https://www.duolingo.com/profile/TomasK.7

XP body

Zdravím všechny, jak lze získat XP body kromě pravidelného procvičování a novými lekcemi? Jde mi o ligy, kde najednou někteří uživatelé řádově během pár desítek minut poskočí třeba o 1000 bodů. Zjistil jsem, že v jiných jazycích mají například příběhy, které jsou lépe hodnoceny než cvičení. O týdenním bonusu na půl hodiny také vím. Máte někdo další typy?

January 19, 2020

11 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Přičítání XP do ligy mívá při vyšším vytížení serveru zpoždění. Po odlehčení se vše nashromážděné přičte najednou. Skokové přírůstky v lize jsou často tím. Ty tisíce během hodiny (plynule rostoucí) jsou ale často podvody. Jistě se to pozná jen zkoumáním RAW dat na https://duome.eu/nickname . (Místo nickname dáte jeho přezdívku). Nemá-li takový "hráč" přístupná data na duome.eu , je také jasný.


https://www.duolingo.com/profile/TomasK.7

ano, také jsem se rozhlédl po internetu a narazil na "finty" jak to asi dělají... no každopádně končím s ligami, protože poctiví nemají šanci (včera jsem sledoval dva v diamantové lize co udělali 15000 XP za 6hodin)


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Já je ignoruji, jako by tam nebyli. Opravdu je to po čase omrzí, splní si svůj cíl, který mají v nějaké aplikaci, a dají pokoj. Dost často skončí úplně. Minulý týden už jsme v diamantové lize měli jen jednoho, tento týden to zatím vypadá, že tam nemáme dokonce žádného.

Jednu věc bych doporučil, začínejte ligu pozdě v pondělí. Vy řešíte řadu, byl by to pro vás risk, zmrazení řady není úplně spolehlivé. Ale já klidně i pondělí někdy vynechám. Potom dostanete do ligy minimum podvodníků. Ti jsou na začátku ligy hrrr - aby byli první :-)


https://www.duolingo.com/profile/TomasK.7

stačí když tam je jeden a můžete u toho sedět třeba celý týden non stop a během pár hodin Vás přeskočí... do ligy se připojuji až v úterý před půlnocí... jak píšu, nemá smysl pokračovat s ligami dokud programátoři neodstraní díry v kódu, které to umožňují.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

No, ony to nejsou vyloženě díry v kódu. Ty podvodníci skutečně ty lekce absolvují, ale s použitím programu, který to vyplňuje za ně. Server dostane korektní data o splnění lekce od standardního prohlížeče. Ano, dala by se doplnit restrikce a za přírůstek např. 200 XP za deset minut (na denním počitadle, ne v lize kvůli zpoždění a hromadění) dát ban, např. na měsíc. Ale to by se jen ty programy upravily, aby pracovaly pomaleji, ale celé dny v kuse. Je to prostě v lidech. Je potřeba je ignorovat, jako by tam nebyli. Chcete-li si ale splnit nějaký úspěch v aplikaci (první v lize apod.), tak je to fakt problém, doporučuji ty výzvy ignorovat také.

Vlastníkům navíc teď jde o to, aby co nejvíce lidí shlédlo reklamy, neřeší, že je shlédne program a ne člověk. Jde o data. Nezaúkolují programátory tím, aby dávali bany.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Koukal jste na jejich RAW data na https://duome.eu ? Kdyžtak koukněte nebo sem dejte jejich nicky, mrknu. Jsou i nepodvodné metody, které je ale naučí stejné prd, jako ty podvodné. Jen je nechte, ať si plýtvají čas na nesmysly. My se zatím naučíme mnohem víc!


https://www.duolingo.com/profile/TomasK.7

Zavírat oči před tímto jednáním není řešení... nejde o bany, ale změnu kódu tak, aby tak jednoduše neukládal logy, které tyto skripty využívají, respektive nemožnost opakování stejné lekce pořád dokola... naopak, že budou uživatelé naštvaní a odcházet příjmy z reklamy nezvedne.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Opakování stejné lekce je již bez XP. Ty programy již umí mnoho lekcí. Někteří uživatelé tyto týpky nahlašují na https://support.duolingo.com/hc/cs/requests/new . Za mě je to ale boj s větrnými mlýny.


https://www.duolingo.com/profile/TomasK.7

a uz vubec nechapu, proc nejvic taha ten co uz ma trofeje splnene


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Duolingo používá rotace kódu, což je účinná metoda ke snížení aktivity podvodníků. Tento týden došlo ke dvěma rotacím a například v naší lize nemáme tento týden skutečně žádného. Je vidět, že mají problém s aktualizacemi :-) Ti, co jim skript prodali, jsou možná pomalí a nebo chtějí za aktualizace další peníze.


https://www.duolingo.com/profile/TomasK.7

to ja mam podle odhadu tentokrat 3

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.