1. Forum
  2. >
  3. Temat: Duolingo
  4. >
  5. Po co tyle tych lingotów skor…

https://www.duolingo.com/profile/Ewelina715162

Po co tyle tych lingotów skoro nie ma co za nie kupić?

Mam 258 lingotów, wcześniej wydawałam na testy, teraz coraz rzadziej, codziennie dostaje następne i zastanawiam się po co? Skoro jedyne co można za nie kupić to stroje dla Duo? Oczywiście wiem, że można kupić przerwę na weekend, ale i tak nie korzystam. Po cholerę to komu?

September 18, 2019

16 komentarzy


https://www.duolingo.com/profile/bordd

a ja mam 1558 i w pełni zgadzam się z Eweliną. Lingoty są zupełnie bez sensu - a omijanie lekcji to metoda podobna do nie włączania duolingo a jakiejś gry. Do tego Lingoty nie są potrzebne. W samym duolingo nie idzie ich wykorzystać a opisywanie o odwdzięczaniu się w komentarzach nie widzę najmniejszego sensu - skoro rozmowy nie są na temat nauki, wyjątków językowych, szybszych metod nauki.


https://www.duolingo.com/profile/kuniklulo

Robiąc "normalnie" lekcje w każdej chwili można spojrzeć na tłumaczenie danego słowa/zwrotu, natomiast robiąc test poziomujący lub omijając lekcje danego poziomu nie ma możliwości sprawdzenia tłumaczenia oraz limit pomyłek wynosi 2 lub 3 na dane sprawdzanie wiedzy. Niestety aplikacja mobilna wymusza płatność za to w linglotach, gdzie wersja przeglądarkowa pomijania lekcji jest bezpłatna.

Jeśli chodzi o granie zamiast nauki to wszelkie pomijanie lekcji dodaje mniej punktów XP, tzn. za lekcję ma się 10-15 XP (lekcji jest kilka, na koniec 2 lingloty), a za zrobienie testu z danego poziomu zawsze 20 (i jeśli bezbłędnie to 1 linglot).

Czy podtrzymujesz zatem zdanie, że pomijanie lekcji to metoda podobna do włączania jakiejś gry, skoro "normalne" klikanie lekcji pozwala uzyskać więcej punktów, a pomijanie - szybszy dostęp do trudniejszych materiałów przy prawie bezbłędnej znajomości poprzednich lekcji?


https://www.duolingo.com/profile/Radek-Leszek

Ewelino,

może po to, byś się mogła komuś odwdzięczyć lingotem za trafny lub ciekawy dla Ciebie komentarz na forum? Może nie należy traktować lingotów wyłącznie merkantylnie...

Miłe pozdrowienia :) Radek


https://www.duolingo.com/profile/Ewelina715162

Podarowałam Ci jednego.


https://www.duolingo.com/profile/kuniklulo

niestety na aplikacji na androida, aby zrobić 1 duży test zamiast kilku(nastu) i mieć ukończony poziom 2, 3, 4 lub 5 trzeba zapłacić jednorazowo 5 linglotów, więc ostatnio zużyłem około 300, aby niebawem uzyskać drugi poziom ze wszystkich lekcji danego kursu -> po to te lingloty na przykład;)

  • dodatkowo danie komuś linglota w jakiejś długiej dyskusji wyróżnia konkretny post

  • limit pomyłek w czasie pomijania lekcji, czy robienia testu poziomującego wynosi 2-3 błędy, natomiast w czasie zwykłej lekcji można się mylić w nieskończość oraz sprawdzać tłumaczenie każdego słowa, a więc jest trudniej ;)


https://www.duolingo.com/profile/SadzaRuda

Witaj! Za tą ilość języków, których się uczysz (jestem pełna podziwu - jak to Ci się nie myli?) chcę Ci podarować lingoty, żebyś miał "kasę" na zakup testów. Serdecznie pozdrawiam i powodzenia na testach. Pełen Szacunek! P.S. To głupie, że tak trzeba klikać- nie można by tak: daruję (tu wpisuje liczbę) lingotów? Dałabym 200 ale rozbolała mnie ręka od klikania!!!


https://www.duolingo.com/profile/kuniklulo

Dziękuję za wsparcie, kolejnych 20 testów poziomujących wykonanych w aplikacji mobilnych już za mną :)

Część tych języków uruchomiłem 1-2 razy, aby zapoznać się ze strukturą języka, pisownią, gramatyką. W przypadku innych - zaglądam do nich mniej lub bardziej regularnie. Bardzo pomaga mi znajomość działania języka Esperanto i dzięki niemu jestem w stanie opanować szybciej języki romańskie.

Bardzo ważna jest regularność powtórek. Na ten moment mam kilka języków, które chciałbym lepiej opanować, a inne przeglądam raz na jakiś czas oswajając się z różnorodnością.


https://www.duolingo.com/profile/cyberNat2000

Ja tez mam wszystko wykupione, według mnie powinno być więcej lekcji do do kupienia za lingoty


https://www.duolingo.com/profile/doulingo12pl.

Każdy kto nie potrzebuje lingotów niech przekaże je mi. Z góry dziękuję.Życzę miłego dnia


https://www.duolingo.com/profile/Dana_Dany

Ewelino dla mnie lingoty są bardzo przydatne, ponieważ lubię nimi obdarowywać innych ludzi i sprawia mi to wielką przyjemność!

Kiedy umieszczam ...Posta....zawsze wszystkich wynagradzam za uczestnictwo w dyskusji :)...... to jest moja zasada! i rozdaję dużo lingotów za odpowiedzi, które naprawdę mi się spodobały!

.....pozdrawiam . :) Danuta .....


https://www.duolingo.com/profile/tess1608

Otóż to!!!! Mam takie samo zdanie. Ja mam 1446 lingotów. To odpowiedź dla Eweliny.


https://www.duolingo.com/profile/riczir

Od przybytku głowa nie boli....Może za kilka lat będą jak bitcoiny;) Dlatego nie wydaję...ha ,ha


https://www.duolingo.com/profile/tess1608

to ja też poczekam.


https://www.duolingo.com/profile/Sunshine.uvu

A ogólnie to gdzie można kupić te stroje dla Duo?

Naucz się języka w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.