1. Форум
  2. >
  3. Тема: English
  4. >
  5. "She is not responsible."

"She is not responsible."

Переклад:Вона не відповідальна.

October 3, 2014

7 коментарів


https://www.duolingo.com/profile/mizail

Знову "не_відповідальна". Є прикметник "невідповідальна", а що таке "не відповідальна" не знаю.


https://www.duolingo.com/profile/SergioRuido

безвідповідальна/невідповідальна - irresponsible. Не відповідальна - не має відповідальності (по відношенню до якогось завдання) Перше - якість. характеристика людини, друге - констатація статусу. компетенції.


https://www.duolingo.com/profile/mizail

Ось знайшов таблицю (http://vshkole.com/7-klass/uchebniki/ukrayinska-mova/nv-bondarenko-av-yarmolyuk-2007/stranitsa-207), з якої чітко видно, що у цьому реченні "невідповідальна" неможна писати як два слова "не" "відповідальна". Також можете подивитись приклади з поясненнями (http://vshkole.com/7-klass/reshebniki/ukrayinska-mova/nv-bondarenko-av-yarmolyuk-2007/chastka/47-chastki-ne-i-ni-z-riznimi-chastinami-movi/447). Будь ласка, узгодьте написання "не" з прикметниами та прислівниками, що траплються у цьому розділі, з діючими правилами української мови. Наскільки я пам’ятаю, всі прикметники та прислівники, що зустрічаються у цьому розділі, повинні писатися з "не" разом.


https://www.duolingo.com/profile/proruslan

Мали де знайти! )) Немає такого прикметника, як "невідповідальна": не плутайте з "невідповідна"; є "безвідповідальна". Т.зв. "прикметник" "невідповідальна" — це не що інше, як калька з російської ("неответственная"). Не зросійщуйте українську! Ганьба таким "знавцям" української! Інша справа, якщо пишеться окремо: "не відповідальна".


https://www.duolingo.com/profile/ReiMiller

Див. мій коментар нижче. А ще не соромтеся заглядати у словники. Хоч би й ці (наводжу два приклади: "невідповідальний" і рос. "безответственный") http://r2u.org.ua/s?w=%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%BE%D1%82%D0%B2%D0%B5%D1%82%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8B%D0%B9&scope=all&dicts=all&highlight=on http://r2u.org.ua/s?w=%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B8%D0%B9&scope=all&dicts=all&highlight=on


https://www.duolingo.com/profile/ReiMiller

Невідповідальна/безвідповідальна пишеться разом, бо має низку синонімів: легковажна, несерйозна, легкодумна, нерозважлива, нерозсудлива тощо.

А "не відповідальна" - це саме "не відповідальна ЗА ЩОСЬ" (має бути зазначено). Але це трохи штучна конструкція. Ліпше сказати просто "Не відповідає за щось".

Вивчайте англійську мову, приділяючи цьому лише 5 хвилин на день. Безкоштовно.