Duolingo jest napopularniejszą metodą nauki języków na świecie. A co najlepsze, jest w 100% darmowe!

https://www.duolingo.com/adam.kowal1

Powtórki w obrębie lekcji.

Cieszę się, że wprowadzacie wiele zmian w systemie aby korzystanie z tego kursu było przyjemniejsze i bardziej efektywne. Chciałbym zwrócić uwagę na jeden element, którego mi wciąż brakuje. Mam na myśli powtórki w obrębie lekcji. Fajnie, że zamieniliście serca na podliczanie punktów. Nie bardzo jeszcze rozumiem jak to działa. Czy chodzi o czas w jakim zaliczamy poprawne 19 odpowiedzi? Obecny system mógłby jednak uwzględniać powtórki trudniejszych pytań.

Obok funkcji motywującej brakuje mi funkcji edukacyjnej. Skoro po udzieleniu niepoprawnej odpowiedzi pasek się cofa, mogłoby to oznaczać konieczność ponownego udzielenia odpowiedzi (w dalszej kolejności) na to samo pytanie aż do skutku. Lekcja nie powinna zostać zakończona dopóki nie zostaną udzielone poprawne odpowiedzi na wszystkie zadane pytania. Wówczas przerobienie lekcji trwało by dłużej i tym samym lekcja sprawiająca kłopoty miałaby wyższy priorytet w harmonogramie "wzmocnień".

Po utracie serc teraz tracimy punkty lub czas (na Androida ciągle mamy serca) ale lekcje wciąż zostają zliczone, a na pytanie sprawiające kłopoty możemy odpowiedzieć dopiero gdy system uzna, że warto wzmocnić całą lekcję, powtarzając wszystkie pytania, które są świetnie opanowane zabierając czas na naukę materiału sprawiającego problemy. Można więc stwierdzić, że system jest zaprojektowany przede wszystkim by sprawdzać nasze umiejętności niż uczyć nowych. Co byście powiedzieli na niewielką zmianę w systemie, która przyniesie ogromny skok jego efektywności?

3 lata temu

2 komentarze


https://www.duolingo.com/adam.kowal1

Dzięki za zwrócenie uwagi. Przerzuciłem post do dyskusji.

3 lata temu

https://www.duolingo.com/Kajeczko

Twój post nie jest problemem, lecz dyskusją.

3 lata temu