1. Fórum
  2. >
  3. Téma: English
  4. >
  5. "She has not read my book yet…

"She has not read my book yet."

Překlad:Ona ještě nečetla mou knihu.

December 21, 2014

18 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/MarekPolek

She has not read my book yet. - slovo read má být ve třetím tvatu (read,read, READ, reading), tedy vysloveno jako RED A NE VYSLOVENO JAKO RÍD. Tato chyba se opakuje v různých odpovědích se slovesem read


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

je potreba to hlasit pres tlacitko - nahlasit problem a audio nezni spravne. My musime kazdou jednotlivou vetu, ktera nema dobre audio, coz je presne pripad minuleho casu 'read' manualne eliminovat z audii. A nektere i pres to, ze jsou vyrazeny, tak je uzivatele stale slysi..... Coz je presne pripad teto vety


https://www.duolingo.com/profile/Jenda-48

Nevím od kdy ale je to opraveno! Čteno Red.


https://www.duolingo.com/profile/Ivo150846

Jj je to správně


https://www.duolingo.com/profile/Ivo150846

Ale ja tam jasně slyším RED....


https://www.duolingo.com/profile/English772295

Preklad aplikace : Jeste si necetla moji knihu...mi hlasi odpoved...coz je spatne!


https://www.duolingo.com/profile/widle

Je to správně, varianty s "číst si" uznáváme taky, i když v téhle větě budou asi zrovna míň obvyklé.


https://www.duolingo.com/profile/Termotka

proč to neuzná: zatím ještě nečetla mou knihu díky


https://www.duolingo.com/profile/widle

Asi to ještě nikoho v téhle variantě nenapadlo. Ale může být, doplnila jsem to.


https://www.duolingo.com/profile/vuka13

Myslím, že překlad :" Ještě nečetla moji knihu" je také správný.


https://www.duolingo.com/profile/FrantiekMu2

Proc je spatne doted?


https://www.duolingo.com/profile/nacelnik01

Proč ne "Ještě tu moji knihu nečetla."?


https://www.duolingo.com/profile/widle

Ono je tam to "tu" tak trošku navíc, tak to asi ještě nikoho nenapadlo. Ale špatně to není, doplnila jsem to.


https://www.duolingo.com/profile/Alzheimer_Josef

Tak se ptám, zda mě jenom nechcete provokovat. To není první případ, kdy zcela správný překlad a logický překlad, nahrazujete nesmyslnou "kokotinou". Občas si myslím, že prostě jen nechcete, aby "student" udělal cvičení bez chyby. Kdyby to bylo ve škole, při nějakém přezkoušení, "studenta" byste poškodili. Takto je to vlastně jen při procvičování, je to program zadarmo a co by člověk nechtěl za ty peníze.
Já jsem napsal "Ještě nikdy nečetla mou knihu." Dole to program přepsal jako "Ještě si nečetla mou knihu." Naštěstí o nic nejde, ale naštvat to dokáže. Ohlásil jsem to jako "problém". Sem to vkládám jen z důvodu, že to není poprvé a určitě ani naposled. Mně nikdo výsledky nehodnotí, nikdo mě neznámkuje, nikdo mě za to neplatí. Ale pokud to používá někdo ve škole, asi nebude mít radost. Tak pokud máte podobnou zkušenost, nevěště se, nejste sami.


https://www.duolingo.com/profile/widle

Tady je konkrétně chyba v tom, že v zadání není uvedeno "nikdy", takže se to slovo nevyskytuje ani v seznamu možných překladů.

Systém navrhování možných odpovědí (na který my bohužel nemáme vliv a občas je spíš matoucí než nápomocný) se snaží místo přebývajícího slova najít jiné, s kterým to funguje. Takže vám tam nabízí variantu se "si", i když základní odpověď "(Ona) ještě nečetla mou knihu" neobsahuje ani "nikdy", ani "si".


https://www.duolingo.com/profile/Alzheimer_Josef

O nic nejde, je to cvičení. Ale ujišťuji Vás, že já si v textu nadělám svých vlastních chyb dostatek a nepotřebuji, aby mi je přidělával systém, tím že si do mé, třeba i chybné odpovědi doplní ještě další chybu. Já už jsem Duolingo dokončil, ale jelikož mám sluchovou poruchu, nikdy nebudu mluvit dobře a mým cílem je pouze si přečíst anglické noviny. Nikdy nebudu bezchybný. Noviny si za pomoci slovníku už docela dobře přečtu a Duolingo používám na opakování. Klidně mi napište, pokud bych už odtud měl vypadnout, pokud už tady překážím. Já jsem si myslel, že si tady budu udržovat slovní zásobu a lecos už i s úsměvem přejdu. Ale věřte mi, občas něco člověka vytočí. Já vím, že není nic lepšího než Duolingo, že je to postavené nápovědně, že je to zadarmo, že bohudík, že to je. Ale někdy se člověk neudrží, pokud si program vybírá a doplňuje písmenka, která vůbec nenapsal. -:)


https://www.duolingo.com/profile/widle

Však vás nikdo nevyhání. :) Jenom se snažím vysvětlit, že nejde o schválnost, ale určitý nedostatek systému, který se těžko napravuje. Jestli pro vás převažují přínosy nebo pastičky, to už si musí každý rozhodnout sám - jednou to přijde. Duolingo je dobré hlavně na nadření základů, pak už je třeba se učit jinde. Třeba, jak zmiňujete, v těch novinách.


https://www.duolingo.com/profile/Alzheimer_Josef

Prostě jsem se neudržel. Plechová bedna mě vytočila. -:)

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.