1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. Duolingoda yeni olanlar

https://www.duolingo.com/profile/vg37

Duolingoda yeni olanlar

Merhabalar, duolingo'da yeniyim. umarım yanlış bir şey yapmıyorumdur şu an. Öncelikle siteyi çok beğendim ve aralıksız her gün pratik yapmaya çalışıyorum. merak ediyorum ingilizce sohbet etme gibi ekstra özellikler eklense nasıl olur? çünkü konu çalışırken sadece o konuyla ilgili kelimelere odaklanıyoruz ama sohbet etmek başka bir şey.

October 30, 2014

17 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/PolyglotCanavar

Moderatörden edindiğim bilgilerle bu imkansız. Site kurucusu ''Duolnigo bir dil öğrenme programıdır'' diyor ve buna kesinlikle karşı.


https://www.duolingo.com/profile/jasminkarol

bende yeniyim site hoşuma gitti..


https://www.duolingo.com/profile/sertmaria

bende yeni başladım ve siteyi çok beğendim.Evet ingilizce sohbetler bence de çok güzel olur.:)


https://www.duolingo.com/profile/bymuto

kesinlikle katili yorum.


https://www.duolingo.com/profile/d-i-l-a-r-a

doğru söylüyosun ve hoşgeldin


https://www.duolingo.com/profile/vg37

hoş bulduk :) sen de hoş geldin.. hadi şu ingilizcenin hakkını verelim :)


https://www.duolingo.com/profile/Rabona21

bu site sadece ingilizce için ve gayet güzel.Bende yeniyim ve çok beğendim katkısıda tartışmasız.Sohbetede gerek yok bu tür işleri yapan bi çok site bulabilirsin.Ordada geliştirirsin hatta konuşabileceğin birini bulursan gerçek hayatta daha iyi ne şanslıyım ki benim çevremde türkçe bilen pek kimse yok haliyle zorunlu oluyo ingilizce konuşmak :)


https://www.duolingo.com/profile/vg37

sohbet sitelerinin cılkı çıkmış durumda, ayrıca işi sohbete dökmek dar alanda kısa paslaşmalara döndermek gibi bir şey olabilir. aslında sohbet şeklinde, belirlenmiş bir konuyu canlı performans tartışabiliriz diye düşünmeye başladım..


https://www.duolingo.com/profile/ykpumt

Bende yeni sayılırım. :) İyi olabilir aslında


https://www.duolingo.com/profile/emres2005

yapmıyor muyuz burada


https://www.duolingo.com/profile/zbahadir

Pek site denedim ve pek çoğunu da sevemedim. duolingo daha gerçekçi çalışıyor yani çevirilerde esnek davranarak pek çok farklı çeviriyi kabul etmesi bence çok yararlı bir özellik. Özellikle yazdırmaya teşvik etmesi cümlelerin akılda kalıcılığını sağlıyor. Ayrıca mobil uygulamalarla desteklenmesi de mükemmel olmuş.


https://www.duolingo.com/profile/Senel_KOSE

isteğin çok mantıklı .Bu konuda bende yeni bir başlık açmıştım hatta ileri gidip her seviyeye uygun sohbet odaları olsun istemiştim. ve hatta her dersin bir sohbet odası olsun belirli konuları pekiştirmek anlamak isteyenler bir birleriyle o odada sadece o konuş üzerinde konuşsun diye istemiştim. ancak gelime yok. sanırım hepimiz istediklerimizi daha gür bir sesle iletmeliyiz. belki de katılımcılar her konu hakkında yada her ders hakkında bir konu başlığı açmalı ve bu başlık altında bir birimizle paylaşımımda bulunmalıyız. bu sohbet ortamı çeşitli sosyal ağlar üzerinde de olabilir diye düşünenler olabilir bu bence olamaz kesinlikle iş amacından sapar. farklı çözüm önerilerini bekliyoruz.


https://www.duolingo.com/profile/Munzur21

Ben çoktan başladım benim 240 puanım var

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.