1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. Duolingoda dersler hangi sıra…

https://www.duolingo.com/profile/LeventEngi3

Duolingoda dersler hangi sırayla bitirilmeli ?

Arkadaşlar dersleri hangi sırayla bitirmek daha faydalı olur ? ilk once her konuyu son seviyesine kadar getirip diğer konuya mı geçilmeli ? Yoksa ilk once her konudan 1. sevıye ye gelınıp sonra en basa donup her bırınden 2. seviyeye , sonra tekrar basa her bırınden 3. seviyeye mi gelmek gerek ? önerileriniz nelerdir ?

November 24, 2019

7 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/Mrtaltg

Kendi tercihim her konuyu sonuna kadar yani 5 inci seviyesine getirip sonraki derse gecmek oluyor

November 25, 2019

https://www.duolingo.com/profile/Gkhanelike

Ben her seviye 2-3 aşamasına gelince bir seviye daha açıyorum. Aynı gün 8-10 seviyenin alıştırmalarını birlikte yapıyorum. Böylelikle eski konular unutulmamış oluyor. Hem de sıkıcı olmuyor. Diğer türlü bir seviyede 5 kadar beklemek sıkıyor. Hep aynı şeyler tekrar edilmiş oluyor.

November 26, 2019

https://www.duolingo.com/profile/Ha.Ka.

Duolingo yu seviyorum her gün bir başka dile ait bir şeyler öğrenmek harika

November 27, 2019

https://www.duolingo.com/profile/Hakangrel2

benim önerim sırayla gitmek. Bir sonraki konuya şeytan dürter illaki bakılır ama ben onda baksamda bilerek testi bitirmiyorum öyle açık kalıyor bir test yapıyorum ikisini üçünü bir arada götürmüyorum. Bundaki sebebimde Duolingo nun insana öğğğ dedirten bir sıkıcı yoğunlukla kafaya kaka kaka öğretme planını dersleri yayayarak bozmak istemiyorum. Duolingo o kapıyı açmış tamam ama kendi önerisi sırayla gidilmesi bence. Aynı şeyi yüz kere evirip çevirme isteğine teslim olmak gerek bir niyeti var o akla teslim olalım bence. Ayrıca yaymak istiyorsanız neden ileriye doğru yayıyorsunuz geriye doğru bitmiş tesleri yineleyerek alıştırmalar yaparak yayın daha mantıklı değilmi o

December 2, 2019, 5:33 PM

https://www.duolingo.com/profile/tamer536399

Sırayla giderseniz sonraki konularda zorlanmazsınız. Çünkü sonraki konuların içeriğinde önceki konular da oluyor. Önceki konuları zihninizde pekiştirmediyseniz çözmeniz zor oluyor.

December 3, 2019, 12:58 PM
Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.