1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. Poslech angličtiny

https://www.duolingo.com/profile/Daku_

Poslech angličtiny

Dobrý večer, mám problémy s poslechem angličtiny a teď nemyslím tady na Duolingu, ale všeobecně. Když si pustím něco v angličtině rozumím každé třetí slovo. Vím, že to chce naposlouchat. Máte někdo nějaké typy, kde se dá angličtina naposlouchat? Super by bylo, kdyby si k tomu dal zobrazit i text. Já znám pouze News in leves (https://www.newsinlevels.com/). Poradí někdo něco dalšího? Moc díky :-)

October 15, 2019

14 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

www.newsinlevels.com je super, doporučuji všem. Po dokončení obou stromů Duolinga určitě. Skvělá je ta volba výslovnosti podle úrovně. Nevzdávejte to na nezajímavá témata, jsou tam vtipy, knihy ap. Časem se k nim proklikáte. A časem zkuste ten Skype (https://www.speakinlevels.com/?utm_source=NiLMenu). Já jsem zatím nedostal odvahu, ale to je přesně to, co cca po dvou letech učení průměrně nadaný (samo)student potřebuje.

Já si hlavně pouštím filmy s originálními titulky, písničky nejdřív bez textu, když něčemu nerozumím, přečtu si ho. Dále audio knihy s klasickou nebo e-knihou. Ze začátku asi pohádky, komu nevadí. Mají jednoduchou angličtinu. Svou oblíbenou knihu najdete v originálu v obou variantách třeba na ulozto.cz nebo na torrentech (https://tracker.cztorrent.net). Nebo můžete zkusit:

(Používejte Chrome, některá audia s textem přehrajete pouze v něm).

https://librivox.org (Knihy k tomu najdete na http://www.gutenberg.org )

https://www.learnoutloud.com/content/blog/archives/2009/04/best_free_audio.php

https://freekidsbooks.org/ (opravdu pro děti)

https://www.storynory.com/ (větší děti)

https://www.e-jazyky.cz/anglictina-zdarma.php (Mnoho různých zdrojů)

https://www.helpforenglish.cz/anglictina-na-internetu (asi znáte)

https://www.helpforenglish.cz/article/2006061803-oscar-wilde-the-happy-prince (nepřehlédněte)

https://teacherluke.co.uk (Díky Tomovi za odkaz)

EDIT:

Filmy v originálním znění s originálními titulky stahuji také na torrentech. Je to legální - v ceně paměťového média, na který film nahráváte, jsou již autorská práva. Stažený film nesmíte však poskytnout (ani půjčit) někomu dalšímu (ale poradit mu, ať si to najde a stáhne, by mělo být v pořádku). Jde-li o film, který chcete vidět, ale nejsou tam originální titulky, vždy je najdete na titulkových serverech, např. https://www.opensubtitles.org. Nevím, jak je na tom Netflix, ale například HBO má originální titulky velmi špatné. Jednak mají naprosto katastrofální časování, jednak nejsou doslovné - nechápu. Pro učení absolutně nevhodné.

POZOR! Zrovna teď ve Firefoxu funguje stahovač z YouTube (doplněk YouTube Video and Audio Downloader + Media Converter and Muxer). Stahuje ve FullHD i 4K kvalitě - SUPER. Kdo máte něco oblíbeného na YouTube, doporučuji nastahovat. Není jisté, jak dlouho bude opět tento skvělý nástroj fungovat. (Nepsal bych to, kdyby to YouTube opravdu s těmi reklamami nezačalo fakt přehánět až do nepoužitelné fáze).

Vše přehrávám ve VLC media playeru, umí vše, co je třeba. Navíc i zpomalení např. na 0,8 rychlosti bez ztráty kvality zvuku - výborná věc!


https://www.duolingo.com/profile/Radovan820675

I já mockrát děkuji za vyčerpávající příspěvek, i když jsem začátečník, schovám si váš příspěvek na později a určitě ho využiji. Posílám lingot. :-)


https://www.duolingo.com/profile/Aqyzyqa

Opravdu velice srozumitelné je toto: https://easystoriesinenglish.com/ je to na webu, i jako podcast ve Spotify a iTunes


https://www.duolingo.com/profile/Novorolak

No, super...Děkuji mnohokrát za dotaz i jeho komentář. Pomohlo mi v rozhledu. Věnuji symbolický lingot. Díky.


https://www.duolingo.com/profile/Ludek171002

Po mikrofonu budu asi muset vypnout i reproduktor. Začínají se tu objevovat příklady, kterým nerozumím ani po 20 přehrání a není možnost je pustit pomaleji. Občas zkouším filmy ale je to případ od případu. Některým hercům už od začátku není rozumět ani jedno slovo. To mě po pěti minutách otráví a přepínám na český zvuk. Bohužel to nemá smysl ani s titulky, protože v nich není přesný přepis mluveného slova, takže se ani z nich nedá zjistit co bylo řečeno. Angličtinářka mi před časem říkala, že je to tím, že ta slova dobře neznám. Až je budu znát, že je v mluveném projevu poznám. Není to pravda, z dnešních příkladů jsem všechna slova znal a stejně jsem je v tom textu neslyšel.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Jestli máte originální anglické titulky, ve kterých není přepis doslovný, jsou to špatné titulky, stáhněte si lepší. (např. https://www.opensubtitles.org)

Pro zlepšení schopnosti porozumět určitě doporučuji toto:

https://forum.duolingo.com/comment/34137897

Tam si můžete vybrat hlas, nastavit rychlost jak chcete, případně ze začátku zapnout želvu, ta zvětší pauzu mezi slovy. A jsou namluvené i odpovědi. Ano, vy ta slova znáte jak se píší, ale je potřeba je prostě naposlouchat, jak se vyslovují. Vydržte, brzy se dostanete na úroveň, že vám mluvčí Duolinga nebudou dělat vůbec žádné problémy.


https://www.duolingo.com/profile/Daku_

Nic si z toho neděleje. Já se učít češtinu přes angličtinu (anglický strom mám už dokončený) a občas nerozumým české větě a to jsem rodilá češka :-)


https://www.duolingo.com/profile/Kwezio

Zkus se podívat na https://www.twitch.tv jsou to livestreamy můžeš si tam najít někoho kdo se ti bude líbít a budeš mu rozumět. Je to spíše gaming site ale hodně se tam rozjíždí Just chatting kategorie. Streamují tam lidé ze všech koutů světa takže se tam můžeš naučit i jiné jazyky než jen AJ.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

LiborBabuk: Tento mi pomohl k výraznému posunu. https://anglickyposlech.cz

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.