1. Fórum
  2. >
  3. Téma: English
  4. >
  5. "Ten vztah není osobní."

"Ten vztah není osobní."

Překlad:The relationship is not personal.

December 1, 2014

5 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/Vladao

Domnívám se, že "relationship" a "relation" jsou v tomto případě zaměnitelné výrazy.


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

Těžko říct, ale vzhledem k tomu co jsem našel, tak "relationship" je rozhodně lepší: http://www.learnersdictionary.com/qa/relations-and-relationship


https://www.duolingo.com/profile/milavosyka

Jaký je prosím Vás rozdíl mezi relationship a relation? Ve slovníku jsou oba pod ,vztah'. Děkuji


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

Relation se pouziva na vetsi skupiny. Mezinarodni vzahy, diplomaticke vztahy, vztahy mezi zememi. Relationship je osobnejsi. Vztah k jine osobe. We are in a relationhip. = chodime spolu. Ale nemusi byt uplne jen milostny. Vztah mezi sourozenci nebo rodicem a ditetem. V nekterych pripadech jsou tato slova zamenitelna.


https://www.duolingo.com/profile/ladavala

Podle Help for English: Podstatné jméno RELATION popisuje vztah mezi dvěma lidmi, který je daný, především vztah příbuzenecký. Mají-li dva lidé mezi sebou vztah (relation), jsou příbuzní. Takový vztah se nedá ovlivnit, budovat, pokazit, chvíli ho mít a chvíli ne. Tento vztah je daný. Jako podstatné jméno se ve spojení s lidmi nepoužívá moc často, běžné je však použití přídavného jména RELATED (to) Podstatné jméno RELATIONSHIP označuje něco jiného. Vyjadřuje, jak spolu nějací dva lidé vycházejí. To je ten vztah, který může být dobrý či špatný, který se může budovat apod. Takové vztahy máte s lidmi ve vašem okolí, včetně těch ve vaší rodině. RELATIONS V poněkud formálnější angličtině se setkáte s množným číslem podstatného jména RELATION. To se používá v podobném významu jako RELATIONSHIP, tedy pro vztahy mezi lidmi (především skupinami lidí), státy, národy, firmami apod. Znáte možná výraz PUBLIC RELATIONS - ten označuje vztahy nějakého podniku s okolním světem.

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.