"It is perfectly possible."

Překlad:To je zcela možné.

November 29, 2014

12 komentářů
Tato diskuse je zamčená.


https://www.duolingo.com/profile/SonaPaulov

dala bych tam absolutely misto perfectly


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Anglicke vety jsou pro nas nemenne. Jsou zadany systemem.


https://www.duolingo.com/profile/vladimirbz

Tomu rozumím, ale pokud tuto větu anglicky mluvící lidé opravdu používají, přiřaďte jí český ekvivalent, který se běžně používá zase u nás, a to např. "Je to určitě možné". Pokud se takové věty nepoužívají, tak je vyřaďte.


https://www.duolingo.com/profile/Jenda48

Pro mne perfektně možné má český ekvivalent " témeř jisté". S docela možné z hlediska používání souhlasím a myslím si že se tyto dva výrazy liší jen mírou pravděpodobnosti, odhaduji - 3Tau a 5 Tau, takzvaná jistota to samozřejmě není. A Fuzzy logika by všechny poučila, že něco je částečně možné, protože se jedná o míru pravděpodobnosti, že daný jev nastane či nenastane. Například jdete na autobus , vyrazili jste pozdě, zkoušíte jej stihnout a stihnete, autobus měl mírné zpoždění. Když vyrazíte brzy, je téměř jisté, že jej stihnete - a autobus nejel, zůstal viset v kopci, není posypáno. Tak pracuje statistika a pravděpodobnost s jevy.


https://www.duolingo.com/profile/EliskaCy

perfectly je možné překládat též jako "perfektně", což správná odpověď nanabízí


https://www.duolingo.com/profile/MZ8NXF
  • 1463

"Je to určitě možné." nejde proč?


https://www.duolingo.com/profile/vladimirbz

To vám tady nikdo neodpoví, protože by museli přiznat, že hlavní překlad je blbě a kačenka už nemá sílu to všechno opravovat. A souhlasím s vámi, že k blběmu "úplně možné" je správný český ekvivalent "určitě možné". Navíc k "úplně" je bližší "completely".


https://www.duolingo.com/profile/ladavala

"completely" a "perfectly" jsou synonyma https://www.oxfordlearnersdictionaries.com/definition/english/perfectly?q=perfectly Věta "To je zcela možné" je běžně používaná podle vyhledání na Google.


https://www.duolingo.com/profile/LiS0407

Já mám ještě další možnost : "Je to jistě možné" - ale je to špatně :-( , i když česky mi to zní docela elegantně.. :-) . Nebere ani "to je určitě možné". Ale větu "To je zcela možné" jsem asi nikdy neslyšela.

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.