1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. İNGİLİZCE KELİME EZBERLEMEK İ…

https://www.duolingo.com/profile/kutbulmus

İNGİLİZCE KELİME EZBERLEMEK İÇİN EN İYİ UYGULAMA

Sevgili arkadaşlar, Google Play Store ve App Store'da bulunup çok az bilinen, ama bugüne kadar yapılmış en iyi dil öğrenme uygulamasının ne olduğunu biliyor musunuz? Ben size söyleyeyim. Uygulamanın adı "Learnmatch". Bu uygulamada ücretsiz ve reklamsız olarak 2634 adet İngilizce kelime, cümle içinde kullanımları ve Türkçe karşılıklarını öğrenebilirsiniz. Ayrıca yıllık abonelikle çok cüzi bir miktarda içinde 300.000 kelimenin olduğu sözlükten kelimeler seçerek kendi çalışma setinizi oluşturabilirsiniz. Ben bu uygulamada İngilizce ve Almanca öğreniyorum şimdilik. Çok kısa süre içerisinde 2634 kelimeyi bitirdim ve o kadar işime yaradı ki bir yerlerde bu öğrendiğim kelimeler hep karşıma çıkıyor ve bu sayede hep daha fazla kelime öğrenmek için hırslanıyorum. Ayrıca uygulamaya yakın zamanda çok daha renkli özellikler eklenecek. YouTube ve Netflix ile iş birliği yapacaklar. Şu an benim tahminimce zaten Oxford University ile bir işbirlikleri bulunuyor. Ben çok fazla anlatmak istemiyorum, eğer gerçekten dil öğrenmeye hevesli iseniz uygulamayı indirin ve inanın hiç pişman olmayacaksınız. Eğer sizin de bildiğiniz bu tarz kıyıda köşede kalmış ama çok çok kaliteli uygulamalar varsa siz de yazın lütfen. Herkese başarılar

November 27, 2019

1 Yorum

https://www.duolingo.com/profile/Mhmt_.

Gerçekten yararlı olabilecek bir uygulama. Buna bir uygulama da ben eklemek istiyorum. "Wordbit" adlı uygulama, kilit ekranında da çalışabilmesi sayesinde, telefonunuzun ekran kilidi her açmaya çalıştığınızda önünüze isteğe göre alfabetik sırayla ya da rastgele bir şekilde önünüze çıkıyor. İngilizce cümlenin altında 3 farklı türkçe karşılığı ve 2 ya da 3 örnek cümle bulunuyor. Bunun da yararı olacağını düşünüyorum. Daima hayallerinize doğru gitmeniz dileğiyle. Başarılar.

November 30, 2019
Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.