nebo Firefox variantu. Samozřejmě můžete použít i celou novou složku.

https://www.duolingo.com/profile/martin.hassman

Projekt vypadá velmi zajímavě. Nepublikoval jste zdrojáky někde na GitHubu?

Děkuji, opravdu to s tím jde samo :-) . Super je ta možnost změny hlasu, tak se vám žádný neoposlouchá a nezačne být protivný.

Zdroják bohužel zveřejnit nemohu, protože by byl velmi snadno zneužitelný na "generování" XP, čímž bych duolingo poškodil. Velice chytrý motivační prvek - soutěživost - by úplně ztratil svou funkci.

Máte-li ale jakékoliv návrhy na vylepšení, pište sem. Bude-li zájem více uživatelů, rád to zapracuji do nové verze.

https://www.duolingo.com/profile/martin.hassman

Nástroje na generování XP Duolinga jsou snadno k dispozici a kdo je chtěl najít, už je dávno používá.

Tohle je naopak skvělé téma na komunitní projekt a otevřením by jen získal. Škoda, pokud zůstane uzavřený.

Možná máte pravdu, já o nich nevím. Každopádně nechci přispět k dalším. Respektuji váš názor, potenciál např. v podobě podpory dalších jazyků je zde veliký. Reverzní kurzy jsou na duolingu využívány všeobecně. Do budoucna možnost otevření úplně nezavrhuji, ale zatím opravdu ne. Jsou i další důvody, masovým nasazením třeba nějaké ne úplně čisté verze by velmi hrozilo, že by Duolingo znemožnilo přístup z managed instancí prohlížečů. Případně všech kromě Chrome. A to rozhodně nechceme. Viz. Internet Explorer a další.

Dobrý večer Dalibore,

tak jsem se konečně rozhoupal cvičit na PC, tedy i vyzkoušet vaší aplikaci. Musím jí ale nějak více pochopit, případně doladit, pomůžete mi? Mám ji 3 dny a zatím mám tyto výsledky:

Když aplikaci spustím, chrom mi hlásí: „Chrome is being controlled by automated software.“ Je to normální? Přijde mi, že od té doby mi v Chrome nejde zobrazit duolingo forum.

Aplikace je zpomalená, když ji chci třeba posunout, trvá cca 2 vteřiny, než se posune a podobně.

Při pokusu o zavření aplikace win okamžitě hlásí, že je aplikace zaneprázdněná, zda ji má zavřít natvrdo. A když to nezahlásí, trvá asi 15 až 20 vteřin, než se zavře.

Když mám kurz češtiny a mám psát to co slyším (česky) program mi text nevyplňuje, je to správně?

Děkuji

Hezký večer,

Když aplikaci spustím, chrom mi hlásí: „Chrome is being controlled by automated software.“ Je to normální?

Ano, tak je označena managed instance prohlížeče, hlášku lze zavřít křížkem, aby nezabírala místo.

Přijde mi, že od té doby mi v Chrome nejde zobrazit duolingo forum.

Nechcete-li používat kontrolu výslovnosti mikrofonem, určitě používejte Firefox verzi. Používáte-li Chrome verzi, nastavení účtu a diskuzi zásadně otevírejte ve vedlejším okně ve Firefoxu! Když to omylem nedodržíte, návod na opravu je výše (ZDE).

Aplikace je zpomalená, když ji chci třeba posunout, trvá cca 2 vteřiny, než se posune a podobně.

Aplikace po spuštění zpracovává a optimalizuje data pro rychlou odezvu během učení. Soubor už je opravdu veliký, tak to dá procesoru celkem zabrat. Nechte ji to v klidu zpracovat. Také, když zrovna mluví, proces syntézy hlasu si vezme slušný výpočetní výkon, jedná-li se o kvalitní hlas.

Při pokusu o zavření aplikace win okamžitě hlásí, že je aplikace zaneprázdněná, zda ji má zavřít natvrdo. A když to nezahlásí, trvá asi 15 až 20 vteřin, než se zavře.

Podobně jako při spuštění, aplikace optimalizuje a ukládá data na příště. Nechte ji to v klidu udělat. Když se pokusíte aplikaci zavřít brzy po startu, když ještě nemá zpracovaná data, dostanete hlášku, že je zaneprázdněná. Případně když zavřete její instanci prohlížeče dříve, než aplikaci. Vždy zavírejte jen aplikaci, až uvolní zdroje, sama si zavře svou instanci prohlížeče.

Když mám kurz češtiny a mám psát to co slyším (česky) program mi text nevyplňuje, je to správně?

V kurzu češtiny si určitě vypněte reproduktor v nastavení duolinga. Ať už s programem nebo bez. Ta cvičení jsou úplně zbytečná.

Já vím, že je ten návod v úvodním příspěvku dlouhý, ale určitě si ho prosím přečtěte. Jedině tak využijete plný výukový potenciál programu.

Bohužel, dnes mi program (verze pro Firefox64) přestal vyplňovat věty. Ani si mnou vyplněné věty neukládá, takže asi proběhla nějaká změna HTML, která ho znefunkčnila :-(

Ano, je to obrana proti cheaterům, dobře, že je. Nová verze bude brzy.

Nová verze programu (v.4.04) je ke stažení, jde o důležitou aktualizaci v důsledku změny na straně Duolinga.

Stahujte zde:

Právě došlo ke změně na straně Duolinga, kvůli které vám nepůjde automat u výběrových cvičení. Nová verze je hotová, zveřejním jí, až bude otestovaná a až bude pravděpodoné, že se nic dalšího na straně Duolinga nezmění. Předpokládám, že by to mělo být do konce týdne.

• 1039

Kdybys to nenapsal, tak bych si ani neuvědomil, že jsem ráno u výběrových cvičení musel volit ručně. :-)

Nová verze programu (v.4.05) je ke stažení, jde o důležitou aktualizaci v důsledku změny na straně Duolinga. Znovu zprovozňuje automatické oklikávání českých vět a českých slov u výběrových cvičení.

Stahujte zde:

Ahoj. Verzia v.4.04 do včera v Chrome fungovala. Dnes som nainštaloval v.4.05 a prestalo to doplňovať české vety. Tak som sa skúsil vrátiť k v.4.04, ale už nefunguje ani tá. Nefunguje to ani po reštartoch PC. Do toho tvojho programu tie vety zapisuje, ale v Duolingo ich nepíše.

Ahoj, bohužel, je to tak. Já tušil, že mám ještě pár dnů počkat. Dnes došlo k další změně na straně Duolinga. Oni to často dělají takhle v sériích. Věřím, že už to bude poslední změna zase na dlouhý čas. Novou verzi dám k dispozici brzy, jde o důležité funkce. Bez nich se už dneska fakt učit nedá.

Dík. To vypisovanie českých viet je opruz. Nerozumiem prečo tam tie preklady do češtiny vôbec sú.

Nová verze už je ke stažení :-)

Zpětný překlad textu má určitě smysl - asi tak první půl roku učení. Potom je to ale opravdu nesmysl.

https://www.duolingo.com/profile/V.Dyk

Dobrý den, v úterý 29.1,2020, jsem si nainstaloval Verzi v.4.06 pro Google Chrome, zdá se, že to na PC jede, ale na mobilu (Android) mi zmizela možnost ve čtvrtek zdvojnásobení počtu bodů cvičením, respektive, ta nabídka tam je, ale nejde spustit, což ještě minulý čtvrtek šlo. Vypadá to, že to má nějakou spojitost s tímto programem, poraďte, co s tím, děkuji...

@ V.Dyk : Přeji pěkný den. Je opravdu úplně vyloučené, aby zde byla jakákoliv souvislost. Program nic nestandardního s daty na serveru nedělá, vše probíhá normálně korektně přes prohlížeč. Musím ale přiznat, že mobilní apky Duolinga jsem zkusil každou jen jednou. A mě osobně stačilo :-)

Co vím o zdvojnásobení počtu XP v mobilních aplikacích - ten den v týdnu se občas mění. Dále vím, že bylo mnoho stížností na tuto možnost kvůli míchání různých podmínek uživatelů do stejných lig. Třeba už to začali nějak řešit.

EDIT: Chrome doporučuji opravdu jen, chcete-li používat kontrolu výslovnosti mikrofonem. Jinak je opravdu lepší Firefox verze. Viz. návod v úvodním příspěvku. Můžete mít samozřejmě obě verze ve dvou složkách a pouštět tu, kterou zrovna chcete.

https://www.duolingo.com/profile/Pajo11112

Funguje ten program ve verzi 4.06 ? Mě to přestalo fungovat tak 2 dny spět.. program se vubec nespustí v žadnem prohližeči. Je to jenom u mě ?

Pravděpodobně používáte Chrome verzi a už jste si aktualizoval prohlížeč na 80.0.3987.87 (zatím se nevnucuje automaticky). Použijte Firefox verzi programu a nebo si stáhněte tento soubor, rozbalte rozkliknutím a vzniklý soubor chromedriver.exe zkopírujte do složky s programem. Původní soubor přepište.

https://chromedriver.storage.googleapis.com/80.0.3987.16/chromedriver_win32.zip

https://www.duolingo.com/profile/Pajo11112

ano použivám chrome .Funguje, děkuji moc

Mne to prestalo v Chrome fungovat dnes. A aktualizovalo sa to samo. Ale Firefox funguje.

OK, prosím, chcete-li používat kontrolu výslovnosti mikrofonem (to je možné jen v Chrome verzi), stáhněte si ten soubor výše. Kompletní sestavení včetně tohoto souboru dám k dispozici během pár dnů.

Upozorňuji na novou verzi programu (v.4.07) . Jde o důležitou aktualizaci v důsledku změny na straně Duolinga. Pro správnou funkci programu je nutná, prosím, používejte jen tuto.

Stahujte zde:

https://uloz.to/file/DSNb3Wk8WeJ8/vyuka-anglictiny-duolingo-zip

Prosím, použijte celou novou složku, včetně souboru Vety.csv . Nelekněte se menšího počtu vět. Pro velké množství záznamů již nebylo únosné uchovávat všechny kombinace, navíc s výhledem na nový strom dovedností češtiny... . Kombinace, které jsou pro funkci programu nadbytečné, se nově budou odstraňovat. Ale nebojte, veškeré alternativní překlady si bude program pamatovat a budou i nadále v tomto souboru k nalezení. Další optimalizace za vás bude provádět server. Díky tomu bude program startovat i ukončovat se výrazně rychleji. Připomínám, po pár dnech si zapněte funkci "HLEDAT VĚTY". Program si bude stav tohoto tlačítka pamatovat až do případné příští aktualizace. Vzhledem k rozsáhlejším změnám na straně Duolinga jsem neměl čas na ty definiční soubory, takže je to stále naprogramované natvrdo. Snad příště.

Jde o poměrně horkou novinku, nestyďte se prosím napsat, kdybyste zaregistrovali nějaký bug.

• 1039

Hodnotím velmi kladně "pročištění" databáze vět. Na mém postarším notebooku (i5/8GB/SSD) trvalo načtení kolem 3 minut, teď je to cca 1 minuta. Podobně tak i vypínání.

Opět a znova chválím podporu tohoto free produktu! :-)

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.