1. Forum
  2. >
  3. Konu: Russian
  4. >
  5. Ne kadar zaman alır?

https://www.duolingo.com/profile/Muyanik

Ne kadar zaman alır?

Arkadaşlar merhaba. yaklaşık 2 haftadır dersleri yapıyorum. önceden alfabe ve yazma öğrenmişliğim var. onun için pek yabancı değilim. ama kelime hafızam çok düşük. cümle kuralları deseniz çok zor. neler yapmam gerekir? kelimeleri rahatlıkla okuyorum. ama karşımda ki konuştuğunda ne dediğini çok zor anlıyorum ya da anlamıyorum. bu konuda yardımcı ve destek olacak arkadaşlarımız varsa mutlu olurum.

February 17, 2020

4 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/OguzhanBozkus

Merhaba,

Sizin durumunuz,birçok yabancı dil eğitimini kendi çabaları ile öğrenmeye çalışan kişiler ile aynı.Anlıyoruz ama konuşamıyoruz misali.

Size bu konuda tek tavsiyem alt yazılı filmler izlemeniz ya da VoScreen gibi kısa videolar ile yabancı dil eğiitimi veren programları kullanmanız.Yani kulak aşinalığı yapmanız gerekiyo. Sadece görmek ya da okumak maalesefki yabancı dil öğrenmemizi hızlandırmıyo. Duymamız da gerekiyo. VoScreen i ben kullanıyorum,size de öneririm. Faydalı bi programdır..


https://www.duolingo.com/profile/Muyanik

Oğuzhan çok teşekkür ederim tavsiyen için. Kelime haznemi biraz daha geliştirdiğimde filmlere başlamak istiyorum. ama VoScreen i kullanmaya başlayacağım. Dediğin gibi okumak ve yazmak öğrenmeyi hızlandırmıyo. Sonuçta en önemli olan konuşabilmek ve konuşulanı anlamak. Tavsiyelerine uyucam. Çok teşekkür ederim. Ama sanırım VoScreen de sadece ingilizce var.


https://www.duolingo.com/profile/OguzhanBozkus

Rica ederim :) kolaylıklar... Siz hangi dili öğreniyosunuz? İngilizce değil mi? Mobilden girdiğim için öğrenmekte olduğunuz dili göremiyorum.


https://www.duolingo.com/profile/Muyanik

Hayır. İngilizce değil. Rusça öğreniyorum. tabii ki ne kadar öğrenebilirsem artık :)

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak Rusça öğren. Ücretsiz.
Başla