1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. Duolingo app telefonun kullan…

https://www.duolingo.com/profile/beyazmurti

Duolingo app telefonun kullanılmadığı zamanlar Şarj mı emiyor?

Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 2 aydır kullandığım sıfır olarak alınmış bir telefonum var. Doğal olarak Şarjı nasıl gidiyor diye kontrol ediyordum. Gece mobil veri, wifi, gps kapalı bırakıyorum. Mesela %80 falan bırakınca sabaha yaklaşık 9 saatte %78 kalıyordu. %48 bıraksam %46 falan kalıyordu. 2 gün önce duolingo anroid app yükledim. Şarj azdı % 100 yapmıştım gece çıkardım şarjdan yattım sabah kalktığımda telefona baktım. Şarj olmuş % 82 sonra şaşırdım daha yeni şarj etmiştim ne oldu bu telefona diye düşündüm. Sonra dün akşam olana kadar telefonu çok az kullanmama rağmen % 58 civarına kadar düştü. Baktım böyle olmayacak İnternette bazı uygulamalar telefonun derin uyumasına(deep sleep) engel oluyormuş diye okudum. Son 1 haftaya bile bakarsak tek kurduğum uygulama duolingo olduğundan tabi ilk olarak ondan şüphelendim. Sonra duolingo uygulamasının ayarlarına girdim ve arka plan batarya kullanımını tamamen kısıtla ve bildirim asla gösterme seçip telefonu yeniden başlattım. Ve dün gece %48 de bıraktığım şarj yine 9 saat sonra %46 düştü yani her şey normale döndü. Arkadaşlar bu telefon kullanılmadığı zamanlar çok fazla şarj emilimi belki tesadüfte olabilir bilemiyorum. O yüzden, sizin başınıza da böyle benzer bir olay gelmişse gerek duolingo gerek başka app tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

January 3, 2020

11 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/esdiktarik

olabilir, uyarı için teşekküler. bilgilendirme sonrası herkesin dikkat edeceğini düşünüyorum.


https://www.duolingo.com/profile/serhatkagan87

bunu kontrol etmek gerekiyor teşekkürederim


https://www.duolingo.com/profile/OuzGrencan

Telefonuna gir Ayarlar > Uygulamalar > Duolingo > devre dışı bırak Bunu yapman sorununu çözecektir ama uygulamayı her açtığında tekrardan buradan kapatman gerek.


https://www.duolingo.com/profile/beyazmurti

Tavsiyen için teşekkür ederim. Ama ben önce yaşadığım sorunu sonra nasıl çözdüğümü anlatmıştım. Yazı biraz uzun diye galiba kimse okumuyor.


https://www.duolingo.com/profile/OuzGrencan

Okudum yazını ama arka plan uygulamalarının hepsini kapatmak Kullanılan başka plan uygulamalarını da kapatır. Mesela Whatsapp vardır ve buradan gelen mesajlar telefona yüklenmez. Whatsapp açtığında telefona veri aktarımı fazla olacağı için telefonunun hasar görme ihtimali fazladır.


https://www.duolingo.com/profile/beyazmurti

Hayır her şeyi kapatmadım. Yanlış anlaşılmışım o yüzden şu cümleye tırnak içindeki bölümü ekledim. Sonra "duolingo uygulamasının ayarlarına girdim ve "arka plan batarya kullanımını tamamen kısıtla ve bildirim asla gösterme seçip telefonu yeniden başlattım.


https://www.duolingo.com/profile/OuzGrencan

En mantıklısı da bu zaten. Doğru olanı yapmışsın başka çözüm olduğunu sanmıyorum. Zaten Duolingo kullananların çoğu telefondan değil de bilgisayardan giriyor. Pek umursayacaklarını sanmıyorum bu konuyu.


https://www.duolingo.com/profile/Emre894615

Her uygulama yer ayarlardan uygulamayı durdura bilirsin.


https://www.duolingo.com/profile/AnlPRM_1054.

bende apple kullanıyorum olmuyor


https://www.duolingo.com/profile/mdogruoglu

Telefonumun pil kullanim yuzdelerine baktim ve duolingo arkaplandayken pilden harcama yapmamis. Sizin telefonunuzla alakali bir durum olabilir.


https://www.duolingo.com/profile/beyazmurti

Zaten en büyük sorun göstermiyor olması bende de göstermiyordu. Çünkü teorik olarak Duolingo harcamıyor ama duolingo telefonun uyumasını engellediğinden aslında o harcatmış oluyor. Harcamıyor ama harcattırıyor.

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.