1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. İngilizce Hikaye Kategorisi e…

https://www.duolingo.com/profile/sinan-sn

İngilizce Hikaye Kategorisi eklensin - Add Turkish-English stories

Türkçeden ingilizce öğrenme kısmına story ( hikaye ) bölümüde eklenirse çok daha faydalı olur.

May 20, 2020

9 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/Oldschoolrapper

Doğru söylüyorsunuz listening speaking yetimizi gayet olumlu bir şekilde etkileyecek.Olması gerek zaten.Duolingo istek şikayet bolümüne yazdıysanız olumlu dönüt alabilme ihtimalimiz var, olmalı! Thanks ;)


https://www.duolingo.com/profile/EmelEtkar

Ben de aynen bunu diyecektim ki siz zaten dillendirmişsiniz.İspanyolların galiba böyle bir seçenekleri var ki bizlerin onca emekler sonucu bayağı zaman alacak şekilde puan toplayıpta onların dalga geçer gibi hemen size fark atıp geçmesi gerçekten sinir bozucu.Tabii ki bizler en önce bu platformda bir dil öğrenmek için çaba sarfediyoruz ancak yanı sıra moralleri demoralize eden bu durumlarda çorbada sinek misali oluyor.Umarım buna bir çözüm getirilir ve eşit şartlarda seviye belirlemesi de yapılır.Hikaye özelliğinin puanlandırmada çok daha yardımcı olduğunu biliyoruz.Ayrıca belli bir hikaye içinde dil öğrenmek bence çok daha zevkli ve akılda kalıcı olacaktır.


https://www.duolingo.com/profile/sinan-sn

ingilizceden almaca, ispanyolca fransızca yada potekizce öğrenenler için hikayeler mevcut. Ancak ingilizce hikayeler şimdilik sadece ispanyollar için var. Sırf o hikayeler için o kursuda ekledim. Çok etkili oluyor aynı hikayeyi 10 defa dinleyince istesende unutmuyorsun. ama işte umarım diğer diller içinde eklerler. Puan konusu psikolojik olarak biraz etkiliyor. Bu hafta biraz düzenlediler puan konusunu. Ama çok takmayın amacınız öğrenmek olsun önemli gördüğünüz yerleri ekran görüntüsü alın ,biriktirin sonra deftere yazın kalıcı oluyor.


https://www.duolingo.com/profile/Fratyalcn

hikaye nasıl eklensin yani ne gibi bunu biraz daha açıklarmısın


https://www.duolingo.com/profile/sinan-sn

ingilizceden ispanyolca, fransızca veya almanca öğrenince hikaye kısmı var ve çok faydalı oluyor speaking ve listening için.


https://www.duolingo.com/profile/limonlusodaa7

merhaba siz gördüğüm kadarıyla baya istekli bir şekil de ilerliyorsunuz ingilizce öğrenmeye başladınız mı yani etkisi çok oldumu ?


https://www.duolingo.com/profile/sinan-sn

her gün düzenli bir şekilde çalışırsanız gayet faydalı bir program. amacınız bölüm atlamak ya da yarış olmasın. Tamamen öğrenme odaklı olun.


https://www.duolingo.com/profile/limonlusodaa7

teşekkür ederim öğrenme odaklıyım -.-

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.