Duolingo, dil öğrenmek için dünyadaki en popüler yollardan biridir. En önemlisi, %100 ücretsizdir!

https://www.duolingo.com/cantonaeric

İngilizce öğrenirken duolingo dışında ek kaynak kullanımı ve duolingo'nun öğretme tarzı

Herkese merhaba. Hali hazırda duolingodaki ingilizce anlatımına ek olarak bir ingilizce kitabı almış bulunmaktayım. Fakat sitedeki anlatım tarzından farklı olarak kitapta önce bütün zamanlar veriliyor ardından diğer konular. Altta kitabın index kısmını koyuyorum isteğim kitapla birlikte siteyi de kullanırken nasıl bir yol izleyeceğim hakkında bir bilgiye ulaşabilmek. Sayın moderatörün veya ileri seviyede ingilizceye sahip ya da benim bu durumu yaşamış ve de bu konuya bir çözüm bulabilen arkadaşların yardımcı olmasını dilerim. Teşekkürler...

http://www.dosya.tc/server36/sEj4Gr/1.jpg.html

3 yıl önce

3 Yorum


https://www.duolingo.com/DemirKipi

Ben Duolingo'nun çalıştırma şeklini başarılı buluyorum. Zamanları öğrenmek bir temel değildir. Bütün zamanları öğrendikten sonra bir süre sonra hepsi birbirine giriyor. Lakin eğer başarılı olmuş olsaydı okula giden herkes İngilizce öğrenmiş olurdu. Zamanlardan başlamak bence doğru bir öğrenim şekli değil.

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/cantonaeric

Demir Bey öncelikle teşekkür ederim cevap yazdığınız için. Bende Duolingo'yu çok başarılı buluyorum. Ama kendi seviyeme ilişkin mesela "çoğullar, sahiplik ve nesne adıl" bölümüne geçtiğimde konu anlatımı benim için yetersiz kaldı. İnternetten başka kaynaklardan ek kaynak topladım. Herhalde bende Duolingoda ingilizceyi bitirdikten sonra aldğım ek kaynağa geçicem. Yine kanımca konular zorlaştıkça benim isteğim konu açıklamalarının ya da anlatımının diyim dahada artması. Tekrardan teşekkürler.

3 yıl önce

https://www.duolingo.com/DemirKipi

Konu anlatımı konusunda haklısınız. Bu konuda ben de bir eksiklik olduğunu yazmıştım. Her konunun açıklamaları olsa iyi olurdu diye ancak şimdilik bu düşünülmüyor anladığım kadarıyla. Pratik yaptıkça kapmaya başlıyorsunuz aslında. Çalışmaya devam.

3 yıl önce