A Duolingo a világ legnépszerűbb nyelvtanulási módszere. És ami a legjobb, teljesen ingyenes!

https://www.duolingo.com/zetorka

Duon kívüli sikerek

Sziasztok!

Gondoltam nyitok egy új témát, a büszkélkedő topikhoz hasonlóan, csak épp olyan eredményről akarok beszámolni, ami bár nagy részben a Duo-nak köszönhető nem itt történt.

Történt ugyanis, hogy munkából kifolyólag el kellett mennem egy szakmai konferenciára ami nemzetközi lévén angolul zajlott.

Mondhatom be voltam szarva rendesen. Ugyan megcsináltam már itt a fát és mellé sok szót tanultam, azért egész nap angol szövegeket hallgatni és megérteni nem egyszerű feladat, ráadásul beszélnem is kellett.

Örömmel jelenthetem, hogy nagyon büszke vagyok rá, mennyit fejlődtem, ugyanis kb. a háromnegyedét megértettem az előadásoknak, a kiscsoportos beszélgetéseken is részt tudtam venni (persze volt, hogy csak a közepére jöttem rá mi is a feladat), beszélgetni is tudtam, sőt szerintem volt aki észre se vette, hogy tulajdonképpen keveset beszélek angolul.

Most már biztos vagyok benne, hogy 1 éven belül el fogok jutni a középfokú nyelvvizsgáig!

Ez nálam nagyon nagy szó, ugyanis több mint húsz éve próbálkozom az angollal, nagyrészt teljesen önállóan.

Köszönöm Duo, hogy rávettél a mindennapos tanulásra és nyelvtant gyakorolok úgy, hogy szinte észre se veszem!

Kriszta

10
3 éve
2

14 hozzászólás