1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. SIKICIKLIK ABİDESİ

https://www.duolingo.com/profile/zeynepgkme2

SIKICIKLIK ABİDESİ

BU ARALAR DUOLİNGODAN ÇOK SIKILIYORUM. HEMEN GÜNLÜK SERİ BOZULMASIN DİYE EN KOLAYINDAN BİR ALIŞTIRMA ÇÖZÜP KAPATIYORUM SADECE TARTIŞMALARA YORUM YAPMAYI AZ BİRAZ SEVİYORUM İŞKENCE GİBİ GELİYOR. NORMALDE AŞIRI SEVERİM DUOLİNGOYU YARDIM EDİN LÜTFEN

January 13, 2020

9 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/BahadrKkko

Henüz yeni başladım. 3 gün oldu. Birinci seviye için konuşmak gerekirse bazı şeyler çok sıkıcı olabiliyor. Sonraki seviyelerde de bu sıkıcı durumlar devam ederse başka bir uygulamaya geçmeyi düşünüyorum. 1- Normal, pratik, pozitif, kahve, çay gibi birçok dilde aynı veya benzer olan ve öğrenilmesi çok kolay kelimelerin üzerinde gereğinden fazla durulmuş. Tekrar tekrar gösterilmesi sıkıyor. Onlar yerine, öğrenilmesi zor kelimelerin üzerinde durulmalıydı. Tamam anladık Türkçe normal Almancada da normal. Bunu bir kez öğrenince asla unutmazsınız. Bu kelime için çok fazla tekrarın gereği yok. Sıkıcı oluyor. 2-Aktivite seçeneği artmalı. Maliyetleri arttırmayacaksa fotoğraf kullanımı olabilir mesela. 3- Önceki konularda öğrenilen kelimeler ve kurallar sonraki konularda çok az kullanılmış. Örneğin Hayvanlar konusunda 10-15 tür öğreniyorsunuz. Sonraki çoğullar ve sıfatlar konularına geçince bunlardan genellikle kedi, balık, at kullanılmış. Hem sıkıcı hem de önce öğrenilenlerin unutulmasına sebep oluyor. Öğrenme şeması bir pramit gibi olmalı. Konular ilerledikçe genişlemeli. İlk konuda 10 yeni bilgi öğrendiyseniz, ikinci konu yeni 10 bilgi+ ilk konunun 10 bilgisinden oluşmalı.


https://www.duolingo.com/profile/Halluran

İngilizce öğrenmek için güzel bildiğiniz uygulamalar varsa, bende sizden öğrenmek isterim. Ücret talep etmeyen :)


https://www.duolingo.com/profile/BahadrKkko

İngilizce için bir program ya da uygulama kullanmadım. İsteyen arkadaşım için araştırdığımda Rosetta Stone'un en faydalı program olduğunu öğrendim ve kullananlar memnun kalmış. Program ücretli ancak malum yollardan ücretsiz kullanılabiliyor. Ücretsiz programlar arasında ise en iyisi Duolingo deniyor. Dediğim gibi diğer program ya da uygulamaları kullanmadığım için karşılaştırma yapamayacağım.


https://www.duolingo.com/profile/furkan.gulsen

Memrise --> Duolingo --> Voscreen

Quizlet --> Busuu --> Voscreen

Paran varsa: Memrise Pro --> Cambly


https://www.duolingo.com/profile/Halluran

Kanka ben çok önceden tanıdım Duolingoyu ama ilk defa bi ukadar özverili kullanıyorum. Ben mesela Temel 1 - Temel 2 diye Not defterine başlık açtım. Duolingonun o kısmındaki cümleleri oraya yazıyor ve sürekli okuyorum. Şimdiyse Hayvanlar ve Yemekler diye Not defterime başlık attım şuan onlara çalışıyorum. Şimdilik ben böyle zevk alıyorum. Birde merakım var artık başka insanları anlamaya ve onlarla anlaşmaya. Google play den İngilizce yazılmış kitaplara giriyorum okumaya çalışıyorum anlamaya çalışıyorum. Öyle :) Şimdilik bunlardan zevk alıyorum. Umarım paylaşımına faydam olmuştur. :)


https://www.duolingo.com/profile/Hasmet_Yapar

Kelime haznenizi geliştirmek istiyorsanız www.memrise.com başarısını kanıtlamış bir site.

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.