1. Forum
 2. >
 3. Konu: Troubleshooting
 4. >
 5. bir günde 3000 xp kazanmak!

https://www.duolingo.com/profile/coffeevecikolata

bir günde 3000 xp kazanmak!

inci ligdeyim, benim bir haftada alabileceğim puanı bir günde kazananlar oluyor. Günde en az 200 ders yapılması gerekir, bu imkansız. Yani ders dışında xp kazanılan bir seyler var ama biz göremiyoruz. Bunun neden olduğunu bilen varsa açıklık getirirse sevinirim.

April 14, 2020

11 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/hamza_nusirevan

Ben Duolingo da 12 milyon XP olanları gördüm. Ve 1 günde 15 bin XP yapan kişileride. Adamın Taç sayısı çok az ama XP si milyonu geçiyor. Ben eskiden Eodev diye bir sitede Moderatördüm orda başkalarının yaptığı saçma sapan, yanlış ve ya argo cevapları siliyordum. Her silme başına orda 5 puan veriyordu. Ve kısa bir sürede bir moderatör olarak çok fazla puan kasabiliyordunuz. Bence Duolingo da aynı şey var. Moderatörler silim yapınca yada yorumlardaki sorulara cevap yazınca puan kasıyorlar. Bence gayet mantıklı bir sistem. Yoksa kim uğraşsın milletin argo yorumlarını silmekle. Benim tek itirazım eğer böyle birşey Duolingo da varsa Moderatörlerin kendi aralarında (aynı Eodevde ki gibi) normal kullanıcıların ise kendi aralarında yarış yapması lazım.


[aktif olmayan kullanıcı]

  Peki nasıl modoratör oluyorsun , e ödevde veya duolingoda


  https://www.duolingo.com/profile/OwenWandle06

  Eğer Duolingo'ya bilgisayardan girerseniz ''Hikayeler'' bölümünü görebiliyorsunuz, bu bölüm nedense cep telefonlarında görünmüyor.


  https://www.duolingo.com/profile/ErdemYlmaz17

  Görevleri direk geçerseniz 6 ders varsa mesela 60 xp direk alabilirsiniz.


  https://www.duolingo.com/profile/MuhammedAl754976

  nasıl direk geçerseniz


  https://www.duolingo.com/profile/Ada.S7

  Aynı sorunu ben de gördüm ve başlık açtım. 8 günde yakut lig'e nasıl gelebilir bir kullanıcı? Ayrıca aşağıda dersleri direkt geçince kazanılan puanlardan bahsedilmis.o puanlar diğer puanların yanında devede kulak. Başka bir durum var.


  https://www.duolingo.com/profile/coffeevecikolata

  Bu durum benimde alamadığım bir konuydu. Eger anadiliniz Türkçeden baska bir yabancı dil öğrenmeye çalışıyorsanız bazı dezavantajlariniz oluyor. Ama Ispanyolcadan veya İngilizceden baska bir dil öğrenirken hikayeler özelliği mevcut ve burada kısa sürede çok puan alınabiliyor.

  Puan mevzusunda Duolingo'nun adaletsizliği var.


  https://www.duolingo.com/profile/Ada.S7

  Bence de adil değil güncelleme gelmeli Her dilde hikaye yok sonuç olarak. Sistem bu şekilde ilerlediği sürece bu platformu kullanmanın bir anlamı yok.


  https://www.duolingo.com/profile/coffeevecikolata

  Duolingo, dil ogrenmede alt yapi oluturmaya yardimci oluyor. Gerisini baska öğrenme yöntemleriyle halletmek lazim


  https://www.duolingo.com/profile/Oldschoolrapper

  Millet kafasını, puan derdine yoğunlaştırırsa bir cacık öğrenemeden gider.Amaç öğrenmek olsun gerisi gelir puan işin eğlencesi takmayın! Katılıyorum...


  https://www.duolingo.com/profile/Shodsor

  Uygulamayı puan kazanmak için kullanmıyoruz , çok da önemli değil arkadaşlar önemli olan öğrenmek. :)

  Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.