1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. Şimdiden okuyup yorum yapacak…

https://www.duolingo.com/profile/OguzhanBozkus

Şimdiden okuyup yorum yapacaklara teşekkürlerimi sunuyorum..

Bilmiyorum size de oluyo mu?

Yaklaşık 8-9 aydır yabancı dilime ağırlık verip ingilizce ve almanca dillerini öğrenmeye adadım kendimi lakin son 3-4 aydır bi bıkkınlık,umursamamazlık geldi bana. Bilmiyorum yaşantımdan ötürü müdür?

Yaşım 23.Mesleğim ve işim var çok şükür.Allah olmayanlara da nasip etsin.Üçüncü üniversitemi okuyorum.Sporcuyum haftada en az 4 gün antrenman yapıyorum.Her gün kendime nakşettiğim en az 30 sayfa kitap okuma alışkanlığım vardır.Ama son 3-4 aydır kitap okuma ve de yabancı dil eğitimime adadığım vakit azaldı.Beynimin yorulduğunu hissediyorum.

Sizin böyle beyninizi rahatlatmak ve de her daim beyninizi dinç tuttuğunuz,alışkanlıklarınızı her daim diri tutmanıza faydası olan tavsiyelerinizi benimle de paylaşır mısınız?Çok ihtiyacım var çünkü.

Teşekkür ediyorum...

February 16, 2020

8 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/-Maow-

Belki doğada bir gezintiye çıkmak beyini rahatlatabilir...Yada yüzmek gibi şeyler...Bazen bende ders çalışmak istemiyorum ama kendimi bir şekilde gaza getirmeye çalışıyorum... ;-) Eğer seni zorluyacak hedefler koyarsan beyini yorabilirsin ve artık o işi yapmak istemezsin..Bence bir insan kendine azar azar artirarak hedefler koymalı...


https://www.duolingo.com/profile/OguzhanBozkus

Deniycem :) Teşekkürler


https://www.duolingo.com/profile/Yasin214736

Bazen biraz salman kendini toparlaman gerekir 1-2 hafta ara verdiğimde özlediğimi hisseder geri dönerim ben :D


https://www.duolingo.com/profile/YasinKaya32071

Mevsimden dolayı olabilir mesela ben kış başladığından beri hep yorgun hissediyorum kendimi ama yazın çok dinç oluyorum (Spor yapmıyorum) bu yüzden ne kadar istemesem'de çalışmalarımı biraz azalttım.


https://www.duolingo.com/profile/OguzhanBozkus

Yok be abi.Kış falan beni etkilemiyo hatta havalar sıcak olmadığı için daha rahat konsantre olabiliyorum..Benimki beyin yorgunluğu..


https://www.duolingo.com/profile/zeynepgkme2

ben de çok yaşadım bunu sorduğumda ise gerçekten güzel cevaplar aldım şuan hala bıksamda kendini sal sıkma hem üniversite antreman duolingo hepsi üst üste binince insanı bıktırabiliyor


https://www.duolingo.com/profile/OguzhanBozkus

Evet maalesef öyle..

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.
Başla