"Eachshadowhasadifferentshape."

Tłumaczenie:Każdy cień ma inny kształt.

4 lata temu

6 komentarzy


https://www.duolingo.com/mdrazkowski

Dlaczego kazdy cien ma rozny ksztalt jest zle?

4 lata temu

https://www.duolingo.com/Yola448704

mdrazkowski, krótko i węzłowato:
Chociaż słowo different może być tłumaczone na inny oraz różny,
ICH użycie jest RÓŻNE:

ONE is different from the other - JEDEN jest INNY od drugiego
THEY are different - RÓŻNI/ różne

9 miesięcy temu

https://www.duolingo.com/Egzope2

Koleś, nie wiem skąd pochodzisz, ale jeśli wziąłeś kurs angielskiego po polsku żeby uczuć się polskiego, to chociaż nie zadawaj takich pytań tylko przyjmij do wiadomości, że tak jest, bo niedługo Polacy zaczną wątpić i cały kurs przemieni się w chaos.

3 lata temu

https://www.duolingo.com/mdrazkowski

"Koleś, nie wiem skąd pochodzisz, ale jeśli wziąłeś kurs angielskiego po polsku żeby uczuć się polskiego, to chociaż nie zadawaj takich pytań tylko przyjmij do wiadomości, że tak jest, bo niedługo Polacy zaczną wątpić i cały kurs przemieni się w chaos."

Mogę nie mieć racji i często się to zdarza, ale wydaje mi się, że w Twoim wypadku również warto zastanowić się nad nauką j. polskiego.

"Różny" jest synonimem słowa "inny". Polecam słownik synonimów języka polskiego.

Pozdrawiam serdecznie, Maciek.

3 lata temu

https://www.duolingo.com/Egzope2

Dobrze, mam pewną propozycję. Uczmy się wspólnie języka polskiego! Tylko błagam Cię, nie na tym programie! Ostrzegam Cię od razu, że jest on pełen błędów związanych z dekadencją polszczyzny, której nie będę tutaj tłumaczył. Jednakże pozwolę sobie na tę jedną lekcję: może i angielskie different ma różne znaczenia, które pozostają równoznaczne, ale w naszym pięknym i wszakże skomplikowanym języku zdarza się, iż synonimów nie używa się w tych samych zdaniach. Niestety wiedzę o poprawnych użyciach i odmianach mozolnie zdobywa się poprzez styczność ze współczesną literaturą polską, która nie musi być taka odrażająca, jak mogłoby się to wydawać. Ponadto dopiszę, że przym. "różny" używa się dokładnie do rozróżnienia co najmniej dwóch przedmiotów. Np.: "Te cienie mają różny kształt" jeśli nie "różne kształty". Zatem wyrażenie "każdy" odnosi się do jednego przedmiotu jednocześnie, wszystkich z osobna, a wtedy nie następuje porównanie, lecz wytycza się zmienną poprzez użycie wyrażenia "inny", które można użyć bez odniesienia. Np.: "ten cień jest inny." (nie "ten cień jest różny"). Wystarczy na dzisiaj? Pozdrawiam, Błażej :)

3 lata temu

https://www.duolingo.com/mdrazkowski

Masz rację, byłem w błędzie :-) Człowiek uczy się przez całe życie.

Pozdrawiam, Maciek

3 lata temu
Naucz się angielskiego w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.