1. Fórum
  2. >
  3. Téma: Duolingo
  4. >
  5. Děti na Duolingu

https://www.duolingo.com/profile/Johana84594

Děti na Duolingu

Dobrý den, ví někdo, jak se chová Duolingo k nezletilým? Dcera mé kamarádky se zaregistrovala, ale zřejmě byla okamžitě uchráněna od veškerého případného kontaktu s kýmkoli, čímž ovšem přišla i o ligy a dokonce o možnost soutěžit s vlastními kamarády či příbuznými. To je Duolingo tak paranoidní? Vždyť tady v podstatě žádný skutečný kontakt ani možný není.

January 30, 2020

11 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Možná někdo podá přesnější informace, za sebe řeknu jen, co tuším. Je to omezené nějak do 12ti let. Tuším, že to tak není od začátku, takže se asi někde něco stalo. Ať se zkusí podívat do Avatar vpravo nahoře / Nastavení / Ochrana soukromí, přímý odkaz:

https://www.duolingo.com/settings/privacy

Jestli se to tam nedá zaškrtnout. (Obě volby - "Změnit profil na veřejný" i "Povolit diskuzní fórum" musí být zaškrtnuté).

Možná to souvisí s GDPR , děti nemohou uzavírat smlouvy, takže ani nemůžou souhlasit s podmínkami. Také mohou uvést citlivá data, aniž by si uvědomily rizika. Takto se můžou majitelé Duolinga preventivně chránit před případnými problémy s úřady.


https://www.duolingo.com/profile/Johana84594

Ona v tom Nastavení totiž vůbec Ochranu soukromí nemá - Duolingo o té ochraně asi nehodlá diskutovat. Dá se to pochopitelně obejít. Předpokládám, že je tu spousta dětí "ostaršených". Ale zajímalo by mě, jestli si Duolingo tu hranici hlídá, a když tu to přiznané dítě vydrží dost dlouho, jestli se mu náhle odblokuje. No testovat to asi nebudu. Děkuji za odpověď, měli jsme už pocit, že se nám Duolingo rozbilo.


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

Aha, pro zajímavost zkuste ten přímý odkaz zkopírovat (když jste přihlášená vy) a vložit do adresního řádku, když bude přihlášená ona. Celkem by mě zajímalo, co to udělá.


https://www.duolingo.com/profile/Johana84594

Dám vědět, díky.


https://www.duolingo.com/profile/Johana84594

Tak hlásím výsledky experimentu. Když kamarádka použije přímou adresu, vypadá to, jako běžné nastavení dospělého, profil je nastaven jako veřejný, fórum je povoleno. Po přechodu na výuku vypadá vše tak, jako před pokusem, a při následném nahlédnutí do Nastavení je nabídka opět okleštěná - chybí Profil, DuolingoPlus a Ochrana soukromí. Evidentně si do toho Duolingo nenechá kecat :-)


https://www.duolingo.com/profile/DaliborNovy

:-) Jasně. Je vidět, že v tomto případě to mají zabezpečené správně. Možná bych ještě zkusil obě volby vypnout, uložit změny a potom zase zapnout (všimnout si, zda si server to nastavení zapamatoval) a uložit změny. Ale pravděpodobnost, že to bude děravé, je už hodně malá. Věk je prostě zjevně prioritou nad nastavením.


https://www.duolingo.com/profile/JanLyko
Mod
  • 207

Duolingo bere ochranu dětí hodně vážně. A pak taky předloni Senátem prošel “Allow States and Victims to Fight Online Sex Trafficking Act of 2017”. Ten de facto říká, že když někdo (kdokoli) na webové stránce zveřejní nelegální obsah, tak jsou za ten obsah právně odpovědní vlastníci toho webu. Otřáslo to mnoha letitými službami, Craigslist zrušil Personals a Duolingo málem zrušilo i diskuze.


https://www.duolingo.com/profile/Johana84594

A jak se řeší možný nelegální obsah v diskuzích? To hlídají moderátoři?


https://www.duolingo.com/profile/JanLyko
Mod
  • 207

Od toho tu jsou. A od udržování konstruktivního prostředí pro učení v diskuzích. Na dotazy v nich odpovídají jen tak mimochodem.

Diskuze jsou tu k tomu, aby si v nich mohli studenti pomáhat navzájem. Díky za to, že taky odpovídáte.


https://www.duolingo.com/profile/Johana84594

Doufám, že neříkám moc blbostí :-) Občas nakouknu do debat německých či španělských a musím říci, že ty naše jsou nejpřehlednější (samozřejmě je jistá výhoda i v tom, že jsou česky :-) ), vaše práce je rozhodně vidět.


https://www.duolingo.com/profile/kAVCh0uw

a to tedy děti do 12ti let nemohou dělat duolingo?

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.
Začít