1. Fórum
  2. >
  3. Téma: English
  4. >
  5. OZNÁMENÍ (16.11. 2019)

https://www.duolingo.com/profile/ValaCZE

OZNÁMENÍ (16.11. 2019)

Vážení,

vzhledem k nepořádku ve zdejší diskuzi, jsem se rozhodla sepsat několik pravidel, která budeme od dnešního dne dodržovat. V džungli příspěvků u jednotlivých vět se nám totiž občas dost těžko orientuje. Navíc čas, který trávíme promazáváním diskuzí, bychom mohli věnovat užitečnějším věcem.

Protože už nemůžeme důležité příspěvky "přilepit", poprosím vás, abyste toto oznámení co nejvíc olajkovali. Tak zajistíme, že se bude uživatelům zjevovat mezi prvními příspěvky na stránce a zvýšíme tím šanci, že si ho přečte víc lidí.

A teď k tomu hlavnímu:

1) v diskuzích je nepřeberné množství dotazů na stále stejné téma: anglické členy. Abyste se nemuseli pořád dokola ptát na to, jak to vlastně funguje, přečtěte si tipy a poznámky u první lekce.

2) pokud vám nebyla uznaná správná odpověď: pořiďte screenshot, návod jak na to je zde Jak vytvořit a umístit obrázek (printscreen/screenshot) do diskuze. a automaticky ho připněte k vaší připomínce, nebo aspoň přesně napište, jak jste odpověděli. Nejasné příspěvky typu "napsal/a jsem to dobře" budou bez reakce smazány.

3) než do diskuze napíšete dotaz, podívejte se, jestli už o tom, na co se chcete zeptat, nebyla řeč. - opakující se už zodpovězené dotazy budou bez reakce smazány.

4) pokud problém na který se chcete zeptat už v diskuzi je, ale není zodpovězený, olajkujte ho. Snáz ho tak najdeme, a vy se dočkáte odpovědi.

5) rok a víc staré příspěvky , týkající se návrhů překladů, ať už přijatých či ne, budou smazány. (Pokud jste překlad nahlásili, a byl uznán, pravděpodobně vám o tom došel mail.)

6) nepište do diskuzí zbytečnosti - zejména mladší ročníky poprosím, aby si na to založili vlákno v hlavní diskuzi. Zde si pak můžou dle libosti psát příspěvky jako "hurá mám to dobře. "jak se vede"" ap. Pokud budete diskuze neustále zaplevelovat zbytečnými příp. vulgárními příspěvky, budeme muset použít razantní opatření.

Na závěr bych chtěla poděkovat těm pár jedincům, kteří nám pravidelně pomáhají zodpovídat dotazy v diskuzích. Moc nám tím pomáháte, děkujeme.

Doufám, že se nám nakonec podaří vytvořit přehledné a pro uživatele přínosné diskuze. Všem děkuji za spolupráci a přeji hodně zdaru na Duu.

Za tým AJ pro CZ ValaCZE

November 16, 2019

25 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Děkujeme. I za nás uživatele prosím všechny, aby to dodržovali. Mám ještě jeden návrh - když dodatečně zjistíte (třeba po přečtení diskuze nebo z jiných zdrojů), že váš návrh je chybný nebo dotaz duplicitní, vymažte ho sami, není-li zodpovězen.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Vážená ValaCZE, Nueby i ostatní členové týmu.

Velmi děkuji za nabídky i za milá slova, která jste mi poslali v PM v posledních dnech. Moc si toho vážím, pro mě to znamená, že moje názory nejsou zase až tak často mimo. Rád jsem pomohl a budu pomáhat i dál, jak to půjde. Vážím si toho, co pro nás všechny děláte vy. Jsem však přesvědčen, že co řekne moderátor, musí prostě sedět, uživatelé na to spoléhají. Jako člen týmu už bych si nemohl tak snadno dovolit napsat jen můj názor. A to by znamenalo mnohem větší časovou náročnost. I když jsem díky vám udělal opravdu velký pokrok, pořád jsem si v AJ velmi nejistý. Možná se zdá, že jsem tu často. Ano, mám během dne mezírky, ve kterých se mi daří sem kliknout. Ale je to opravdu velmi nahodilé, teď je zrovna trošku lépe, ale přijde čas, že se k tomu nedostanu skoro vůbec. Nechci být černou ovcí, ale to není to hlavní. Nechci zanášet nejisté odpovědi mezi dosavadní spolehlivé informace od členů týmu. A také nechci všechno konzultovat, to bych vám moc nepomohl. Pro mě je hlavní to, že si mohu dovolit v klidu začít "Já si myslím..." . Držím palce, ať se podaří vše, na čem pracujete a co plánujete. Bude skvělé, podaří-li se to.


https://www.duolingo.com/profile/svrsheque

vaše skromnost je sympatická. z naší strany se jedná o pověstné "If you like it, put a ring on it." za pomoc díky tak nebo onak, a dveře máte otevřené.


https://www.duolingo.com/profile/nueby

A možná ještě ždibet etikety. Uživatel by neměl čekat, že odpověď dorazí od moderátorů nebo přispěvatelů. Nejen do týdne nebo v jiném údajně rozumném termínu, ale prostě vůbec. Od toho tady prostě nejsme. Nadcházející příspěvek od globální moderátorky o tom pojedná na druhé straně v angličtině, a já ho s radostí přeložím pro naše české uživatele sem.


https://www.duolingo.com/profile/svrsheque

re: 2) hlášení chybějících překladů do diskusí vět taky nepatří.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Chápeme, ale prosíme také o pochopení - učíme se to a téměř vždy si nejsme jisti, zda je takový překlad skutečně v pořádku. Máme-li větší pochyby, prosíme o shovívavost, dáme-li to (i) do diskuze. Hlášení o přidání skutečně nepřijde vždy. A když, mnohdy po velmi dlouhé době. (což chápeme) :-) safra, toho chápání je v tomhle příspěvku fakt hodně.


https://www.duolingo.com/profile/ValaCZE

Aby nedošlo k nedorozumění. Ptát se proč máte něco špatně je v pořádku. Pokud to formulujete jako dotaz např. Proč mám špatně "He do not like me"? Pokud ale napíšete jen např. "He do not like me", je to nic neříkající zpráva vhodná ke smazání.

Druhá věc je zkusit si alternativní překlad předtím, než napíšete do diskuze. Např. vidíte překlad He has two children.(Věta má uznávané varianty kids/children, vy to ale nevite) A napadne vás použít kids místo children. Jenže to neuděláte a do diskuze rovnou napíšete "He has two kids.". Kids je alternativa dávno přijímaná, takže nevíme, proč o tom píšete. Pište až tehdy, když vám to nějakou alternativu neuzná, Pak položte přesně formulovaný dotaz a pokud můžete přidejte screenshot.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Jasně, díky, samozřejmě souhlas. Jen, mám ještě v paměti můj stav lehce pokročilého studenta. Vyjímečně se může stát, že některou variantu systém vezme, ale vy máte v záloze ještě jednu. Než vám věta naskočí znovu, už ji zapomenete. Je to ten problém s tím, že system nezobrazuje nejbližší správný překlad. Myslím si, že by mělo být tolerováno, zeptá-li se někdo v diskuzi, zda i tato varianta by byla správná. Je ale nutné, aby ta otázka byla jasně formulovaná. Nestává se to zase až tak často, ale z vlastní zkušenosti vím, že studentům to fakt hodně pomůže, dostat se z nejistoty.


https://www.duolingo.com/profile/nueby

Jasně, vypadá-li příspěvek jako věcný a zdvořilý dotaz, který se zatím v téže diskusi neobjevil, ať už byl zodpovězen nebo ne, my ho mazat nebudeme.


https://www.duolingo.com/profile/Lange.cz

Ohledne tech alternativ .. kdyz napisu nejakou vetu a dam "Zkotrolovat". Je tam nekde nejaka moznost videt ty alternativy? Nebo musim znova projizdet cele cviceni a te konkretni vety vyzkouset jinou variantu? Diky.


https://www.duolingo.com/profile/ValaCZE

Ne možnost vidět alternativy není. V podstatě musíte to cvičení opakovat, abyste mohl alternativu zadat. Nebo si můžete větu přeložit a než odkliknete zkontrolovat, tak se zamyslet nad alternativami. A pokud vás napadnou, tak původní překlad ještě upravit..


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Osvědčilo se mi zkoušet od méně pravděpodobné varianty. Tak věta zbyde nakonec a dají se snáze dělat pokusy. Naskakuje jen ta, dokud nezadáte správný překlad. Začal se občas ukazovat nejbližší správný překlad, ale bohužel jen zřídka. Snad se to zlepší.


https://www.duolingo.com/profile/KrystofNagy

Jasně, nemám problém dodržovat tato pravidla!


https://www.duolingo.com/profile/Iva179685

nevím za jakých podmínek mohu přerušit studium děkuji za odpověď


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Myslite tim podminky meteorologicke nebo jake? Preruseni studia se cini tak, ze se zvednete od pocitace a jdete delat neco jineho.


https://www.duolingo.com/profile/ZdekaSchoo

Ráda pomůžu pokud jde o promazání příspěvků, které už byly zodpovězeny nebo kde není jasné, co chce ten pisatel vědět nebo jsou vulgární. Také odpovím na jasné otázky, pokud budu znát nebo přes internet najdu nějakou jednoduchou a srozumitelnou odpověď, kterou bych podpořila odkazem na článek, kde by to bylo vysvětleno. Neznám o angličtině a její gramatice všechno, tak bych nemohla odpovědět na všechny otázky. Nemám žádný certifikát nebo státnice z angličtiny. Angličtinu jsem se učila pouze v rámci 2-letého nastavbového studia k učňovskému oboru. To už je přes 20 let zpátky. Od té doby jsem samouk. Chci i nadále pokračovat v procvičování angličtiny. Ale pokud bych mohla pomoci, tak pomůžu. Zdeňka


https://www.duolingo.com/profile/ValaCZE

Děkuji za ochotu pomoct. Nikdo nečeká, že budete vědět všechno. To neví nikdo. Ani po vás nikdo nemůže chtít, abyste trávila hodiny vyhledáváním informací pro uživatele. To může udělat každý sám.

A pokud jde o certifikáty, tak ty rozhodně nejsou podmínkou.

Obrátím se tedy na někoho kdo to má na starosti, aby z vás udělal moderátorku.


https://www.duolingo.com/profile/ZdekaSchoo

Dobře, děkuji :)


https://www.duolingo.com/profile/Daku_

Snažím se odpovídat na dotazy, kde jsem si 100 %, nebo alespoň na 99 % jistá, proč to tak je. Tak doufám, že to aspoň trochu pomůže :-).

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.