1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. Poslech angličtiny

https://www.duolingo.com/profile/Daku_

Poslech angličtiny

Dobrý večer, mám problémy s poslechem angličtiny a teď nemyslím tady na Duolingu, ale všeobecně. Když si pustím něco v angličtině rozumím každé třetí slovo. Vím, že to chce naposlouchat. Máte někdo nějaké typy, kde se dá angličtina naposlouchat? Super by bylo, kdyby si k tomu dal zobrazit i text. Já znám pouze News in leves (https://www.newsinlevels.com/). Poradí někdo něco dalšího? Moc díky :-)

October 15, 2019

3 komentáře

Řazení od nejlepšího příspěvku

https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

www.newsinlevels.com je super, doporučuji všem. Po dokončení obou stromů Duolinga určitě. Skvělá je ta volba výslovnosti podle úrovně. Nevzdávejte to na nezajímavá témata, jsou tam vtipy, knihy ap. Časem se k nim proklikáte. A časem zkuste ten Skype (https://www.speakinlevels.com/?utm_source=NiLMenu). Já jsem zatím nedostal odvahu, ale to je přesně to, co cca po dvou letech učení průměrně nadaný (samo)student potřebuje.

Já si hlavně pouštím filmy s originálními titulky, písničky nejdřív bez textu, když něčemu nerozumím, přečtu si ho. Dále audio knihy s klasickou nebo e-knihou. Ze začátku asi pohádky, komu nevadí. Mají jednoduchou angličtinu. Svou oblíbenou knihu najdete v originálu v obou variantách třeba na ulozto.cz nebo na torrentech (https://tracker.cztorrent.net). Nebo můžete zkusit:

(Používejte Chrome, některá audia s textem přehrajete pouze v něm).

https://librivox.org (Knihy k tomu najdete na http://www.gutenberg.org )

https://www.learnoutloud.com/content/blog/archives/2009/04/best_free_audio.php

https://freekidsbooks.org/ (opravdu pro děti)

https://www.storynory.com/ (větší děti)

https://www.e-jazyky.cz/anglictina-zdarma.php (Mnoho různých zdrojů)

https://www.helpforenglish.cz/anglictina-na-internetu (asi znáte)

https://www.helpforenglish.cz/article/2006061803-oscar-wilde-the-happy-prince (nepřehlédněte)

https://teacherluke.co.uk (Díky Tomovi za odkaz)

EDIT:

Filmy v originálním znění s originálními titulky stahuji také na torrentech. Je to legální - v ceně paměťového média, na který film nahráváte, jsou již autorská práva. Stažený film nesmíte však poskytnout (ani půjčit) někomu dalšímu (ale poradit mu, ať si to najde a stáhne, by mělo být v pořádku). Jde-li o film, který chcete vidět, ale nejsou tam originální titulky, vždy je najdete na titulkových serverech, např. https://www.opensubtitles.org. Nevím, jak je na tom Netflix, ale například HBO má originální titulky velmi špatné. Jednak mají naprosto katastrofální časování, jednak nejsou doslovné - nechápu. Pro učení absolutně nevhodné.

POZOR! Zrovna teď ve Firefoxu funguje stahovač z YouTube (doplněk YouTube Video and Audio Downloader + Media Converter and Muxer). Stahuje ve FullHD i 4K kvalitě - SUPER. Kdo máte něco oblíbeného na YouTube, doporučuji nastahovat. Není jisté, jak dlouho bude opět tento skvělý nástroj fungovat. (Nepsal bych to, kdyby to YouTube opravdu s těmi reklamami nezačalo fakt přehánět až do nepoužitelné fáze).

Vše přehrávám ve VLC media playeru, umí vše, co je třeba. Navíc i zpomalení např. na 0,8 rychlosti bez ztráty kvality zvuku.


https://www.duolingo.com/profile/Radovan820675

I já mockrát děkuji za vyčerpávající příspěvek, i když jsem začátečník, schovám si váš příspěvek na později a určitě ho využiji. Posílám lingot. :-)


https://www.duolingo.com/profile/Novorolak

No, super...Děkuji mnohokrát za dotaz i jeho komentář. Pomohlo mi v rozhledu. Věnuji symbolický lingot. Díky.

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.