1. Fórum
  2. >
  3. Téma: English
  4. >
  5. "My aunts drink green tea."

"My aunts drink green tea."

Překlad:Moje tety pijou zelený čaj.

November 20, 2014

8 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/vladimirbz

Mně víc vadí, že ta stejná věta je tu cca 20x, nenaučil bych se lépe AJ, kdyby občas také pil někdo jiný něco jiného ? Totéž platí o mnoha dalších větách.


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Na to nemaji moderatori zadny vliv. Pokud uz mate dost zeleneho caje, je mozne se pres test dostat na dalsi uroven, kde vam mozna nabidnou kafe. Da se to udelat jen na PC, ne pres telefonni appku. Staci kliknout na obrazek klice u lekce.


https://www.duolingo.com/profile/Firingo

Chápu, že na to moderátoři nemají žádný vliv, naneštěstí je tohle skutečně největší slabina Duolinga. To, že se jde dostat na další úroveň pomocí klíče nezmění nic na tom, že tam opět najdu jinou větu, kterou po mě budou chtít napsat minimálně 20x. Dá se to pochopit u prvotních lekcí, kde je minimální slovní zásoba, ale zde by klidně s trochou fantazie mohla každá věta být originální místo psát stále dokolečka to samé. Nikomu to nechci vyčítat, už vůbec moderátorům, jen říkám, že tohle pro mě jinak skvělou stránku či aplikaci opravdu zabíjí. Každá lekce se skládá z pár desítek vět které se stále dokolečka opakují jen se případně mění jestli je to překlad do češtiny, angličtiny nebo poslech. Takže místo toho, abych si procvičoval svojí dosavadní slovní zásobu píšu už bezmyšlenkovitě stále dokola to samé protože to znám nazpaměť. A jak jsem zmínil, přeskakování lekcí nepomůže, když je takto koncipována každá lekce.


https://www.duolingo.com/profile/Zdenka624215

Máte pravdu Vy, kteří už angličtinou vládnete a je to opakování pro Vás nuda. Pro nás, kteří se teprve základy učí, je skvělé, že se věty opakují...máme možnost se to opakováním naučit. Když se zeptám syna o radu, je to pro něj prkotina, kterou se má vůbec zabývat - anglicky mluví tak jak česky, aniž by si toho všiml, přejde z češtiny do angličtiny. Pro Vás bude asi výhodnější nějaký kurz na vyšší úrovni. Já, coby začínající anglo-brebtal jsem velice spokejená. Zdraví Zdeňka


https://www.duolingo.com/profile/TaK.1

Pijou? Ou ! A pijí je špatně??


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Oboji je spravne a oboji je prijimano

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.