https://www.duolingo.com/profile/JanaHutar

Jak nejlépe postupovat při studiu?

Nevím, jestli mám postupovat tak, že nejdřív vše udělám na 1. (2.,3.,...) úroveň, nebo je lepší projet celé stanoviště na nejvyšší možnou úroveň, a pak teprve pokračovat? Osobní zkušenosti vítány. Děkuji.

October 23, 2019

14 komentářů

Řazeno od nejlepšího vlákna

https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

U kurzu angličtiny se obtížnost prakticky nezvyšuje s vyššími úrovněmi. Takže prostě, když už vám daná dovednost nedělá problémy (mělo by to být někde kolem získání první až druhé korunky), jděte dál. Dávejte si ale občas den všeobecného opakování (činka vlevo dole), tím se vám připomene, co už umíte. Když při všeobecném opakování více chybujete, dávejte si ho častěji. Jednak to nezapomenete a jednak se vám to ještě pevněji uloží v paměti. Po dokončení stromu nejlépe všeobecným opakováním dojet vše na 5 korunek - a bude to tam!

U kurzu češtiny se sice obtížnost vět s přibýváním korunek občas zvyšuje, ale postup i tak doporučuji stejný.

Jakmile vám nebudou dělat problémy překlady směrem do češtiny, velmi doporučuji tohle:

https://forum.duolingo.com/comment/34137897

Chcete-li v kurzu angličtiny kontrolovat výslovnost mikrofonem, tak Chrome verzi. A kurz češtiny doporučuji rovnou začínat s tímto programem kvůli odposlechu a výslovnosti AJ vět. Automatické vyplňování českých vět si spočátku vypnete tlačítkem "Auto", hlas u českých vět si deaktivujete vypnutím reproduktoru v nastavení duolinga. Pro kurz češtiny je vhodnější Firefox verze (Firefox nepodporuje mikrofon, ale oproti Chrome verzi plně podporuje fórum a nastavení účtu). Během absolvování tohoto druhého stromu si občas dejte pro relax opakování kurzu angličtiny, nejlépe v Chrome verzi se zapnutým mikrofonem a zvukem (reproduktorem) duolinga.


https://www.duolingo.com/profile/JanaHutar

Děkuji za pomoc, zdá se to jako dobrá cesta naučit se AJ.


https://www.duolingo.com/profile/.Bibi..

Já sama za sebe jsem to dělala tak, že jsem si vše dělala na 5 úroveň a pak postupovala dále. Ale asi po týdnu mi to přestalo vyhovovat tak jsem začala postupně všechno odemykat na 1. Teď pracuji na tom aby jsem měla vše na 2. A podle mě je tohle lepší způsob, mě to tak vyhovuje. Bibi


https://www.duolingo.com/profile/JanaHutar

Asi se taky víc kloním k tomu, brát to tak, jak píšete. Díky.


https://www.duolingo.com/profile/Radovan820675

Ahoj Jano, rád bych si tě přidal do přátel, jsem začátečník, přijala bys mou žádost? Děkuji... :-)


https://www.duolingo.com/profile/Katty477349

Ahoj chtěla bych se Tě zeptat JanoHutar, jestli bys přijala moji žádost o přátelství. Pokud ano moc dik.


https://www.duolingo.com/profile/Katty477349

Moc Ti děkuji za přijetí žádosti o přátelství!☺☺☺☺☺☺


https://www.duolingo.com/profile/J_T_Flash

Tak já to pojal jako úplný začátečník a celý strom jsem jel na úroveň 1. Nyní jedu vše postupně až do 5. Je pravda, že to opakování pořád dokola je někdy trochu nuda (viz věta. My dog is pink :D), ale zažírá se to pod kůži až neuvěřitelně. Navíc jsem si zaplatil cca před půl rokem easylingo a tam super vysvětlují gramatiku. Jedna poznámka. Začal jsem tady loni v září a letos v červnu jsem v Egyptě domluvil vše, co jsem potřeboval (samo něco lámaně). Takže nejlepší rada asi vydržet a ono se to do tebe (vás) dostane.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Pozn. k easylingo. Nevím čím to je, ale koupíte-li kurz přímo na https://www.onlinejazyky.cz/ , je o dost levnější - a řekl bych, že fakt už koupitelný. A když si dáte "vyzkoušet zdarma" a dojdete tu první lekci až do konce, dostanete ještě 500,- slevu. Možná, že https://easylingo.cz/ nabízí v ceně nějaké ty online vychytávky navíc, třeba ten konverzační klub pod vedením lektora. Také tam má ty motivační odměny, to asi https://www.onlinejazyky.cz/ nemá. Ale jsou to jinak úplně stejné kurzy.

EDIT: Ještě dodám, můžete si samozřejmě vyzkoušet všechny kurzy, než si nějaký vyberete, ale kdo má hotové a natrénované oba stromy na duolingu, může začít testovat rovnou od ANGLIČTINA PRO POKROČILÉ B2+ , je fakt pěkný, i obsahově zajímavý:

https://www.onlinejazyky.cz/eshop-kurz-anglictina-pro-pokrocile-b2-plus.html

Kdo má hotový a natrénovaný jen strom angličtiny, tak může začít testovat zhruba zde - ANGLIČTINA PRO MÍRNĚ POKROČILÉ B1- :

https://www.onlinejazyky.cz/eshop-kurz-anglictina-pro-mirne-pokrocile-b1-minus.html

Případně zde - ANGLIČTINA PRO MÍRNĚ POKROČILÉ B1+ :

https://www.onlinejazyky.cz/eshop-kurz-anglictina-pro-mirne-pokrocile-b1-plus.html


https://www.duolingo.com/profile/J_T_Flash

K tomu rozdílu easylingo a onlinejazyky. Je to jedna firma, myslím z Hradce Králové. Na easy lingo prodávají jen celé kurzy jednorázově. Jelikož jsem tam byl registrován, poslali mi nabídku pronajmout si všechny kurzy aj za 299 měsíčně. Jinak celý balík stojí cca 10 tisíc. A to mě přehodilo do onlinejazyky. Každopádně třista mě nezabije a za tři roky se snad domluvím na slušné úrovni a potom to odhlásím. Mají i dobrou apku, něco jako Duolingo a ta dokonce hlídá, co vám nejde a procvičuje te to pak častěji. Všem, kdo to myslí s učením vážně, doporučuji.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

OK, díky, takže mají více webů s různou cenovou politikou a stylem propagace. Na tom onlinejazyky vyjde kurz po slevě na 1990,- , ale je to napořád. Je tedy třeba otestovat a trefit tu úroveň, kterou potřebujete. Slovíčka jsou ale k dispozici ze všech kurzů. Na easylingo píšou 90 dnů, takže počítám, že to bude tak na rok. Géniové na jazyky, kteří nepotřebují pořád opakovat, to možná dají za těch 90 dnů. Vyberte si, každému vyhovuje něco jiného.


https://www.duolingo.com/profile/JanaHutar

Díky za odpověď a za tip na easylingo.
Taky jsem si všimla, že už mi nějaké věty naskakují automaticky, díky tomu opakování. Jinak máš dobrou řadu - 405, to tleskám.

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.