1. Forum
  2. >
  3. Temat: Duolingo
  4. >
  5. Niski poziom Duolingo

https://www.duolingo.com/profile/MarcinKosm1

Niski poziom Duolingo

Witam wszystkich poliglotów ;)

Impuls do napisania tego posta poczułem pod wpływem ukończenia kursu języka angielskiego. Kurs ów skończył się na poziomie 5 i mym oczom ukazał się złoty Duo. Cholera! Dlaczego gdy podejmuję kursy innych języków, ale z języka angielskiego, poziomów jest o wiele więcej i rzeczywiście tam czuć że człowiek czegoś się uczy. W przypadku polski-angielski właściwie ukończyłem całość w kilka dni i zdecydowanie nie uważam żebym znał ten język na zaawansowanym poziomie. A może to ją czegoś nie rozumiem. Tak czy inaczej opiszę to bardziej zrozumiale dla społeczności Duolingo i powiem: W kursie języka angielskiego zdobyłem 78 koron (czyli ukończonych tematów) i to jest maksimum. Nie spodziewałem się tak niskiego poziomu. Oprócz angielskiego uczę się no norweskiego i tam akurat przypadkiem również mam 78 koron, jednak możliwych tematów jest o wiele więcej. Proszę, powiedzcie że jest jakiś sposób by "odblokować"więcej tematów w kursie angielskiego.

Piszę ten post pod wpływem wyżej opisanego impulsu, choć tak na prawdę frustracja spowodowana niskim poziomem lekcji na Duolingo narasta we mnie od dłuższego czasu. Tym bardziej mi szkoda pieniędzy które wydałem na wersję Premium (choć oczywiście teraz, po prawie miesiącu, nikt mi ich nie zwróci).

Drodzy twórcy, nie idźcie za wszechogarniającym świat trendem pogoni za szybką gratyfikacją. 50xp propagujecie jak coś niesamowitego. Ja codziennie wyrabiam pomiędzy 100 a 200 i bynajmniej nie uważam aby było to nadzwyczaj dużo. Wprowadźcie również proszę więcej różnorodności. Zdania powtarzają się z bolesną częstotliwością.

Jeśli rzeczywiście chcecie służyć w dobrej wierze, pomagając ludziom poszerzać horyzonty, proszę.. Róbcie to należycie. Słuchajcie głosów takich jak mój i pracujecie nad tym, by dzięki aplikacji użytkownicy mogli rozwijać swoje umiejętności, a nie jedynie dobre samopoczucie oraz fałszywe przekonanie o znajomości danego języka.

Dziękuję. Dobranoc :-*

September 18, 2019

9 komentarzy


https://www.duolingo.com/profile/fHZ7BLoL

Mam 130 koron z angielskiego i jestem w 2/3 drzewka. Nie wiem dlaczego uważasz, że jest ich maksymalnie 78, bo samych tematów jest 55. Czyli w sumie 55 tematów x 5 poziomów na każdym temacie daje możliwych 275 koron w tym kursie. A co do poziomu to żaden kurs nie da Ci poziomu B2, który już coś znaczy. Większość kursów to podstawy. A że zdania się powtarzają - no cóż... praktyka czyni mistrza :) Powodzenia z nauką.


https://www.duolingo.com/profile/Radek-Leszek

Marcin,

1) Potwierdzam to, co napisał fHZ7BLoL. Nie ukończyłeś kursu angielskiego. Musisz zaliczyć 275 koron i wtedy dopiero otrzymasz "prawdziwą" złotą sowę za ukończenie kursu.

2) Do "drogich twórców" należy pisać na angielskim forum, bo drodzy amerykańscy (!) twórcy nie czytają polskiego forum. Zresztą na przestrzeni lat wielokrotnie to radzili moderatorzy wszystkim niezadowolonym.

3) Dlaczego kurs języka angielskiego dla Polaków ma taki a nie inny poziom dydaktyczny oraz problemy z tym związane kilkakrotnie wyjaśniano na forum. Ostatnie wyjaśnienie moderatora br0d4 (Łukasza) masz w tym linku:

https://forum.duolingo.com/comment/33715683

Pozdrawiam :) Radek


https://www.duolingo.com/profile/rob941467

This is very good opinion and you have to search different more demands sources to fight with you weakness in English, Duolingo is good for start but you need to be sure what do you want to achieve in you English, when you do not have motivation this everything very fast pass away and you forget many words and statments........ Good luck You almost got itttttttt............ This is no easy be more and more advanced in new language because we are very lazy nature. You have to think so much time you waste your time for do not useful things and you mind died............... and love this empty trash can of stupid information.....


https://www.duolingo.com/profile/Hildegarda380649

Hi MarcinKosm1. Duo to jest kurs dla poczatkujacych i nie wiem po co te "UWAGI". Znajdz sobie inny np. MEMRISE i tam mozesz sie uczyc i poglebiac swoja znajomosc jezyka. To jest wersja dla srednozaawansowanych. Najlatwiej jest krytykowac nie dajac nic od siebie. Z krytyka DUO chyba "cos" Tobie nie wyszlo. Jak widac masz nawet problem z liczeniem "KORON" "madralo" i powinno ich byc 275 i wtedy zakonczyles kurs.

Dobranoc and have a nice dreams.


https://www.duolingo.com/profile/Hildegarda380649

Hi MarcinKosmos, chyba zeczywiscie jestes z KOSMOSU, poniewaz potraktowales osoby korzystajace z DUO, napisze kolokwialnie jak debili. Napisales cyt. "napisze to bardziej zrozumiale dla spolecznosci DUO. A kim TY jestes aby Tak pisac?? Spolecznosc DUO jest jest wspaniala i wiem ,ze niektore osoby znaja jezyk angieski na bobrym poziomie. Jesli masz na mysli "odblokowanie" to raczej dotyczy Twojego rozumu. Wiem ,ze obserwujesz : anlilot, magilot, aguilot ,jama , marta. To sa osoby ,ktore zaczynaja nauke na DUO. A moze lubisz "dziewczynki" ? Duo to portal do nauki angielskiego dla poczatkujacych. Pamietaj ! Ja nie jestem taka "nice", jak osoby , ktore Tobie odpowiedzialy. I odpusc sobie "stupid comment".

Good night!!!!!!!!!!!


https://www.duolingo.com/profile/rob941467

Hilde you opinion is very good, because i also have to big respect for people whose use Duolingo and we should be helpful for each other and this is the best way to us growth and be more wise person....... In this place is very big quantity different persons and we have to be aware that part of them do not search here place to learn but opportunities to abuse in direction weak person.......... The best advice for everyone here wish them dumb person have nice life and get off my back and maybe you are get lost...... Today starts AUTUMN the best period of the year.... i love this water and nature in this time ..........


https://www.duolingo.com/profile/Hildegarda380649

Hi rob941467 ,dzieki za "super" odpowiedz, poniewaz uwazam ,ze wiekszosc osob korzystajacych z DUO jest wspaniala. Co do AUTUMN to nie lubie jej w Anglii ,poniewaz od dzisiaj pada prawie caly dzien ale tak wyglada jesien w Anglii. Cieplo i mokro.Lubie ten kraj i ludzi, poniewaz sa bardzo mili ,grzeczni a kulture jazdy samochodem nie mozna porownac to jazdy w Polsce. Nikt na nikogo nie trabi , przepuszcza sie innych uzytkownikow drogi i to piekne podziekownie "uniesieniem pacami reki".

Pozdrawiam:)

Powiązane dyskusje

Naucz się języka w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.