https://www.duolingo.com/profile/fredegarus

Papouškování

Tato stránka se mi velmi líbila, ale po delším čase mám pocit, že tu nejde o schopnost naučit se jazyk, ale naučit se papouškovat fráze, které zde někdo vytvořil. Mnoho vět nepřipouští žádnou odchylku v překladu, ačkoli se jedná o správný překlad. Neuznává to ani synonyma a správci aplikace nereagují na odesílání připomínek. Za dva týdny se ozvali pouze dvakrát, s tím, že to přijali a hotovo. Narážení na stále stejné problémy člověka spíše odrazují než nutí k pokračování v učení.

November 2, 2014

20 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Doufam, ze jste si vedom/a toho, ze je Cestina v beta verzi? Prekladatele pracuji az 10 hodin denne, bez platu, ve svem soukromem case. Pockejte tedy, az bude beta upgradovana do plne verze. Eventuelne pozadajte o vraceni zapisneho.


https://www.duolingo.com/profile/fredegarus

Toho jsem si vědom nebyl, respektive jsem netušil, co to znamená. Občas je obtížné dělat dokola jedno cvičení a neustále hlásit problém. Možná by mohli překladatelé oslovit i uživatele s prosbou o pomoc. Tato stránka mi byla doporučena a shledávám ji velmi užitečnou, jen někdy je to vskutku obtěžující, ale po vysvětlení na to pohlížím jinak. Děkuji


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Chapu, ze je to obcas frustrujici, ale pro nas jsou komantare uzivatelu velmi prinosne. Vcera jsme z vety, ktera mela v cestine jiz 622 variant udelali variant 733 jenom tim, ze nam uzivatel doporucil jeste jedno mozne sloveso.


https://www.duolingo.com/profile/nueby

Hmmm...cítím výzvu. Která že to byla věta?? Byl by v tom čert, kdybych to nezdvojnásobil ;-)


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

If we fail, the students fail. Zrovna nejaky dobrak doporucil dalsi, prijatelny, vyraz pro slovo 'if' a tim se nam to navysilo na 962 verzi... :D Tak s chuti do toho


https://www.duolingo.com/profile/sadfhrw

Zavedený český překlad "nesting" je v tomhle kontextu "vnořování". http://msdn.microsoft.com/cs-cz/library/azb90x99.aspx


https://www.duolingo.com/profile/nueby

Tak to je na léčbu nebo toho panáka, protože těmi 962 verzemi možná máte pokrytou tak sedminu možností.

Jestli, jestliže, když, -li. My před slovesem (když spojka není -li), za slovesem, bez my. Neuspějeme, selžeme, zklameme, ztroskotáme NEBO selháváme, troskotáme. Hlavní podmět před slovesem, za slovesem. Hlavní podmět s ti/ty, bez ti/ty. Studenti, studentky, studující, žáci, žačky, žákyně. Neuspějí, selžou, zklamou, ztroskotají, propadnou NEBO selhávají, troskotají, propadají (ne/dokonavost podle té shora).

6864 = (3x3x2x6+2x2x6)x(4x10+2x6)


https://www.duolingo.com/profile/sadfhrw

Podle všeho [1] je možné tu správnou odpověď zadat něčím jako regulárním výrazem: [Pokud/Jestli/Když] [selžeme/zklameme]… Jestli je možné vnořovat ty alternativy v hranatých závorkách do sebe, mělo by to být mnohem schůdnější, než ta kombinatorická exploze, co tu popisujete. Ale i tak je to nepěkné… Něco by se dalo vyřešit konvencemi. Například v češtině je obvyklé defaultovat do mužského rodu. Jelikož ale máme 21. století a máme tu politickou korektnost, dal bych všude ženský rod. Uživatelé kurzu si na to zvyknou rychle, po pár větách, a vám ubude polovina všech možností.

[1] http://duolingo.wikia.com/wiki/Course_contributor_guide#Translation_notation


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

ano, samozrejme to jde vstupovat v zavorkach, ale ty nejdou kombinovat do sebe (nest).


https://www.duolingo.com/profile/nueby

Jestli ten makrojazyk opravdu k dispozici je, tak by bylo dost ostudné se se vším patlat po kouscích.


https://www.duolingo.com/profile/nueby

Nestačí ty závorky vedle sebe a ne zahnízděné v sobě? Uvědomuji si, že o hnízdění mluvil sadfhrw, ale mně se zdá, že by stačily i ty nezávisle zřetězené, pokud lze zadat závorkových vět více najednou. A jestli i závorkovaná věta platí jen jako jedna normální, ten 3000 limit je hned štědřejší.


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

zavorky vedle sebe jdou, ale nekdy by zahnizdeni bylo dobre. Nektera slovesa jsou zvratna a jina ne a pritom je lze pouzit pro stejny vyznam. Ne limit je 3000 a basta. My ty failujici studenty mame na jednom radku...


https://www.duolingo.com/profile/sadfhrw

Zaujalo mě to "Za dva týdny se ozvali pouze dvakrát". Můžete nám trochu přiblížit, kolik tak zhruba reportů dostáváte a zda se vám hromadí, nebo je stíháte odbavovat? Třeba sem postnout takový ten graf, jak musí klesnout pod 10 %? Moderátoři irštiny ho párkrát ukázali. Zajímalo by mě to.


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Je to presilovka. Kolik je reportu nevime, protoze kazdy 'cudlik' je ma zvlast a dokud ho nerozklikneme, tak netusime. Stovky. Drzime se pod 30%, ale je to v tuto chvili boj. Uz ale bylo hur :D


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

pocet reportu vcera 2014. Dnes jsem jeste nenasla odvahu se podivat.


https://www.duolingo.com/profile/Vladao

Chválím Kačenku Devátou, za pozitivní přístup a rychlé akceptování mých návrhů. Budu v tom pokračovat. Zatím mám přes 20 akceptovaných úprav . . .


https://www.duolingo.com/profile/BrndaTom

Nevím jestli si uvědomuješ, jak obrovský počet vět v tom kurzu je. Navíc, čeština má zlozvyk mít x různých způsobů, jak větu vytvořit nemluvě o synonymech. Měj trpělivost, upozorňuj na problémy a nech je pracovat :)


https://www.duolingo.com/profile/tacoberu

Nic není dokonalé.

Já jsem z Duolinga zcela nadšen a mám tendenci to všem kolem mě doporučovat :-)

Samozřejmě to není jediný zdroj ze kterého se učím. Dělám si výpisky, studuji si gramatiku, výjimky atd pomocí internetu i knih. Ale na to každodenní memorování, a hlavně motivování se učit každý den je Duolingo naprosto skvělý.


https://www.duolingo.com/profile/MarquiseDeBat

S nereagováním bych byla opatrná, pravda, potvrzení nechodí hned, ale dejme tomu za týden až dva se spustí lavina a každý detail, který jsem hlásila byl uznán ;)


https://www.duolingo.com/profile/schusti_jazykova

Dovednosti mam casto vsetky spravene=zlte, chcem zarabat dalsie XP no neviem sa rozhodnut , co som opakovala nedavno a co uz davnejsie. Alebo aspon inak zafarbit tie, kde som este neziskala 20XP. Vdaka.

Související diskuse

Naučte se jazyk za pouhých 5 minut denně. Zdarma.