1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. Nový obsah? Dotaz na přispěva…

https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Nový obsah? Dotaz na přispěvatele.

Přeji pěkný den. Prosím, můžete nám prozradit, zda v poslední době v obou kurzech přibylo větší množství vět? A nebo je to tím, že jsem je fakt zapomněl? Ne, že bych je nedal dohromady, jestli ano, je to super, ale připadají mi opravdu neznámé. Jestli přidáváte obsah průběžně, je nějaké místo, kde bychom se mohli v budoucnu dozvědět, zda se něco přidalo? A nebo, mohli byste se případně pochlubit zde ve fóru?

Může to být ale také jen tím, že se změnil algoritmus výběru vět pro všeobecné opakování. A nebo (ale to by se případně týkalo jen kurzu AJ->ČJ) skutečně začalo fungovat to, že při více korunkách se otevře nový obsah. Ostatní uživatelé, kdo máte hotové oba stromy, máte podobnou zkušenost?

October 5, 2019

13 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/endless_sleeper

@DaliborNovy, nápad s využitím studentů středních škol už byl jednou realizován, a to sice na kurzu navažštiny pro anglicky mluvící. Byla to učiněná katastrofa pro všechny zúčastněné, a nakonec i nezúčastněné, i když bych to asi neměl říkat úplně nahlas.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Nojo, ale není navažština úplně něco jiného, než angličtina? Ta je skoro na všech školách povinná. Navíc ji současní studenti už slušně ovládají ze základních škol. Navíc mají v čerstvé paměti své začátky, mají i vlastní nápady, co by tam mělo být. Prosím, fakt, alespoň to proberte s ostatními členy týmu. Minimálně rozesláním mailu ředitelům vytypovaných škol by se přeci nic nezkazilo. Může se pro začátek zájemcům zkusit přidělit jen několik dovedností, co to udělá. Potom třeba vybrat ty úspěšné/pečlivé pro pokračování.


https://www.duolingo.com/profile/endless_sleeper

Problém skutečně nebyl v navažštině, věřte mi.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Chtěl bych věřit, ale tohle přeci nemohlo dobře dopadnout, dělají-li to děti. I kdyby to třeba byli Navahové, mluvící i anglicky:

déyá = já jdu

deet’áázh = my dva jdeme

deekai = my (3 nebo více) jdeme

díníyá = ty jdeš

dishoo’áázh = vy dva jdete

disoohkai = vy (3 nebo více) jdete

deeyá = on (ona) jde

deezh’áázh = oni dva jdou

deeskai = oni (3 nebo více) jdou

jideeyá = někdo jde

jideezh’áázh = někdo (2) jdou

jideeskai = někdo (3 nebo více) jdou

dé’áázh = já jdu s 1 člověkem (např. nił dé’áázh = jdu s tebou)

díní’áázh = ty jdeš s 1 člověkem (např. shił díní’áázh = jdeš se mnou)

dee’áázh = on(a) jde s 1 člověkem (např. bił dee’áázh = jde s ním)

nídiish’aah (např.: naaltsoos nídiish’aah = zvedám knihu)

nídiishteeh (např.: tł’iish nídiishteeh = zvedám hada)

nídiishtsóós (např.: éé’tsoh nídiishtsóós = zvedám kabát)

nídiishnííł (např.: t’áadoo le’é nídiishnííł = zvedám věci), apod.

...

...

Alespoň prosím dejte odkaz ostatním členům týmu, že je prosím, aby si můj návrh dole přečetli a proberte to. Jsem si stále jistý, že případný pokus s pár dovednostma nemůže nic zkazit. Mají k dispozici spoustu knih, ve kterých se vyznají, mají je čerstvě probrané, jsou tam často ti rodilí mluvčí, učitelé to mohou koordinovat a přidat do hodnocení žáka za aktivitu.


https://www.duolingo.com/profile/nueby

Ale přečetli, jen těžko co dodávat k tomu, co už se vám snažil vysvětlit spáč, kterému stejně nevěříte.

Snad mi uvěříte, že než dotáhneme novou češtinu až k uzamčení, na angličtinu sahat nebudeme, ani uklízet po hromadě školáků, kdyby dejme tomu dorazili. Jestli nám pak budou zbývat síly pouštět se dalšího projektu, to se uvidí, ale sliby nikomu neděláme. Záleží i na uživatelích, jak se do té doby projeví.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

:-) Díky, no, já Sleeperovi věřím, že to nedopadlo dobře. Jen jsem si jistý, že angličtina je prostě jiná, středoškoláci už jí mají zažitou, alespoň na vyšších stupních a alespoň lepší polovina tříd. Ale jasně, muselo by se domluvit, že to profesor bude koordinovat a hodnotit. Šlo mi fakt jen o to, abyste si ten názor přečetli a rozhodli se podle vašeho uvážení. Mám zrovna kluka ve čtvrťáku, umí dobře (no, já to nemůžu úplně posoudit, ale mnohem líp než já), teď jsem se ho ptal. Sám by do toho nešel, ale kdyby to někdo organizoval, koordinoval a kontroloval, tak jo.

Jasně, super, jestli to vidíte nadějně, že dorazíte češtinu v současné sestavě, je to skvělé. A jasně, určitě by po vás nikdo soudný nechtěl, abyste se před tím pouštěli do něčeho nového. OK, I am with you, good luck, let it succeed! Thank You Very Much!


https://www.duolingo.com/profile/Daku_

Taky mám pocit, že přibyly nové věty. Ale ruku do ohně bych za to nedala.


https://www.duolingo.com/profile/svrsheque

možná se podělte o nějakou tu "novou" větu, ať se na to koukneme.

občas věty přidáváme na obou stranách, ale jen vzácně (úmyslně hlavně jako poctu zemřelým, ale častěji se nám spontánně cvičení propojí z nového českého kurzu). teď zrovna kleknul českej TTS, že nový věci nechává neozvučený, tak v živým kurzu češtiny načas ani vzácná novinka nebude, tedy ta úmyslná.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Díky moc za info, asi se fakt také trochu změnil algoritmus výběru vět a objevují se i ty, které se hodně dlouho neukázaly. Těch, kde jsem si byl skoro jistý, že jsem tu větu nikdy neviděl, bylo opravdu pár. A plánuje se prosím stále ten nový strom? Chápu, že lidí je asi málo.


https://www.duolingo.com/profile/svrsheque

ano, lidí se stížnostmi je dle čecháčkovských zvyklostí habaděj, ale skutek ochotných a schopných celkem utek. když srovnáte chování uživatelů diskusních fór, pro který směr kurzu byste raději dobrovolně pracoval vy?


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Já vím a chápu Vás. Ale myslím, má-li kurz angličtiny pro česky mluvící nějakých 778000 studentů, najde-li se mezi nimi nějakých 10/20 nehorázných sprostých ignorantů, co si nevidí ani na špičku nosu, navíc zblblých zavádějící a dnes všudypřítomnou reklamou (cokoliv zdarma a hned, stačí kliknout...), není to zase až tak katastrofální bilance. Navíc, snad, po vysvětlení, jak se věci mají, myslím, že se situace zlepšila, a těch, co si Vaší práce neváží, je už opravdu minimum.

Dobře, jestli se od nového stromu angličtiny prozatím upouští, vypadá to nadějně s tím novým stromem češtiny? Díky moc za info.

Opravdu, upřímně, moc rád bych pomohl, ale já na to fakt nemám, ani v jednom směru. Jsem extrémní antitalent na jazyky. Udělal jsem opravdu velký pokrok, jsou lepší dny, ale mnohem více je těch horších. Jsem si v AJ velmi nejistý, spolupracovat na takovém kurzu bych fakt nedokázal.


https://www.duolingo.com/profile/svrsheque

na vás si ovšem nevyskakuju, sám toho děláte dost. a díky!

uživatele kurzu češtiny pochopitelně taky lze spočítat, a přímo úměrný ten hnůj není, asi že sem hodně lidí na tu angličtinu musí, kdežto čeština je elektivní. je to moje srovnání uživatelů stejně jen o mých vlastních prioritách.

taky je stav anglického kurzu mnohem horší, a to moc netáhne. chce to lídra.

čeština jede dál, tak na člověku a půl.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Ajaj, tak to je fakt vážné. No, snad bude lépe. Duolingo je skvělý nástroj, byla by velká škoda nedotáhnout ten obsah. Napadlo mě oslovit ty střední školy, studenti by na tom mohli pracovat a tím se učit, učitelé by to koordinovali. Často mají k dispozici rodilé mluvčí, mohli by s nimi konzultovat. Děti mají spoustu času, jak je vidět na mnoha on-line hrách, konečně i zde v Duolingu. A je jich ve školách hodně :-) . Když by si každá třída vzala pár dovedností, rozdělili se do skupin... Nečekám, že by po tom každý ředitel skočil, ale možná třeba jeden z deseti by mohl. Jméno školy by mohlo být někde šikovně viditelně uvedené jako spoluautor kurzu. Možná by i šlo domluvit, že za to dostanou nějaký reklamní prostor. Studenti i na jejich škole by potom mohli využívat jimi vylepšené Duolingo ještě účinněji, obsahovalo by mimo jiné i jejich učivo. Prosím, proberte to spolu. Vážně si myslím, že by to mohlo vyjít.

Díky, svrsheque, velmi si vážím Vašeho poděkování, zejména, když vy osobně opravdu nemáte za co. Já děkuji Vám. Chci, abyste měli co nejvíce času na práci, kterou já nedokážu.

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.