1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. Duolingo Ve Diğer İngilizce U…

https://www.duolingo.com/profile/furkan.gulsen

Duolingo Ve Diğer İngilizce Uygulamaları (Bonus Konu Dahil)

İngilizce öğrenmek için 4-5 senede toplam 20'e yakın app kullanmışlığım var. Piyasada ki tüm app'lerin artılarını ve eksilerini biliyorum. Bunların içinden size en çok tavsiye ettiğim 5 app'i önem sırasına göre aşağıda vereceğim.

1-Duolingo(Grammer)

2-Memrise(Kelime ve Kalıp Cümleler)

3-Netflix(Şaşırdın mı aslan parçası?)

4-Voscreen(Listening)

5-Busuu(Ağırlıklı Grammer)

İngilizcenizi cidden geliştirmek istiyorsanız bu 5 uygulamayı deneyebilirsiniz. Ama size en çok tavsiye ettiğim. İlk 3'ü.

Duolingo: Cümleleri grammer hatası olmadan ve hızlı bir şekilde söylemenizi sağlayacak.

Memrise: Kelime ezberleme'de üstü yok. Kafanıza soka soka öğretiyor o kelime. Ve tabi kalıplarıda öyle.

Netflix: Kullanmasını bilene ingilizce için biçilmiş kaftan. Öncelikle alıyorsunuz bir netflix 10 arkadaş 40 TL'lik paketi :). Daha sonra uygun bir dizi seçiyorsunuz. Güncel olması önemli. Şöyle düşünün Türkçe öğrenmeye çalışan biri Diriliş Ertuğrul izlemesi ne kadar doğrudur? Bu yüzden güncel zamana ait veya gelecek zamana ait bir dizi seçin. Tavsiyem stranger things olabilir. Hem akıcı bir konusu var. Hem de günlük konuşma kalıplarını çok güzel kullanıyor.Tabi klasiklerle de başlayabilirsiniz. Friends gibi. Diziyi seçtik altyazıyı ayarlıyoruz ingilizceye. Diğer sekmeye memrise uygulamasını açıyoruz. Yeni bir kurs oluşturuyoruz. Dizi 50 dakika mı? Olur sana 100 dakika. İngilizce öğreneceksin bir sorun yok heralde. Zaten o süre gittikçe azalıyor. Anlamadığın yerde durdur yaz memriseye. Kalıp cümlemi aynı şekilde. Eğer yolda çok vakit geçiyorsan memrise'yi yola bırak. Çevrimdışı modu indir. Metroda'da sorun yaşamazsın. Ben günde 1.5 2 saat öyle yapıyorum memrise'yi . Eve gelince de 1 saate duolingo. Akşama da 90dk felan bir dizi. Günde yaklaşık 3, 3.5 saat çalışmış oldun. Bunu da gidip Barış Özcan'ın "Zinciri Kırma" adlı konseptine entegre edersen, yıl sonunda bir aksilik olmazsa derdinde fazlasını anlatacak kadar ingilizce öğrenmiş olursun.

Fikirlerimi buraya yazmak istedim. Umarım bazılarına yararlı olacak taktikler vermişimdir. İyi çalışmalar herkese :)

January 26, 2020

9 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/AlpGS

Netflix nasıl yardımcı oluyor?


https://www.duolingo.com/profile/furkan.gulsen

"Diziyi seçtik altyazıyı ayarlıyoruz ingilizceye. Diğer sekmeye memrise uygulamasını açıyoruz. Yeni bir kurs oluşturuyoruz. Dizi 50 dakika mı? Olur sana 100 dakika. İngilizce öğreneceksin bir sorun yok heralde. Zaten o süre gittikçe azalıyor. Anlamadığın yerde durdur yaz memriseye. Kalıp cümlemi aynı şekilde." Bu şekilde. Uygulamalar iyidir güzeldir ama diziler kadar iyi öğreten bir şey ile karşılaşmadım. Tabi diziye kapılıp asıl amacın ingilizce öğrenmek olduğunu unutmamak lazım.


https://www.duolingo.com/profile/Jack_Gacha_TR

Bilgi İçin Teşekkürler


https://www.duolingo.com/profile/YasinKaya32071

Tavsiyeler süperde 4-5 sene çalışıp nasıl ingilizce öğrenemedin ben onu merak ettim.


https://www.duolingo.com/profile/Hakangrel2

negatif olma app ile kim dil öğrenmişte o öğrensin bizden oda işte


https://www.duolingo.com/profile/cihan216640

Tavsiyen için teşekkürler 2 ve 3 harici çalışıyordum kattığı kısımlar çok fazla. 2 ve 3 üde senin yönteminle deneyeceğim çok mantıklı buldum . Bende sana şunu tavsiye edeceğim. Başka makalende B2+ da olduğunu yazmışsın daha ileri seviye için busuu da yoğunlaş, gerçekten ileri seviyelere geçtikçe köksöktürüyor...

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.