1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. Dizilerin Dil Bakımından Zorl…

https://www.duolingo.com/profile/atilla762981

Dizilerin Dil Bakımından Zorluk Analizi: En Kolay Dizi Hangisi?

Yapay zeka dizilerde kullanılan kelimelerin zorluğuna göre dizilere ortalama bir zorluk puanı verdi ve en kolay 8 diziyi belirledi. Ayrıntılar ve dizi listesi burada paylaşılmış: https://diziyleogren.com/blog/yapay-zekaya-gore-ingilizce-geli%C5%9Ftirmek-icin-en-uygun-8-dizi

January 16, 2020

4 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/furkan.gulsen

Stranger Things cidden günlük ingilizce için mükemmel bir dizi. Tavsiye ederim. (Listede de var). Hatta ben bunu biraz daha prof yapmak için memrise uygulamasına bölüm bölüm ne anlamadıysam yazıyorum. https://www.memrise.com/course/5639255/stranger-things-ile-ingilizce-ogren/ Sizde böyle yapabilirsiniz. Cidden çok faydası var.


https://www.duolingo.com/profile/Melih339550

Çok teşekkür ederim bende böyle bir şey arıyordum <3


https://www.duolingo.com/profile/Melih339550

4 Lingot gönderdim teşekkürler


https://www.duolingo.com/profile/beyazmurti

Güzel site biraz eksikleri var ama rakibi olmadığından bu sitenin gelişmesini umut ediyorum. Umarım yeni bir yapay zeka ile bir filmin kelimelerini çok hızlı çıkartmanın bir yolunu bulurlar. Çünkü sitede çok az dizi ve film var. Ayrıca fiillerin V2 V3 versiyonlarda kelime olarak geçiyor. Ving ler öyle. Ben kıt ingilizce bilgimle bu kadar eksik görüyorum umarım eksikleri hızlı çözerler Bu arada güzel tavsiye için lingotunu verdim.

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.