1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Troubleshooting
  4. >
  5. pomalý poslech..

https://www.duolingo.com/profile/Akrim68

pomalý poslech..

prosím proč mi nejde pomalý poslech ?

December 15, 2019

6 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Půjde asi o nějaký pokus, co my na to. Mě (na webu) zmizela želva cca u poloviny cvičení.


https://www.duolingo.com/profile/Akrim68

No.. jo.. ale já prostě u mnoha cvičení ten pomalý poslech potřebuji...


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Zatím nemohu doporučit nic jiného, než si to poslechnout několikrát. Případně pro zlepšení vaší schopnosti porozumět toto:

https://forum.duolingo.com/comment/41960494

Tam si můžete vybrat hlas, nastavit rychlost jak chcete, případně ze začátku zapnout želvu natrvalo.


https://www.duolingo.com/profile/Jirka_A

Dalibore, můžu požádat o nějaké video, jak ta tvá pomůcka funguje? Nějak jsem tomu tvému popisu nerozuměl, o co vlastně jde. Mně jde hlavně o výslovnost a přehrávání textu, výslovnost v ENG (dříve jsem na to měl skripty, ale teď už tu nefungují).


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Používání je opravdu úplně jednoduché a intuitivní. Video fakt není třeba. Program si po spuštění otevře svou instanci prohlížeče a v ní Duolingo. Aplikace automaticky čte veškeré anglické věty (zadání i odpovědi). Vše se ovládá 6ti ovládacími prvky v horní liště okna aplikace. Můžete zvolit jakýkoliv hlas z vašich nainstalovaných hlasů. Velmi doporučuji stáhnout balíček kvalitních hlasů SAPI 5, jejich instalace je také velmi jednoduchá. Lze nastavit rychlost čtení včetně funkce "Želva", která zvětší pauzu mezi slovy.

Dále při zapnutém tlačítku "ČJ Auto" aplikace automaticky vyplňuje odpovědi v češtině, což je velmi přínosné od okamžiku, kdy vám překlad do češtiny nedělá žádné problémy. Tak se věnujete jen angličtině a nezdržujete se vypisováním českých vět. Za stejný čas se tak naučíte více než dvojnásobek látky.

Velmi doporučuji zapnout tlačítko "HLEDAT VĚTY", tak budete mít vždy databázi vět aktuální. Program si stav tohoto tlačítka pamatuje i při dalším spuštění.

Kdybyste měl jakoukoliv konkrétní nejasnost nebo problém, napište do diskuze v tom tématu, rád vám pomohu. Je škoda každého dne, kdy byste se učil bez této aplikace. Zejména to platí pro reverzní kurz AJ->ČJ.


https://www.duolingo.com/profile/Jirka_A

Není to tím, že sis schoval slovní pomůcky a jen píšeš pomocí klávesnice? Pokud by si měl pomůcky zaplé, tak želvy netřeba. Ve finále je to dobře, proč si to usnadňovat ;-)

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.