1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. Türk dizileri İngilizce alt y…

https://www.duolingo.com/profile/furkan.gulsen

Türk dizileri İngilizce alt yazılı izlemek.

Bu aralar forumlarda çok gördüm. Dil geliştirmek için Türkçe videoyu İngilizce alt yazılı izlemek fayda sağlıyormuş. Faydasını ben bilemem. İşe yarıyor gibi ama pek eminde olamadım. Size bunu nasıl yapacağınızı göstereceğim. Browserınıza touch vpn eklentisini indiriyorsunuz. Sonra vpn'i Türkiye dışında bir yere ayarlayıp okeyliyorsunuz. YouTube amcaya gidiyorsunuz sonra aramaya istediğiniz diziyi yazın. Genelde son 10 yılda çıkmış ve popülerliği yakalamış olan tüm dizilerin İngilizce alt yazılı olarak bulabilirsiniz.

Mesela ben Kalp Atışı dizisini çok sevmiştim. Çok uzun bölümlü bir dizi değil. Şimdi ona tekrardan başladım. Tuhaf hissettiriyor. İzlerken AA bu bu muymuş filan dediğiniz oluyor. Çok eski dizileri izlemeyin. Muhteşem yüzyıl ve kuruluş osman felan'da var çünkü.

April 25, 2020

1 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/WanBlock

İngilizce alt yazılı Türkçe filmler veya diziler izlemek geliştirebilir evet hatta Türkçe olarak seslendirilen herhangi bir videoyu İngilizce olarak düşünebilmek daha çok işe yarıyor. Yani kendimiz tahmin ettiğimizde, söylemeye çalıştığımızda daha ileriye gidebiliyoruz. Direk ne olduğunu görmektense kendi belleğimizde kelimeleri yan yana koyabilmek daha faydalı diye düşünüyorum. https://www.onattercume.com

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.