"Já letím zítra domů."

Překlad:I fly home tomorrow.

November 2, 2014

8 komentářů
Tato diskuse je zamčená.


https://www.duolingo.com/profile/vladacr

Blízká budoucnost, což "zítra" určitě je, by se měla vyjadrovat přítomným časem průběhovým. Ten bohužel mezi správnými odpověďmi chybí.


https://www.duolingo.com/profile/nueby

A ještě bych doporučil nenechat se svádět pojmem "blízká" budoucnost. Nemesis má pravdu, zjednodušeně řečeno ten průběhový přítomný čas má mnohem víc co dělat s plánovaností, ba dokonce plánovatelností, příslušné budoucí události. My team is winning the Superbowl tomorrow [špatně, nemůžeš to naplánovat, přestože "zítra" určitě blízká budoucnost je]. We are going to Spain next summer [OK, i když je to třeba za rok].


https://www.duolingo.com/profile/skip607924

Proč nejde i fly to home tomorrow. Ale i fly to brazile tomorrow jde ?


https://www.duolingo.com/profile/nueby

"Home" je v této větě příslovečným určením směru. Proto zde nefunguje předložka "to" o nic líp, než by fungovala se slovem "down". A proto je i bez členu nebo jiného určujícího slova (the, a, my, that).

Kdyby "home" bylo podstatným jménem, předložku i určující slovo by vyžadovalo. I drive to my new home. I walk to your home.


https://www.duolingo.com/profile/PavelNovk773781

Není to přesně. Home a abroad má vyjimky. I go home. I am abroad...


https://www.duolingo.com/profile/lampiczka

Nerozumím tomu, copak není zítra budoucí čas?


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Ono nekdy cloveka prekvapi, ze podobne "nesmysly" se rikaji i v cestine. "Zitra jedu domu". Pritom budouci cas je pojedu. A samozrejme lze rict "Zitra pojedu domu", stejne, jako se da anglicky rict "I will fly home tomorrow".

Ostane "zitra letim domu" je take pritomny cas. Chapu, ze to muze byt matouci.


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

Jedná-li se o naplánovanou událost, pak angličtina používá přítomného prostého i průběhového času k vyjádření děje v budoucnosti.

Hezký článek (v pdf) jsem našel tu: http://www.e-gramatica.com/download/cas-pritomny-a-be-going-to-pro-vyjadreni-budoucnosti.pdf

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.