1. Fórum
  2. >
  3. Téma: English
  4. >
  5. Máte-li pocit, že jste odpově…

https://www.duolingo.com/profile/agca

Máte-li pocit, že jste odpověděli správně, ale neuznalo vám to, klikněte na "Ohlásit problém".

  • 176

Všiml jsem si, že spousta lidí píše správné verze vět do diskuze, což je k ničemu...

Až budete mít pocit, že jste odpověděli správně, ale bylo to vyhodnoceno jako chyba, klikněte prosím na "Ohlásit problém" a následně zaškrtněte "Moje odpověď měla být přijata." a dejte odeslat.

Usnadníte tak studium dalším, co se do kurzu pustí...

Jinak diskuze slouží hlavně k řešení gramatiky...

October 20, 2014

27 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/matej.jeli

Tak to přestanu spammovat diskuze ... moje omluva - jeslti někdo může, klidně to promažte. Budu už poctivě ohlašovat jako správný betatester ^o^


https://www.duolingo.com/profile/sofiecheri

Já taky děkuji, dnes jsem se s tímto setkala docela dost. Měla jsem pocit, že moje odpověď byla také správná ale systém to nezkousnul a tak díky za info. Tolikrát jsem klikla na "ohlásit problém", až jsem si nebyla jistá, jestli je to košer.


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

On je kurz pripraven pro zacatecniky. Prvnich par lekci je tak prekontrolovanych, protoze se nepocita s tim, ze by se dostali dale jeste par tydnu. Ovsem plno pokrocilych uzivatelu se prodralo do pozdejsich lekci, takze tam opravdu tech chyb je dost, protoze to prekladal vzdy jen jeden prekladatel a nikdo dalsi se jeste nedostal ke kontrole. Ta se deje momentalne. Takze klikejte. Klikejte.


https://www.duolingo.com/profile/sofiecheri

Chápu a klikám a děkuji


https://www.duolingo.com/profile/molly159

Mám dotaz, jestli opakované chyby (např. chybící možnost "mne", kde je jinak "mě") mám hlásit pokaždé.


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

Je-li to ve stejné větě, tak asi nemusíš, je-li to jinde tak samozřejmě ano.


https://www.duolingo.com/profile/Jamie08MD

Tak mě napadlo, když reportování vět neakceptuje poslední možnost a sice vložit komentář (a popsat tam problém), jestli byste třeba uvítali v takovém případě zatrhnout jako špatné úplně všechny možnosti?

Věty, kde si z nabídky nevyberu a potřeboval bych napsat komentář, abych upozornil třeba na chybějící členy nebo neakceptování správné české věty, se stále vyskytují.

Vidíte po ohlášení problému větu, kterou jsem napsal? A konkrétně i chybu, kterou mi to označilo? :)


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Nic takoveho nevidime. Dostaneme hlaseni, ze 'veta je spatne' 'chybi tipy' 'audio je blbe', atd. Ale nevime, nekdy opravdu bohuzel, kdo to poslal a obcas co tim chtel basnik rici. Takze diskuze je jediny mozny zpusob, jak se domluvit.


https://www.duolingo.com/profile/iatassi

Dříve mi chodila mailem oznámení že můj návrh na překlad byl přijat, teď už dlouho nic a bojuji s větami které jdou přeložit i jinak. Chápu že tato činnost vyžaduje člověka který by nové návrhy na překlady kontroloval, ale dnes můj překlad není přijat ani po týdnu, bylo by možné třeba mailem oznamovat i zamítnuté návrhy?


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

V pokročilých kurzech je pak procento přijatých hlášení někde okolo 5%, tudíž by to bylo zbytečně velké množství zaslaných emailů... Každopádně souhlasím, že občas by to bylo fajn, protože by se člověk mohl dozvědět, že vlastně v něčem opravdu dělá chybu (a ne jen, že to systém zase neuznal)

Tudíž nejseš-li si jist(á?), tak se zeptat v diskuzi, od toho jsou. A to klidně i v případě který popisuješ - že to po týdnu bylo stále špatně.


https://www.duolingo.com/profile/Vladao

Asi toho mají moc, já si jejich odpovědí kopíruji do dokumentu a už začínám 6 stránku. Asi také záleží zda už to nekdo nahlásil dříve a pak to je smůla, vezmou ten dřívější nápad . . :-) S těmi zamítnutými návrhy je to dobrá myšlenka.


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

Heh, hezké :) Když už, tak bych doporučil si ta hlášení řadit do skupin podle lekce, kde to je. Pokud jsi nahlásil 7 věcí v Předpřítomném čase a během jednoho dne (či většinou noci ;-) ) ti přijdou 3 emaily z těchto 7 hlášení, tak je dost pravděpodobné, že ty ostatní byly zamítnuty. Protože pokud vím, tak to je tak, že mají hlášení zvlášt ke každému skillu a za den takto projdou jen omezené množství lekcí, ale ty zato projdou skrz naskrz.


https://www.duolingo.com/profile/molly159

Mám dotaz: Nevím, jak hlásit chybu při časovém procvičování. Začala jsem psát do kolonky "ohlásit problém", ale vzhledem k tomu, že vypršel čas, tak mne to nenechalo dopsat a nemohu se vrátit... Mj.: šlo o větu "You read at night." a sloveso bylo v audiu přečteno jako "red", ale chtělo to přítomný čas...


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

No, záleží co máš na mysli:

Jestli chceš jen kliknout na tlačítko a poslat report - "mělo být uznáno" či "audio je nekvalitní", tak prostě musíš být jenom rychlá a stihnout to dřív než vyprší čas.

Pochopil-li jsem to správně, tak ses snažila psát něco do té kolonky v "Ohlásit problém". Je-li tomu tak, tak v tom případě mám pro tebe špatnou zprávu - (pokud se za poslední 2 měsíce nic nezměnilo, tak) tvůrci se k tomuto hlášení nedostanou - tvá zpráva z této kolonky mizí do prázdna. Tudíž nepoužívat!! Je to bohužel jenom ztráta času.

No a chtěla-li jsi napsat do regulérní diskuze, což jsi v tvém případě určitě mohla, tak musíš systém trochu přečůrat. Otevřeš diskuzi, napíšeš cokoliv: "sdfjah" a pošleš než vyprší čas. No a po vypršení času se k tomu vrátíš (přes Aktivita či Můj profil) a přes "Upravit" to upravíš a napíšeš co jsi chtěla napsat. Přesně tohle jsem udělal právě ted (akorát v kurzu AJ-NJ) :-)

EDIT: Popravdě jsi to mohla napsat do samostatné diskuze, kde by to každý viděl, protože toto je vcelku důležitá věc. Tady si toho všimne minimum lidí.


https://www.duolingo.com/profile/molly159

Takže tahle diskuse, která je nadepsaná, že máme používat formulář pro hlášení chyb je pasé? Dva měsíce jsem tu teď moc nebyla, ale netuším, kam to teda mám psát. Do jaký diskuse?


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

Ne, tahle diskuze není pasé - hlášení používat, ale užitečné jsou vlastně jenom dvě z těch možností:

  • Audio je špatné - tvůrci si pustí audio a když naznají, že nezní jako originální věta, tak ho zamítnou pro cvičení "napiš co slyšíš"

  • Moje odpověd měla být uznána - Tím se akorát nahlásí, že to co jste napsali, mělo být uznáno. Odtud pak chodí emaily.

Jakákoliv textová zpráva bohužel není doručena tvůrcům. Sami by si přáli, aby tomu bylo jinak, ale samotný program od majitelů DuoLinga "nefunguje, tak jak by měl"

Tedy chcete-li k hlášení přidat nějaký slovní komentář, tak bohužel jen přes klasickou diskuzi.


https://www.duolingo.com/profile/molly159

Tak jsem si tu angličtinu chtěla vyzkoušet a teď se aspoň cítím užitečná. Sice některé lekce bude asi problém v současném stavu dokončit, ale těší mne se na tom podílet. Ale bude toho dost.


https://www.duolingo.com/profile/molly159

A ještě, jak se má hlásit chyba v názvu lekce? "Časování přídavných jmen" je fakt špatně.


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

Heh, o tom už tu je diskuze tuším v hlášení chyb... Prý to nejde změnit, že se to nepovedlo ani lidem z technického :-D


https://www.duolingo.com/profile/roning85

ja mam takyto problem ze ne vsetko viem po cesky cize mi to uzna za zle co je skoda


https://www.duolingo.com/profile/fezojj
  • 2085

Mám pre Teba jeden návrh. Je to trochu zdĺhavejšie, ale možno pomôže. Ak si s českým slovom na pochybách, povedz si v duchu slovenský ekvivalent a myšou skontroluj, či sa významovo zhoduje s českým. Potom zapíš český. Ak si sa sekol v slovenskom, vieš že chyba je na tvojej strane.


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

To je sice škoda, ale absolutně nemůžeš po tvůrcích kurzu chtít, aby kromě českých vět uznávali i slovenské. Zaprvé jsou to češi a sami slovensky nemluví. A zadruhé má v pokročilejší části kurzu průměrná trochu délší anglická věta cca. 100 českých verzí a jsou i věty s 1000+ verzemi. A ted bys chtěl ten počet zdvojnásobit slovenštinou? Nee, to se nestane... Holt bude muset nějaká skupina dobrovolníků vytvořit kurz pro slováky - jednoho dne. Teoreticky by pak mohli vzít ten český a akorát ho poupravovat do slovenštiny.

Ber to tedy tak, že se tu naučíš nejen angličtinu, ale i češtinu :-)


https://www.duolingo.com/profile/Branik07

Mňa tu čeština inak cvičí, ale už viem české mesiace, ďakujem duolingo ;)


https://www.duolingo.com/profile/jenda48

Ano, budu sem klidně psát a ukládat, díky


https://www.duolingo.com/profile/Rena286205

Napište v angličtině Jím jídlo. - napsala jsem : I eat meal a neuznalo mi to !!! Správné řešení: I eat food.


https://www.duolingo.com/profile/tatka_
Mod
  • 1947

A systém to vyhodnotil správně. Chybí vám člen. "meal" je počítatelné podst. jm.
Tento dotaz jste ale měla napsat do diskuze k příslušné větě.

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.