1. Forum
  2. >
  3. Temat: Duolingo
  4. >
  5. Komu pomogło duolingo?

https://www.duolingo.com/profile/Wer0nkIq

Komu pomogło duolingo?

Jestem bardzo ciekawa czy duolingo faktycznie pomaga?

October 6, 2014

42 komentarze


https://www.duolingo.com/profile/Lukaszlinguista

Czy Duolingo pomaga? Tak samo jak młotek pomaga przybijać gwoździe. Najważniejsze jest działanie, bo platforma, o której mówimy to tylko narzędzie. W przypadku nauki języków równie ważne co działanie jest jego systematyczność.

Kanadyjski pisarz Malcolm Gladwell badał ludzi, którzy osiągnęli sukces (w różnych dziedzinach). Okazuje się, że większość z nich przepracowało 10 000 godzin zajmując się jakąś wąską specjalizacją. To dużo, to prawie 3 lata pracy, dzień w dzień, po 10h dziennie. Taka praca pozwoli Ci zostać topowym mistrzem, fachowcem światowej klasy w każdej dziedzinie jakiej byś się nie poświęciła.

Czy potrzebujesz 10 000 godzin żeby mówić płynnie po angielsku bądź dostawać z angielskiego 5? Z pewnością nie. Warto jednak mieć w głowie te liczby, dlatego, że przypominają o tym, że we wszystkim możesz być najlepsza, zależy w co zainwestujesz czas.

Mimo, że jestem 2 lata starszy od Ciebie to korzystam z Duolingo, mi pomaga, żałuję, że nie miałem go wtedy gdy ja miałem mniej lat :)


https://www.duolingo.com/profile/piotrben

Lingot dla Ciebie Lukaszlinguista za mądre słowa! :)

Odpowiedź na pytanie "Czy Duolingo działa?" jest tutaj:

https://www.duolingo.com/effectiveness-study

"Średnio 34 godziny nauki z Duolingo stanowią ekwiwalent pełnego semestru nauki języka na uniwersytecie". Możesz spokojnie przyjąć, że ta sama ilość czasu da Ci dużo więcej niż semestr nauki w szkole. Ile to 34 godziny? Ucząc się 15 minut dziennie (1 lekcja), 7 dni w tygodniu, to niespełna 5 miesięcy nauki. Ucząc się 30 minut dziennie potrzebowałabyś tylko 2,5 miesiąca, a Twoje oceny z pewnością poszybowałyby w górę. ;)


https://www.duolingo.com/profile/Raffpe

Przydało by się tak naprawdę jakiś licznik/wykres, który by pokazał ile faktycznie spędzamy czasu na Duolingo. Dla mnie byłby bardziej przydatny niż ten z ilością punktów. Komuś coś wiadomo czy planowane jest coś takiego?


https://www.duolingo.com/profile/jack959

Pomaga zdecydowanie. Duolingo to według mnie najlepsza strona do nauki języka


https://www.duolingo.com/profile/Wiktor.Legat

Ja myślę że nie bo tak na prawdę to tylko bot który źle wymawia zdania.Uważam że to nie odpowiednia strona dla początkujących bo jeśli później się przyzwyczaji to wiecie co


https://www.duolingo.com/profile/BoM3JZ

Właściwie część komentarza to powtórka tego, co zamieściłem niżej - zwróćcie uwagę, że praktycznie każdy program, w którym mamy do czynienia z elektroniczną wersją lektora inaczej wymawia nawet poszczególne wyrazy nie mówiąc już o zdaniach. Mam kontakt z językiem angielskim (amerykańskim) na co dzień i ze swojej praktyki wyciągam tylko jeden wniosek - nie każdy nauczy się angielskiego a dużo mniejsze znaczenie ma metoda nauki.


https://www.duolingo.com/profile/BoM3JZ

Może będę jednym z nielicznych przypadków ale stwierdzam, że jedynej rzeczy jakiej nauczyłem się z trzymiesięcznego kursu (bo tyle zajęło mi ukończenie wersji 275 koron) to zdanie >leje jak z cebra <<. Bardzo, ale to bardzo brakuje mi tzw. otrzaskania się w rozmowie ponieważ nie rozróżniam słów padających z głośników i cóż z tego, że potrafię poprawnie sformułować pytanie skoro nie rozumiem odpowiedzi. Jakby niemy ze ślepym rozmawiał o kolorach. Nie jest to moja pierwsza próba nauki i w każdej z nich stawałem przed dokładnie tym samym problemem. Nie rozumiem tego, co ktoś do mnie mówi, nie rozumiem wiadomości po angielsku, z tego powodu nie oglądam filmów. I błędne kółeczko zamyka się w tym momencie.


https://www.duolingo.com/profile/Lucyna61216

Witaj Towarzyszu Niedoli, mam dokładnie to samo i zaczynam podejrzewać, że jest to jakiś defekt po prostu. Doskonale piszę, potrafię powiedzieć, zrozumiem również gdy są napisy, ale zauważyłem , że wtedy bardziej czytam niż słucham, natomiast nie rozumiem ze słuchu. Zdarza się, że wyłapuję pojedyncze zdania, lub wyrażenia, ale treści ogólnej i tak nie rozumiem. Staram się słuchać piosenek, oglądać proste filmiki bez napisów, ale i tak kiepsko. Potrzebuję angielskiego, więc staram się nie zniechęcać, może w końcu coś zaskoczy. :)


https://www.duolingo.com/profile/BoM3JZ

Witaj! W innym miejscu Forum Duolingo napisałem coś więcej o moim problemie, w sumie rozpisałem się na You Tube w kanale Enlinado, w odcinku "Nauka angielskiego w wieku 50 lat". Znalazłem również pewną metodę i ..... nie mając wyboru czasem muszę po nią sięgnąć ale po przeczytaniu tego, co napisałem sama dojdziesz do wniosku, że problem jest bardziej złożony niż mogłem/możemy sobie wyobrazić.


https://www.duolingo.com/profile/Lucyna61216

Przeczytałam Twój (chyba) wpis na youtube, sposób na porozumienie rzeczywiście dość kontrowersyjny :) , w każdym razie nie zawsze do wykorzystania. Mnie się czasem udaje coś zrozumieć , ale bardziej na domysł wynikający z sytuacji i jak są krótkie frazy. Zauważyłam , że mój mózg musi mieć czas żeby skleić poszczególne słowa, a gdy wypowiedź zbyt długa po prostu nie jestem w stanie zapamiętać wszystkich i ich połączyć. Oczywiście gdy rozmówca mówi wystarczająco wolno, no i wyraźnie. Zniechęcające to i frustrujące, i gdybym mieszkała dalej w Polsce porzuciłabym ten temat już dawno. Żaden ze znawców i nigdzie, w każdym razie ja nie trafiłam, nie porusza tego problemu.


https://www.duolingo.com/profile/BoM3JZ

Jeśli piszesz o "kontrowersyjnym sposobie" to na 100% jest to mój wpis. Niestety, nie potrafię się pogodzić z przeczytaną przed wielu laty opinią językoznawcy - dr Krzyżanowskiego (chyba nie pomyliłem nazwiska). Otóż wyraził się on następująco - 5% uczących się obcego języka "złapie go" w ciągu kilku/kilkunastu miesięcy, 90% będzie potrzebowało dwóch/trzech, może więcej lat, pozostałe 5% nie nauczy się go nigdy. Może to mój błąd, może należny już dać sobie po tylu latach spokój ale nie potrafię się z tym pogodzić. Twój wpis powyżej to jakby kalka z moich doświadczeń. Jeśli masz ochotę pogadać na priva podaję mój email - v10us@yahoo.com


https://www.duolingo.com/profile/emotive79

A myślałem że tylko ja tak mam :D Mam podobnie :-) Pozdrawiam :-)


https://www.duolingo.com/profile/BoM3JZ

Czy myślisz, że można to jakoś zmienić? Nie chodzi o wybór innego programu do nauki lecz ........ nie wiem co mogę tu wpisać? No właśnie, gdzie leży problem???


https://www.duolingo.com/profile/malachior

mysle, ze jednak powinienes zaczac ogladac filmy po angielsku, zeby sie osluchac. Na poczatek te, ktore ogladales po polsku, bo wiesz o czym sa, i latwiej wtedy wylapywac kontekst. Czytanie tez jest dobre, mozesz zaczac od komiksow, one sa pisane prosto i potocznym jezykiem


https://www.duolingo.com/profile/park_jimin2000

Dokładnie to. Uczę się już trochę na duolingo i coś więcej umiem, ale ze zrozumieniem angielskiego, gdy ktoś mówi ma niemały problem. Widzę, ze nie jestem jedyna.


https://www.duolingo.com/profile/Madzixus

Ta strona to takie "powtórki" :>


https://www.duolingo.com/profile/Amarellka

Zaczynam od podstaw kompletnych. Jeśli taka oporna istota jak ja wreszcie się nauczy to będzie to niesamowity sukces tej strony. Zobaczymy czy coś to da. Szkoda, że nie ma tu niemieckiego do nauki.


https://www.duolingo.com/profile/Karolassss

Mi pomaga i świetny pomysł jest z wykrywaniem naszego czytania. Warto czasem cofnąć sie do podstaw aby je utrwalić, by później móc wejść na wyższy level :)


https://www.duolingo.com/profile/MFZSTAR

Pomaga, i to jak! Mam same 5, 6 z angielskiego. ;)


https://www.duolingo.com/profile/mruczarska1

Duolingo raczej pomogło ci w tym minimalnie. To ty uczysz się systematycznie.


https://www.duolingo.com/profile/michalserafin

mi nie pomaga ale bardzo go lubię


https://www.duolingo.com/profile/AlinaMincz

pomaga,pomaga- po skonczeniu kursu odwaznie szłam w Anglii do sklepu i stwierdziłam ze potrafie mówic acha i rozmawiac tez


https://www.duolingo.com/profile/Wer0nkIq

Lub nawet tylko troch mam ogromne problemy z angielskim i same 3 w szkole.


https://www.duolingo.com/profile/jack959

ja też miałem problemy a znajomy polecił mi duolingo i od razu lepiej


https://www.duolingo.com/profile/Karate.Kid

mi bardzo pomoglo, juz znam angielski a na prace domowa musialam uczyc sie francuskiego, to jest bardzo fajny sposob uczenia sie. KOCHAM CIE DUOLINGO!


https://www.duolingo.com/profile/agatkakal

TAK, duolingo pomaga.


https://www.duolingo.com/profile/Amerykanka

Bardzo pomaga,bo zmusza do systematyczności.


https://www.duolingo.com/profile/twilight221

jestem na 2 poziomie francuskiego i trochę zapamiętałam. Wcześniej znałam tylko parę słów i nawet nie wiedziałam jak je napisać.


https://www.duolingo.com/profile/Malnexuhr666

Mi niestety nie za bardzo pomaga :(


https://www.duolingo.com/profile/jack959

teraz uczę się na memrise


https://www.duolingo.com/profile/Malnexuhr666

Ja też spróbuję. Pomaga ci to memrise ?


https://www.duolingo.com/profile/mimikako

Pomaga, pomaga! Wypróbowałam dużo różnych aplikacji do nauki języków, Duolingo zajmuje u mnie pierwsze miejsce:)


https://www.duolingo.com/profile/ZpttOk3L

Zdecydowanie pomaga !


https://www.duolingo.com/profile/Iga688097

Pomaga, ale potrzeba systematyczności.Nic samo nie przychodzi :)


https://www.duolingo.com/profile/Laura.2.0

Mi tak, przed rozpoczęciem kursu hiszpańskiego nie umiałam nic oprócz dzień dobry. Teraz umiem już dużo i to wszystko tylko dzięki duo.


https://www.duolingo.com/profile/MiruniaG

W pisani i czytaniu tak. Ale do konwersacji potrzebny jest drugi człowiek.

Naucz się języka w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.