1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. Poslech angličtiny

https://www.duolingo.com/profile/Daku_

Poslech angličtiny

Dobrý večer, mám problémy s poslechem angličtiny a teď nemyslím tady na Duolingu, ale všeobecně. Když si pustím něco v angličtině rozumím každé třetí slovo. Vím, že to chce naposlouchat. Máte někdo nějaké typy, kde se dá angličtina naposlouchat? Super by bylo, kdyby si k tomu dal zobrazit i text. Já znám pouze News in leves (https://www.newsinlevels.com/). Poradí někdo něco dalšího? Moc díky :-)

October 15, 2019

14 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

www.newsinlevels.com je super, doporučuji všem. Po dokončení obou stromů Duolinga určitě. Skvělá je ta volba výslovnosti podle úrovně. Nevzdávejte to na nezajímavá témata, jsou tam vtipy, knihy ap. Časem se k nim proklikáte. A časem zkuste ten Skype (https://www.speakinlevels.com/?utm_source=NiLMenu). Já jsem zatím nedostal odvahu, ale to je přesně to, co cca po dvou letech učení průměrně nadaný (samo)student potřebuje.

Já si hlavně pouštím filmy s originálními titulky, písničky nejdřív bez textu, když něčemu nerozumím, přečtu si ho. Dále audio knihy s klasickou nebo e-knihou. Ze začátku asi pohádky, komu nevadí. Mají jednoduchou angličtinu. Svou oblíbenou knihu najdete v originálu v obou variantách třeba na ulozto.cz nebo na torrentech (https://tracker.cztorrent.net). Nebo můžete zkusit:

(Používejte Chrome, některá audia s textem přehrajete pouze v něm).

https://librivox.org (Knihy k tomu najdete na http://www.gutenberg.org )

https://www.learnoutloud.com/content/blog/archives/2009/04/best_free_audio.php

https://freekidsbooks.org/ (opravdu pro děti)

https://www.storynory.com/ (větší děti)

https://www.e-jazyky.cz/anglictina-zdarma.php (Mnoho různých zdrojů)

https://www.helpforenglish.cz/anglictina-na-internetu (asi znáte)

https://www.helpforenglish.cz/article/2006061803-oscar-wilde-the-happy-prince (nepřehlédněte)

https://teacherluke.co.uk (Díky Tomovi za odkaz)

EDIT:

Filmy v originálním znění s originálními titulky stahuji také na torrentech. Je to legální - v ceně paměťového média, na který film nahráváte, jsou již autorská práva. Stažený film nesmíte však poskytnout (ani půjčit) někomu dalšímu (ale poradit mu, ať si to najde a stáhne, by mělo být v pořádku). Jde-li o film, který chcete vidět, ale nejsou tam originální titulky, vždy je najdete na titulkových serverech, např. https://www.opensubtitles.org. Nevím, jak je na tom Netflix, ale například HBO má originální titulky velmi špatné. Jednak mají naprosto katastrofální časování, jednak nejsou doslovné - nechápu. Pro učení absolutně nevhodné.

POZOR! Zrovna teď ve Firefoxu funguje stahovač z YouTube (doplněk YouTube Video and Audio Downloader + Media Converter and Muxer). Stahuje ve FullHD i 4K kvalitě - SUPER. Kdo máte něco oblíbeného na YouTube, doporučuji nastahovat. Není jisté, jak dlouho bude opět tento skvělý nástroj fungovat. (Nepsal bych to, kdyby to YouTube opravdu s těmi reklamami nezačalo fakt přehánět až do nepoužitelné fáze).

Vše přehrávám ve VLC media playeru, umí vše, co je třeba. Navíc i zpomalení např. na 0,8 rychlosti bez ztráty kvality zvuku - výborná věc!

! ! ! Praktické rady odborníků zde, perfektně fungují ! ! !


https://www.duolingo.com/profile/Radovan820675

I já mockrát děkuji za vyčerpávající příspěvek, i když jsem začátečník, schovám si váš příspěvek na později a určitě ho využiji. Posílám lingot. :-)


https://www.duolingo.com/profile/Aqyzyqa

Opravdu velice srozumitelné je toto: https://easystoriesinenglish.com/ je to na webu, i jako podcast ve Spotify a iTunes


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

LiborBabuk: Tento mi pomohl k výraznému posunu. https://anglickyposlech.cz


https://www.duolingo.com/profile/Novorolak

No, super...Děkuji mnohokrát za dotaz i jeho komentář. Pomohlo mi v rozhledu. Věnuji symbolický lingot. Díky.


https://www.duolingo.com/profile/Ludek171002

Po mikrofonu budu asi muset vypnout i reproduktor. Začínají se tu objevovat příklady, kterým nerozumím ani po 20 přehrání a není možnost je pustit pomaleji. Občas zkouším filmy ale je to případ od případu. Některým hercům už od začátku není rozumět ani jedno slovo. To mě po pěti minutách otráví a přepínám na český zvuk. Bohužel to nemá smysl ani s titulky, protože v nich není přesný přepis mluveného slova, takže se ani z nich nedá zjistit co bylo řečeno. Angličtinářka mi před časem říkala, že je to tím, že ta slova dobře neznám. Až je budu znát, že je v mluveném projevu poznám. Není to pravda, z dnešních příkladů jsem všechna slova znal a stejně jsem je v tom textu neslyšel.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Jestli máte originální anglické titulky, ve kterých není přepis doslovný, jsou to špatné titulky, stáhněte si lepší. (např. https://www.opensubtitles.org)

Pro zlepšení schopnosti porozumět určitě doporučuji toto:

https://forum.duolingo.com/comment/41960494

Tam si můžete vybrat hlas, nastavit rychlost jak chcete, případně ze začátku zapnout želvu, ta zvětší pauzu mezi slovy. A jsou namluvené i odpovědi. Ano, vy ta slova znáte jak se píší, ale je potřeba je prostě naposlouchat, jak se vyslovují. Vydržte, brzy se dostanete na úroveň, že vám mluvčí Duolinga nebudou dělat vůbec žádné problémy.


https://www.duolingo.com/profile/Ludek171002

Brzy? Asi máme jiné vnímání tohoto slova. Zkouším to už od roku 1991 (co jsem dokončil školu, kde jsem se učit rusky a německy - taky úplně zbytečně) a zatím bez valného výsledku. U většiny zde použitých příkladů rozumím i mluvenému slovu (i když někdy až na několikátý pokus) a želvu používám výjimečně (a spíš proto, abych stíhal zapsat větu během přehrávání - zejména když je věta delší). Teď se tu ale začaly objevovat příklady, kterým není vůbec rozumět a ani nejdou přehrát pomalu. U některých vět mi přijde, ne že slova následují bez mezery, ale že se dokonce části slov překrývají. Asi ten automat moc pospíchá. Zatím mám řadu 781 dnů ale po těchto příkladech mám chuť s tím skončit. To je něco, co mě demotivuje.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

No, mě to nedělá a ty místní hlasy se mi jeví fakt hodně realistické. Ale můžete být v jiné skupině uživatelů, kde si vývojáři testují naší reakci. Obecně se poslední dobou snaží udělat cvičení obtížnější. Jestli máte hotový kurz angličtiny, určitě neuděláte chybu, začnete-li reverzní kurz češtiny s programem z odkazu výše. Vaší reakci tak vývojáři poznají jednoznačně. Mě to opravdu velmi pomohlo přičemž většího antitalenta na jazyky byste opravdu těžko hledal. A nefanděte si, také jsem to zkoušel roky - a vůbec nic. Až s duolingem (první rok) a hlavně s tím programem (necelý druhý rok) - opravdu neskutečný posun. Velkou výhodou je možnost volby hlasu - naposloucháte jednoho, než se vám omrzí, dáte dalšího. A nainstalovat si jich můžete neomezené množství.


https://www.duolingo.com/profile/Daku_

Jak vlastně vývojáři tu reakci uživatelů zjistí? Uživatelé přestanou Duolingo používat, nebo vývojáři sledují diskuzi (to se mi moc nezdá, ale třeba vývojáře podcěňuji a dokáží sledovat diskuzi i v třeba japončtině :-)). Díky za odpověď.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Diskuzi určitě nesledují, maximálně mají lidi na sledování té hlavní anglické, a ti jim možná referují. Jiní zase čtou hlášení chyb a k vývojářům se dostane jen výběr. Zpětnou vazbu jim poskytují hlavně statistiky - změny v přírůstku XP a stráveném času u různých testovacích skupin.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Pozn: Doporučuji nedělat vše hned na 5 korunek, spíše tak na tu jednu, max dvě a dále pomalu zvyšovat až v rámci opakování.


https://www.duolingo.com/profile/Daku_

Nic si z toho neděleje. Já se učít češtinu přes angličtinu (anglický strom mám už dokončený) a občas nerozumým české větě a to jsem rodilá češka :-)


https://www.duolingo.com/profile/Kwezio

Zkus se podívat na https://www.twitch.tv jsou to livestreamy můžeš si tam najít někoho kdo se ti bude líbít a budeš mu rozumět. Je to spíše gaming site ale hodně se tam rozjíždí Just chatting kategorie. Streamují tam lidé ze všech koutů světa takže se tam můžeš naučit i jiné jazyky než jen AJ.

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.