1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. Otevření nových úrovní

https://www.duolingo.com/profile/Ilca12

Otevření nových úrovní

Dobrý den, dokončila jsem 4 kontrolní stanoviště. Všechny témata mám na 5. úrovni ale dál nic. Lze nějak získat další témata k procvičování? Děkuji

January 14, 2020

31 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Dobrý den, dokončila jste již i 5. (cílové) stanoviště. Rozhodně doporučuji reverzní kurz (čeština pro anglicky mluvící), nejlépe s DuoBoosterem :

https://forum.duolingo.com/comment/41960494

V nastavení Duolinga si vypnete poslechová cvičení (Avatar vpravo nahoře - Settings - Listening exercises - OFF). Hlas anglických vět doplní DuoBooster, hlas českých vět si vypnete umlčením zvuku prohlížeče - Klik pravým tlačítkem úplně nahoře na kartu prohlížeče a "Vypnout zvuk panelu" (Firefox) nebo "Vypnout zvuk webu" (Chrome). Ve Firefoxu můžete také jen kliknout na ten reproduktor, který se nahoře v názvu karty Duolinga objeví, jakmile začne mluvit.

Viz. také:

https://forum.duolingo.com/comment/35255780

https://forum.duolingo.com/comment/35832042

Přidání kurzu např. zde:

https://forum.duolingo.com/comment/33911094

! ! ! Určitě již teď doplňujte učení poslechem, praktické rady zde ! ! !


https://www.duolingo.com/profile/Johana84594

Ten reverzní kurz má jeden zásadní problém - mluví se tam česky. To by mi ani nevadilo, ale vadí mi, že anglické věty jsou němé. Zkouším i španělštinu z angličtiny (taky z němčiny, ovšem nic není dokonalé) a tady mi taky schází zvuk u angličtiny. Když nám Dulingo neudělá kurz jiného jazyka než angličtiny (chápu, že to není jednoduché), bylo by možné nějak rozmluvit i ten jazyk, ze kterého student vychází? Nebo aspoň tu angličtinu?


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Provozovatele Duolinga se nám bohužel přesvědčit nepodařilo, ale řešení již máme - DuoBooster - Viz. hned ten první odkaz výše:

https://forum.duolingo.com/comment/41960494

(Hlas českých vět si vypnete umlčením zvuku prohlížeče).

Prosím, program používejte pouze na kurz angličtiny a češtiny.

Bude-li více žádostí, možná časem ozvučíme angličtinu i v dalších kurzech pro anglicky mluvící, ale zatím je program určen pouze pro AJ <-> ČJ kurzy. Už na to existuje skript, zkuste hledat v anglickém fóru, kvalita ale prý nic moc.


https://www.duolingo.com/profile/Johana84594

Moc děkuji, to rozhodně zkusím. Dají se také nějak úplně vyhodit poslechová cvičení na češtinu v tom AJ =>ČJ kurzu? Připadám si trochu jako při diktátu v první třídě :-)


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

:-) Stačí je vypnout v nastavení Duolinga. (Avatar vpravo nahoře / Settings / Listening exercises - Off). Přímý odkaz:

https://www.duolingo.com/settings

Pro kurz češtiny z angličtiny určitě doporučuji Firefox verzi DuoBoosteru . Stejně tak pro kurz angličtiny z češtiny, nechcete-li používat kontrolu výslovnosti mikrofonem.


https://www.duolingo.com/profile/MirkaEberlov

Já na jiném místě doporučuji jiný kurz, který mi hodně dal a sice English hacker. Krásně vysvětlené lekce a procvičování... a pokračovací kurz... a pořád něco nového, zatím to nestíhám! :-) Ale až skončím Duolingo, vrhnu se do toho!


https://www.duolingo.com/profile/fmBC0

dobry den, pri zaregistrovani do duolinga jsem prosla vstupnim testem, ktery mne otevrel testy az do 5.urovne. Tuto 5. uroven mam hotovou celou a chtela bych, aby se mi objevily dalsi urovne pod sovou. Aby se tak stalo to musim opravdu projit vsechna zacatecnicka cviceni od 1. do 4. urovne a mit je zlate? To se mi opravdu nechce. Dekuji za odpoved


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Pod sovou už se vám nic nového neobjeví. V kurzu angličtiny korunky na obsah jednotlivých dovedností nemají téměř žádný vliv, takže tam není třeba mít 5 korunek. Doporučuji opakovat všeobecně a až budete málo chybovat, přidejte si kurz češtiny z angličtiny. Tam je mnoho nových úrovní a opravdu to funguje. Viz. první příspěvek. Určitě doporučuji již teď (od fáze hotového stromu angličtiny na první korunku) pracovat na PC / notebooku, používat klávesnici a hlavně

DuoBooster - https://forum.duolingo.com/comment/41960494

Pozn.: V kurzu češtiny naopak korunky mají vliv na obsah, takže po dokončení stromu na jednu korunku můžete postupně zvyšovat až na těch pět.


https://www.duolingo.com/profile/fmBC0

Dekuji za odpoved, to tedy znamená, že výuka angličtiny z češtiny má jen 5 urovni, ne 25?


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Angličtina z češtiny má 55 dovedností, každá z nich 5 úrovní (korunek). Těchto 55 dovedností je rozděleno do 5ti kapitol.

Čeština z angličtiny má 84 dovedností, každá z nich také 5 úrovní (korunek). Těchto 84 dovedností je rozděleno do 6ti kapitol. Ano, v kurzu češtiny jsou samozřejmě dovednosti cílené na češtinu, ale zároveň tím proberete anglický obraz těchto jazykových jevů. Funguje to výborně.


https://www.duolingo.com/profile/Roman60389

Dobrý den, zdolal jsem anglický strom dovedností a žádná další stanoviště se mi neotevřela. Co teď?


https://www.duolingo.com/profile/Johana84594

Taky je dobré začít další jazyk z angličtiny, je to skvělý tréning mozku :-)


https://www.duolingo.com/profile/Broa933243

Souhlasím, stále si procvičuji anglický kurz(3lekce),pak přejdu na češtinu z angličtiny (jsou tam nová slova),a denní cvičení končím na španělštině z angličtiny. Je to oživení a duo už mě zas moc baví


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Jestli při všeobecném opakování nechybujete, rozhodně doporučuji ten reverzní kurz, viz. výše, prohlédněte si všechny odkazy. Kdyby něco nebylo jasné, ptejte se.


https://www.duolingo.com/profile/VeraKopfi

dobrý den, ráda bych se dotázala, jak se dostanu na ty nové úrovně (9 nových úrovní), děkuji


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Nejsem si jistý, co myslíte tím 9 nových úrovní. Jestli máte na mysli ten reverzní kurz, tam je 6 kapitol (kontrolních stanovišť), 84 dovedností, celkem 422 nových lekcí. Projděte si prosím odkazy z prvního příspěvku v tomto tématu. Po více než roce se stromem angličtiny velmi doporučuji.


https://www.duolingo.com/profile/VeraKopfi

jsem již starší, tak se omlouvám, že již ne tak flexibilní, myslela jsem těch 9 nových úspěchů k dosažení, (naučte se 50 nových slov a staňte se Učencem atd.)


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

A jasně! Z toho mailu. To jsou nové úspěchy, které by se měly časem objevit v našem profilu (Avatar vpravo nahoře / Váš profil). "Naučte se 50 nových slov a staňte se Učencem" - toho dosáhne jen, když ještě nemáte hotový strom dovedností. Bohužel to neznamená, že se nám otevřou nové úrovně.

V pohodě, nic se neděje. Určitě doporučuji ten reverzní kurz, viz. výše. Tam mimo jiné budete moci dosáhnout i všech těch 9 nových úspěchů, až se objeví. Zatím je to pravděpodobně testováno jen na menší skupině uživatelů.


https://www.duolingo.com/profile/VeraKopfi

Dobrý den, napadlo mne, jestli je nějaký rozdíl v tom, když má někdo Duolingo placeno anebo Duolingo zdarma, děkuji VK


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Ne, co se týká kurzů CJ<->AJ, v obsahu rozdíl není. Duolingo PLUS má pouze navíc některé funkce uživatelského rozhraní a je bez reklam.


https://www.duolingo.com/profile/shimmir

Dostal jsem hlášku, že musím projít druhým kontrolní stanovištěm, ale jak? Přes ty ikonky dole to nejde a když kliknu na ten tulipán či symbol plamene s č.2, tak taky nevidím jak dál!


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Dovednosti musíte procházet postupně. Až splníte ty poslední, které jdou, včetně věžičky, otevřou se vám další. Nebo můžete splnit postupový test - klik na některou věž s číslem nedokončené kapitoly (kontrolní stanoviště) - a potom na ZAČÍT.


https://www.duolingo.com/profile/shimmir

Díky za odpověď! Mne právě překvapilo, že když mám několik témat v páté úrovni, ale jiná nikoli, že mi to hodilo tu hlášku a nevěděl jsem, co s tím, protože předtím jsem po dosažení 5. úrovně skočil prostě na další neukončené tŕéma.☝☺


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

OK, předpokládám, že už je vidíte. Pro otevření dalších dovedností stačí ty předchozí splnit na první úroveň (korunku), nemusíte hned na 5.


https://www.duolingo.com/profile/Marta210145

To patí i pro mně. Marta, 76


https://www.duolingo.com/profile/Libue14

Dobrý den, tké jsem dokončila všechna témata s úrovní 5. Jak pokračovat dál?


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Viz hned první příspěvek v tomto tématu. Kdyby něco konkrétního nebylo jasné, ptejte se.


https://www.duolingo.com/profile/Milan922808

Děkuji za info, dá se provozovat reverzní kurz i na mobilu a případně jak zde postupovat se spuštěním. Předem děkuji. Hezký den. MZ


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Na mobilu bohužel pouze bez DuoBoosteru (viz první příspěvek). Takže bez hlasu anglických vět a dalších výhod. Na mobilu bych to doporučoval pouze jako nouzové řešení, když se prostě nedostanete k notebooku nebo PC.

Co se týká přidání kurzu, jestli to nenajdete v aplikaci (ale mělo by to být podobné), můžete kurz přidat v prohlížeči (třeba i na mobilu). Do aplikace se přidá automaticky také.

Přidání jazyka např. zde, důležité je zvolit to MLUVÍM ANGLICKY, potom najdete českou vlajku:

https://forum.duolingo.com/comment/33911094

Po přidání můžete aktuální kurz pohodlně vybírat pomocí vlaječky. Občas je dobré si dát všeobecné opakování i toho původního kurzu angličtiny. I toto je ale výrazně lepší a efektivnější s DuoBoosterem .


https://www.duolingo.com/profile/Vra368195

Přiznám se, že po dosažení 5.úrovně jsem si myslela, že pokud chci pokračovat dál musím si to zaplati. Tak jsem si to zaplatila na celý rok a dál jenom procvičuji to co jsem se již naučila. Dost drahé procvičovaní :(


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Určitě doporučuji ten reverzní kurz, rozhodně, máte-li PLUS. Je opravdu dobrý pro pokračování výuky angličtiny. Zejména s DuoBoosterem . Viz hned první příspěvek v tomto tématu.

Související diskuze

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.