1. Forum
  2. >
  3. Temat: Duolingo
  4. >
  5. Czy jesteśmy gotowi na inne k…

https://www.duolingo.com/profile/Jotez

Czy jesteśmy gotowi na inne kursy?

Czy uważacie, że po skończeniu angielskiego drzewka jesteśmy gotowi na inne kursy (np. niemieckiego czy hiszpańskiego), po angielsku?

Głównie chodzi o ludzi, którzy z angielskim nie mieli wcześniej nic wspólnego i nauczyli się go tylko za pomocą duolingo.

November 21, 2014

14 komentarzy

Sortowanie: najlepsze posty

https://www.duolingo.com/profile/yuioyuio

Myślę, że warto spróbować. Wiele osób celowo wybiera naukę trzeciego języka z tego, którego wcześniej uczyli się na Duolingo, mimo że dostępne są kursy z ich języka, po to, żeby ucząc się trzeciego języka jednocześnie ćwiczyć drugi.

November 22, 2014

https://www.duolingo.com/profile/e-micra

Pytanie powinno brzmieć inaczej - dlaczego nie ma prostego wyboru nauki dowolnego języka z istniejących kursów, tylko są dostępne te dla wybranego języka jako głównego z profilu użytkownika.

Mógłbym kontynuować naukę hiszpańskiego (dla osób anglojęzycznych), ale niestety przełączanie się jest bez sensu - od momentu, gdy wszedł kurs polsko-angielski - porzuciłem całkowicie kurs hiszpańskiego.

Ucząc się hiszpańskiego szlifowałbym angielski dodatkowo, bo by zrozumieć hiszpański musiałbym/muszę znać perfekcyjnie angielski w zakresie nauczanego materiału.

November 24, 2014

https://www.duolingo.com/profile/AnaDziedzic

ja bede szczesliwa jak uda mi sie nauczyc jednego jezyka tz. angielskiego. Stronka jest super bardzo mi sie podoba, brakuje mi tylko kontaktu z innymi uczestnikami nauki

November 26, 2014

https://www.duolingo.com/profile/auditlog

sprawdź busuu - czasem robią (względem niewygórowanych cen) ładne promo (ja niedawno kupiłem z rabatem 50% na dwa lata). tam jest możliwość rozmawiania z innymi uczestnikami na czacie i audio/video.

December 7, 2014

https://www.duolingo.com/profile/Wysoka

Witaj Aniu! Jestem Teresa. Chcialabym (podobnie jak Ty) kontaktowac sie z innymi uczestnikami nauki. Czy wyrazasz zgode bysmy konwersowaly? Pozdrawiam Cie i oczekuje na odpowiedz - Teresa z Kielc.

December 3, 2014

https://www.duolingo.com/profile/AnaDziedzic

oczywiscie, bedzie mi bardzo milo :)

December 5, 2014

https://www.duolingo.com/profile/karomar123

No jak?! A co ja teraz robię? Kontaktuję się z tobą. Możesz teraz kliknąć na moje zdjęcie, lub nick, i przeglądając mój profil, bardzo wyraźnie zobaczysz opcję "napisz do karomar123".

January 28, 2015

https://www.duolingo.com/profile/oSugar

witam mam takie pytanie czy jest szansa, ze wkrotce pojawi sie kurs polsko - chinski??

January 2, 2015

https://www.duolingo.com/profile/karomar123

Hm... Widziałam w inkubatorze kurs angielsko-polski. Są na etapie początkowym, skończą w 2021r. :-)

January 28, 2015

https://www.duolingo.com/profile/cola2006

niewiem

January 6, 2015

https://www.duolingo.com/profile/mr00

Moim zdaniem to tylko kwestia cierpliwości i większej wyrozumiałości wobec siebie. Ucząc się innych języków po angielsku trzeba przygotować się na to, że nie będzie się znało angielskich słów (to proste do nadrobienia słownikiem) i że będzie się traciło życia przez nie tyle błędną ideę tłumaczenia, co np. błąd w pisowni angielskiej.

Z niewątpliwych plusów wymieniłbym za to, że taka nauka dodatkowo szlifuje gramatykę angielską plus otwiera oczy na podobieństwa gramatyczne między różnymi językami (nie tylko w parach obcy-polski). Dlatego nawet gdyby któryś z języków, których się uczę, byłby dostępny z polskiego - nadal uczyłbym się po angielsku.

December 6, 2014

https://www.duolingo.com/profile/Wadasek

Nie, zdecydowanie nie! Próbowałem nauki niemieckiego, przez angielski, ale niestety nie znam na tyle angielskiego by uczyć się dwóch języków na raz, przez co częściej popełniałem błędy przy tłumaczeniu na angielski niż odwrotnie :( Będę czekał na kurs niemiecko-polski.

December 10, 2014

https://www.duolingo.com/profile/cola2006

piszesz

January 6, 2015

https://www.duolingo.com/profile/Natalia971290

tak się wciągnełam że teraz jak są fajerwerki to nawet się na nie nie spojrzałam

September 3, 2016
Naucz się języka w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.