1. Forum
 2. >
 3. Konu: Duolingo
 4. >
 5. Botlar hakkında.

https://www.duolingo.com/profile/SalihKarahan

Botlar hakkında.

Merhaba arkadaşlar,

Sanırım sistemde bot var veya illegal bir kullanım söz konusu. Yada sistemin bir açığı var. 5 10 dk içerisinde adam 400 500 puana nasıl yükselebiliyor? Birisi bunu bana izah edebilir mi?

İncelenmesi için şikayet et butonu gibi bir şey de göremedim. Liste max puan 30 iken 4-5 alıştırma bitirne kadar 5-6 dk hadi 10 dk geçmiş olsun, 400 500 puan alıp arada hayvani bir farkı nasıl o kadar kısa bir sürede yapabiliyorlar?

Burada yetkili var mı bu konuda bir şeyler söyleyebilececk?

December 9, 2019

12 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/UY1DiQ

Bilgisayar üzerinden giriş yaparsan can hakkı sınırlaması yok, ayrıca x2 puan alabiliyorsun lingot ile. Derslerin ilk aşamaları seri olarak geçilebiliyor. Zaman süreli alıştırmalar seri bitiyor. Senin 5-10 dk diye belirttiğin gözleminde hatalı olabilir. 15 dk'da bu puanı yapmak gayet normal.


https://www.duolingo.com/profile/SjuHA48L

Yorum yapan arkadaşlardan biri 1,5-2 dakikada 22-24 puan yapıldığını söylemiş. Bu, Türkçe ve bazı diller üzerinden öğrenilen kurslar için geçerli olmamak kaydıyla şu şekilde mümkün: Bazı diller üzerinden kurs aldığınız zaman (mesela ingilizce üzerinden fransızca, ispanyolca vs) "duolingo stories" seçeneği aktif hale geliyor. Arkadaşın da dikkatini çektiği üzere bir parça 1,5-2 dk gibi bir zaman alıyor; karşılıklı konuşma şeklinde geçiyor ve basit birkaç sorudan oluşuyor. Yani normal bir dersten hem daha kolay hem daha fazla puana sahip. Parçayı hatasız tamamlarsanız 24 puan hata sayınıza göre de 22 veya 20 puan veriyor. Burada da bir dersi defalarca yapma ve her defasında aynı puanı alma hakkınız var. Bu durumda da hızınıza göre 5 dk gibi kısa bir sürede yaklaşık 100 puan alabiliyorsunuz. Öğrenmek için değil puan artırmak için kullanışlı bir yöntem. Bahsettiğiniz durum benim de dikkatimi çekti; nasıl olabiliyor bu sorusunun neticesinde vardığım sonuç budur.


https://www.duolingo.com/profile/ohannesselviler

Verdiğiniz bilgi için teşekkürler. En azından bu kadar kısa zamanda bu kadar puan nasıl yapılabilir öğrenmiş oldum.


https://www.duolingo.com/profile/hikilic

Evet senin gözlemine aynen katılıyorum. Doğru bir anda puan yükselmesi var ve bu durum gerçekten gözlemlediğimizde haksız ve heves kırıcı. Bunu şöyle açıklayabiliriz masumane düşünürsek birileri duolingo plus kullanırsa internete bağlı olmadan mobilde bir çok puan yapar ve ilk internete girişinde onu hazırlanan ligine göre bir gruba sokar sen hevesle 20-30 oldum derken bir bakmışsın biri 300-400. eğer masum düşünmezsek o kişiler uygulamanın bağlı süresini artırmak için yarışmacı bot da olabilir bir açıkta olabilir. Ben açıkcası sistemi güzel ve adil bulmadığım için ligleri kıyaslama almıyorum. arkadaş takip ettiğim kişilerle kıyaslıyorum kendimi.


https://www.duolingo.com/profile/Emre894615

1,2 sn 1 puan dek bunun için birden fazla yapay zeka gerek çünkü sistem o kadar hızlı diğil.


https://www.duolingo.com/profile/BlackSweetWolf

Liglerde sistem siz oynadıkça ilerliyor. Pazartesi başlıyorsunuz. Rakiplerinizle eşitsiniz. 1000 xp lere kadar çıkıyorsunuz. Diğer hafta diyelimki Çarşamba günü başlıyorsunuz, diğer oyuncular 2000 ila 3000 xp olması gerekirken onları 500 yada 600 puanda görüyorsunuz !! Siz oynamaya başladığınızda puanlar süper hızlı bir şekilde yükseliyor veeee pes ediyorsunuz :)


https://www.duolingo.com/profile/BatuhanBlt3

Tam öyle oluyor benle aynı puandalar sanki aynı anda oyuna giriyoruz ve devasa artış yapıyorlar


https://www.duolingo.com/profile/Melike3452

aynen çok hızlı artıyor puanlar


[aktif olmayan kullanıcı]

  Bot falan değil duolingonun eski sürümünü kullananlar bunu yapabilir. Yeni sürümlerde alistirmaladan günde bir kere yararlanabiliyorken eski sürümlerde bu geçerli değil. Yani olabilecek bir durum..!


  https://www.duolingo.com/profile/Suleyman34270

  benim yaşadığım böyle bir problem asla olmadı.

  Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.