1. Forum
 2. >
 3. Konu: Duolingo
 4. >
 5. Türkçe - İngilizce için daha …

https://www.duolingo.com/profile/Icould26

Türkçe - İngilizce için daha neler yapılmalı?

Arkadaşlar merhaba,

Program hala geliştirilmesi gerekmesine rağmen benzerleri arasında hala popülerliğini koruyor. Lakin ben kalıcı öğrenme adına diğer dillere gösterilen müsamahanın Türkçe'ye de gösterilmesi taraftarıyım. Nedir bunlar? Story (hikaye) özelliğinin bir an önce Türkçe versiyonu da çıkmalı Dilbilgisi konusu maalesef çok zayıf. Duolingo'yu temeli hiç olmayan birinin kullanması çok zor. Geçmişteki üyelerdeki kayıpların çoğunun da ilerleyemedikleri için bıraktıklarını düşünüyorum. Bu sebeple dilbilgisinin daha kapsamlı bir şekilde işlenmesi gerekir. Sizlerinde talep etmiş olduğu iyileştirmeler varsa lütfen buraya ekleyiniz. Umarım birileri okur ve bunları programa ekler.

March 23, 2020

8 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/ksksTEMSLC

Canlı derslerin olması gerekiyor bizim konuşma fırsatımız olması gerekiyor burada teorik olarak öğreniyoruz iyi güzel ama konuşma becerisi de geliştirilmeli


https://www.duolingo.com/profile/Icould26

Kesinlikle haklısın. En azından buradaki öğrencilerin konuşabileceği bir ağ bile olabilir.


https://www.duolingo.com/profile/ksksTEMSLC

Evet katılıyorum


https://www.duolingo.com/profile/MustafaOuz526752

Story eklentisi şu an için imkansız. Aynı tartışmalar aylardır (bazıları yıllardır) İngilizce forumda da dönüyor, herhangi bir değişme yok.


https://www.duolingo.com/profile/Icould26

Acaba değişim için moderatörlerin aktif olmayışı da etken olabilir mi? İlk çıktığı dönemlerdeki kişiler sayesinde ciddi ivme kazanmış, sonrası durmuş galiba.


https://www.duolingo.com/profile/MustafaOuz526752

Öğretilen dil bilgisi, kelimeler ve kurs içeriği için etken ancak Hikayeler, Flört ve Deyimler becerileri vb. için etken değil. Onlar Duolingo yetkilileri tarafından hazırlanıyor.


[aktif olmayan kullanıcı]

  eğer sesli pratik yapmak istiyorsanız discord uygulamasında her milletten insanlar gelip serverlarda ingilizce konuşuyorlar tavsiye ederim


  https://www.duolingo.com/profile/Icould26

  2 gün önce ben de keşfettim. Kaynak konusunda da faydalı bir site.

  Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.