1. Forum
  2. >
  3. Topic: Ukrainian
  4. >
  5. Закінчення "і" в 2-й відміні …

https://www.duolingo.com/profile/Viktor321911

Закінчення "і" в 2-й відміні місцевого відмінка.

З того що я знайшов, випливає, що в 2-й відміні місцевого відмінка закінчення "і" тільки в змішаній групі (слова закінчуються на ж, ш, щ, ч). Однак, здається, я зустрічав "і" і в інших словах, наприклад "в Києві". Як багато таких слів, чи є якесь правило?

September 27, 2019

7 Comments


https://www.duolingo.com/profile/mortificator

У Харкові, Львові, Житомирі, Кракові, Лондоні, у моєму домі, селі, місті, розумі, уявленні, колі...

Не впевнений, що зрозумів запитання в повній мірі.


https://www.duolingo.com/profile/Viktor321911

Не впевнений, що зрозумів запитання в повній мірі.

Я имел ввиду, что в интернете в найденных мной таблицах, окончание в местном падеже 2-го склонения указанны - "ові" и "у", так же указанно, что окончание "і" в смеш. группе (слова оканчивающиеся на ж, ч, ш, щ). Но я встречаю "і" и после других букв. Вот и спрашивал что да как.


https://www.duolingo.com/profile/ZloySusel

У місцевому відмінку однини іменники другої відміни мають закінчення -ові, -еві (-єві), -у(-ю), -і (-ї). Закінчення -і (після голосного та апострофа -ї) мають:

а) іменники чол. роду (переважно безсуфіксні), що означають неістоти: в акті, на березі, на ґрунті, у декреті, у дзьобі, у краї, у листі, на місяці, на поверсі, на порозі, на стовпі, на ремонті, у темпі, у центрі, у штабі.

Примітка. Деякі іменники цього типу можуть мати паралельні закінчення -і (-ї) та -у (-ю), що залежить від місця наголосу в слові: у гаї — у гаю, у краї — у краю, на торзі — на торгу;

б) іменники середн. роду твердої групи (без суфікса -к-), а також мішаної та м’якої груп: у місті, на селі, на письмі, у слові; на піддашші, на плечі, у прізвищі, на роздоріжжі, у становищі; на обличчі, у житті, на пригір’ї, на подвір’ї, на полі.

Примітка. Із прийменником по можуть уживатися паралельні закінчення -у (-ю) та -і (-ї): по Дніпру — по Дніпрі, по місту — по місті, по селу — по селі; для позначення часу вживається тільки закінчення -і: по обіді, по закінченні.


https://www.duolingo.com/profile/Viktor321911

Дякую.

іменники чол. роду (переважно безсуфіксні)

А суфіксні?

що означають неістоти

А істоти - "ові"?

іменники середн. роду твердої групи (без суфікса -к-)

А с суф. -к- "у"?


https://www.duolingo.com/profile/Vinnfred
  • для істот (осіб) можливо -ові або -у (на батькові/на батьку), для істот (неосіб) — -ові або -і (на коневі/на коні). Проте на практиці для неосіб зазвичай вживається лише -і і для багатьох на коневі звучатиме дещо дивно. Для осіб рекомендується чергувати закінчення для уникнення повторів: на Іванові Петровичу, при брату Тарасові.

  • так: у будинку, мішку, гуртку (також можливо будинкові, мішкові, гурткові)


https://www.duolingo.com/profile/ZloySusel

Це лише стаття з інтернету, я пишу інтуїтивно, як носій, і погано пам’ятаю граматику. Нажаль, крім копіювання статей, нічим допомогти не в змозі, хіба що можу вказати, як написати якесь конкретне слово.

Learn Ukrainian in just 5 minutes a day. For free.