https://www.duolingo.com/DjLadySee

İngilizce

'Mrs' ünlü kadınlarda yada kadın hocalarda mı kullanılıyor. 'Mr' ünlü erkeklerde yada erkek hocalarda mı kullanılıyor. 'Judas' ne demek? 'Pound The Alarm' ne demek? 'Like A G6' ne demek? 'Only Girl' ne demek? 'Addicted To You' ne demek? 'Rude Boy' ne demek? 'Right Now' ne demek?

August 11, 2014

5 Yorum


https://www.duolingo.com/Selcen_Ozturk
  • 23
  • 11
  • 10
  • 7
  • 7
  • 6
  • 2

Mr. ya da Mrs. Bay/Bey ve Bayan/Hanim demek, ünlü olmakla alakasi yok, sadece kibar/resmi hitap sekilleri.

August 11, 2014

https://www.duolingo.com/bebitoks

normalde judas: Hain Pound The Alarm: Alarmı yumrukla (bundan tam olarak emin değilim) Like A G6: G6 gibi Only Girl: sadece Kızlar Addicted To You: Sana Bağlıyım Rude Boy: Kaba Çocuk *Right Now: Hemen Şimdi demek ama yine de şarkıları dinleyip ona göre tam karşılığını söylemek lazım bunlar sadece genel olarak ilk akla gelen karşılıkları (en aazından benim)

August 12, 2014

https://www.duolingo.com/RolandA.

Judas: 1) 30 gümüş için İsa'yı düşmanlarına ele veren, dininden dönmüş kimse. (İsa'nın havarilerinden, kendisine Yehuda diyoruz)
2)Bir arkadaşına ihanet eden;hain
3) James hemde İsa'nın bir kardeşi ya da akrabası (Matta 13:55) Bu şahsiyet, Thaddaeus ve Jude muhtemelen aynı şahıs. (kaynak:http://www.wordreference.com/definition/judas)

Pound the Alarm: Ben böyle bir kullanım görmedim. (Benim görmemem olmadığı anlamına gelmez tabii.) Nette biraz araştırdım orada da bulamadım. Yahoo answers'da biri sormuş bir cevap da var ama çok artı oy almamış. Muhtemelen ana dili ingilizce olan bir adam kendilerinde böyle bir kullanım olmadığını söylemiş. Onun aklına ilk gelen masa üstünde alarmlı bir saat olmuş. Hani alarm çalınca elinde vurup susturursun ya... Benim de aklıma şey geldi hani duvarlarda yangın alarmları olur ya, camı kırıp öyle çalarsın. Şarkılarda yazan kişi dili oldukça eğip bükebiliyor, kendince anlamlar yükleyebiliyor. O yüzden benim tavsiyem fazla takılma. Şarkının genel sözlerine bak, başlığı ona uygun olarak çevrilebilir; mesela "Hadi Kopalım" gibi .

Like a G6: Gulfstream 650. Bir jet. http://en.wikipedia.org/wiki/Gulfstream_G650 Şarkıda, yaşanan kafanın derecesi ile alakalı bir benzetme.
Diğer kelimeleri basitçe sözlük karıştırarak bulabilirsin. Şu siteleri dene: Basit kelimeler için: https://translate.google.com/
Hem basitler hem zor kelimeler için ben sürekli bu sözlükleri kullanmanı tavsiye ederim:
http://www.thefreedictionary.com/
http://www.wordreference.com/definition/
Argo kullanımlar için tavsiye ederim:
http://www.urbandictionary.com/ Bu kaynaklar yeterli olmazsa yukarıda bağlantı adreslerini verdiğim sitelerin forumlarını, yahoo answers'i ya da duolingo forumunu kullanarak illaki bir şekilde çözüm bulunur.
İyi çaışmalar dilerim.

August 14, 2014

https://www.duolingo.com/DjLadySee

kelimelerin anlamlarını sorduğum kelimeler şarkıların adlarından aldım?

August 11, 2014

https://www.duolingo.com/elif_123

ben resmi deiştremiom ne yapmam gerek

August 18, 2014
Günde yalnızca 5 dakika ayırarak İngilizce öğren. Ücretsiz.