1. Forum
 2. >
 3. Temat: Duolingo
 4. >
 5. Efektywne sposoby na naukę an…

https://www.duolingo.com/profile/K_J92

Efektywne sposoby na naukę angielskiego.

Witajcie,

Podzielcie się swoimi efektywnymi sposobami na szybką i przyjemną naukę języka angielskiego:)

Moje aktualne sposoby to:

Z niecierpliwością czekam na Wasze propozycje:) Pozdrawiam, Karolina

January 1, 2015

30 komentarzy


https://www.duolingo.com/profile/WojtekDe

Książka do nauki słówek przez skojarzenia wydaje się ciekawa, ale ile z tego można poznać wyrazów? Z ilości stron wynika, że około 200 słów, to niewiele.

Mój dzienny program nauki wygląda mniej więcej tak:

 1. Duolingo, 2 powtórki i 2 nowe lekcje.

 2. Etutor, 50 powtórek i pół lub jedna nowa lekcja.

 3. Czytanie ebóków (lub papierowej książki) i praca ze słownikiem Vocabla lub https://www.diki.pl.

 4. Słuchanie podcastów: https://www.diki.pl/podcasts/

 5. Słuchanie niusów w uproszczonym angielskim: http://www.newsinlevels.com/

 6. Dodatkowo chodzę na kurs stacjonarny 2x w tygodniu po 1,5h.

Uczę się intensywnie od kilku miesięcy i dziennie poświęcam około 2h na naukę. Wcześniej miałem poziom A1, teraz kończę A2 i oceniam że podwoiłem ilość znanych słówek. Coraz więcej rozumiem też z mowy i przede wszystkim zaczynam się odzywać po angielsku.


https://www.duolingo.com/profile/karawana_

Bardzo rozsądny i przemyślany plan, mi się bardzo podoba. :)

Ciekawe @WojtekDe, jak dziś, po 6 latach, mówisz po angielsku?


https://www.duolingo.com/profile/Dzejkin

Ciekawe sposoby warte wykorzystania :)

Ja dodałbym jeszcze koniecznie strone http://www.ted.com/ posiada ona naukowe (ale nie tylko) prelekcje wygłaszane przez róznych ludzi, w róznych jezykach. Co jest w niej fajnego? Możesz oglądać prelekcje gdzie osoba mówi po angielsku z napisami po polsku albo w wariancie takim, że osoba mówi po angielsku a napisy sa tez po...angielsku :) Znacznie to ułatwia zrozumienie słów :) Na poczatek polecam prelekcje o Duolingo ^^ http://www.ted.com/talks/luis_von_ahn_massive_scale_online_collaboration?language=pl

Prócz tego polecam czytanie wikipedia po angielsku gdy cos nas ciekawi :) Jesli angielski tam jest zbyt trudny, możemy zmienic na coś prostrzego tj Simple English gdzie łatwiej jest zrozumiec tekst :) http://simple.wikipedia.org/wiki/Main_Page

Pozdrawiam, Dawid :)


https://www.duolingo.com/profile/Martyska2901

Bardzo ciekawa strona http://goodmemory.pl/. POLECAM! Wydaję mi się, że najlepszym sposobem na naukę słówek są skojarzenia, natomiast wymowa-słuchać nagrań i śledzić tekst. Pozdrawiam, Martynka


https://www.duolingo.com/profile/HasanYilma823230

Polecam https://www.penpaland.com strona internetowa oparta wymiany językowej


https://www.duolingo.com/profile/Piotr008

Witam, Karolino gratuluję podjęcia ciekawego tematu do dyskusji. Dziękuję za Wasze sposoby. Moje metody: słówka- internetpolyglot.com ok 2000 podstawowych słówek ale dużo języków do wyboru słuchanie i czytanie- elllo.org dialogi , ale jest transkrypcja i nowe słówka z przykładami mówienie- speaking24.com najczęściej używam skype'a, zawsze tam ktoś jest, kto chce porozmawiać, jeżeli jakość połączenia nie jest zbyt dobra proponuję pisanie po angielsku. Powodzenia w nauce.


https://www.duolingo.com/profile/yaxiz

a ja nie wiem o czym rozmawiać z obcą osobą przez takiego skype'a ;/


https://www.duolingo.com/profile/Daro786

Ja też po 5 min nie mam o czym gadać. Pomocna może być proponowana lista tematów do rozmów: jak wejdziesz na http://speaking24.com to kliknij przy "Topics you want to talk about" na Show. Pokaże ci się lista tematów i słownictwo. Wybierz 1 lub więcej np. http://speaking24.com/conv/my_country.html


https://www.duolingo.com/profile/Amarellka

Mam nadzieje że podana strona jest darmowa. Nie mogę edytować i dodawać kolekcji - wiec chyba to nie jest darmowe :(


https://www.duolingo.com/profile/Daro786

Jest darmowa. O jakiej kolekcji piszesz? Podajesz tylko swój nick i skype login.


https://www.duolingo.com/profile/DawidA0

Nie rozmawiajcie z obca osoba przez skypa bo to niebezpieczne nie klamie .


https://www.duolingo.com/profile/TomaszWrbl

Dodam jeszcze trening słownictwa na https://babadum.com/


https://www.duolingo.com/profile/Amarellka

Mój dzienny program nauki angielskiego od podstaw wygląda tak:

 1. Powtórki na duolingo (przeszłam już cały kurs)
 2. Rozwiązywanie 10 ćwiczeń na szlifuj swój angielski.
 3. Powtarzanie słówek z zakupionych fiszek.
 4. Słuchanie (TV , internet, you tube)
 5. Mówienie.

Staram się nie uczyć na pamięć. Wiadomo, że nie wszystko będzie się od razu pamiętać. Staram się nie złościć jak coś wyleci z pamięci, ale trzeba powtarzać codziennie by zapamiętać. Powtarzam codziennie.


https://www.duolingo.com/profile/pa-pas

Witam, dziękuje za podzielenie się z nami swoimi sposobami na naukę języka obcego, od siebie dodam że chyba najlepszym sposobem jest kontakt z międzynarodowym towarzystwem, wiem że nie każdy ma dostęp do takich osób, ale są specjalne programy np skype gdzie ludzie biorą udział w pomocy języka, albo inne komunikatory jak Team-Speak. Drugim sposobem chyba najlepszym jest oglądanie filmów angielskich Z Angielskimi napisami, oczywiście jak już jesteśmy na poziomie B1, niezrozumiałych slow tłumaczymy i z każdym filmem widać efekty. Nie ważne jaką metodę wybierzecie ważne że się uczycie!


https://www.duolingo.com/profile/Lapi4
 • 2341

ja polecam www.memrise.com - każdy znajdzie coś dla siebie, ciekawe wydaje sie również www.lyricstraining.com


https://www.duolingo.com/profile/TakMaByc

Według mnie najlepsza metoda na język składa się z kilku sekwencji a są to: 1. Słuchanie Radia BBC - Wymowa,powtarzanie,gramatyka(intuicyjna),ogólne osłuchanie się z językiem. 8 H dziennie 2.Oglądanie Seriali ponieważ w nich następują sceny które się powtarzają i jest duża dawka inteligencji emocjonalnej przez aktorów co uczy nas "uczuć języka" reszta to samo co wyżej. (Niech sprawia Ci to radość 2-3 odcinki dziennie) 3.Nauka słownictwa - Bez tego ani rusz ponieważ wszystko będzie jednym wielkim potokiem słów. Wybierasz sobie pomieszczenie w domu skupiasz się na nim przez 10 godzin. Nazywasz w nim wszystkie przedmioty używając ich,dotykając,wskazując na nie ect... Takich sesji robisz przynajmniej 2 w tygodniu czyli ogarniasz 2 pomieszczenia potem to samo robisz z ulicą,sklepami,samochodem,dworcem itp wszystko z czym masz aktywny kontakt. Potem wystarczy że spojrzysz na daną rzecz i powiesz jej nazwę na głos ew w myślach "bez zbędnego używania języka polskiego" ponieważ wypalasz mapę języka na rzeczywistość która Cię otacza. Polecam też budować zdania z danymi przedmiotami tak na "szybko" 4,Gramatyka Duolingo, czytanie książek w danym języku, ew jakieś opracowania gramatyczne wraz z ćwiczeniami.

I to wszystko dowolny język w 3 Miechy opanowany.


https://www.duolingo.com/profile/karomar123

Paelous (jeśli się nie pomyliłam w nazwie użytkownika) dodał do dyskusji na podobny temat taki filmik z YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=78FpZVVEpk8=youtu.be. Facet opowiada o nauce języków, sam zna ich aż 8.


https://www.duolingo.com/profile/K_J92

Polecam darmową aplikację do słownictwa: http://app.jjenglish.net/sign-in Czekam na Twoją opinie :)


https://www.duolingo.com/profile/karomar123

Weszłam dzisiaj... wielkim plusem strony jest to, że bardzo dużo jest na niej po angielsku.

A ja ci polecam aplikacje "Lerni".→


https://www.duolingo.com/profile/K_J92

Również jestem zadowolona z tej darmowej aplikacji. Wystarczy jeden poziom dziennie, aby powtórzyć/nauczyć się 10 słów. Mam nadzieję że niedługo wprowadzą "pronunciation"


https://www.duolingo.com/profile/karawana_

@karomar123: ja jednak uważałbym z tego typu hurra-optymizmem: nie wszystko, co mówi ten człowiek, jest wartościowe, część to auto-reklama, czasem miesza rzeczy sensowne z bzdurami, co niełatwo odróżnić bez gruntownej wiedzy i przemyślenia: Click here


https://www.duolingo.com/profile/Amarellka

Korzystam z tych stron, jednak nie mam z kim rozmawiać. Bardzo chciałabym poćwiczyć sobie na żywo mówienie, ale nie mogę znaleźć chętnego lub chętnej. Strony jakie znalazłam są niestety angielskie i płatne. Nie mogę sobie na to pozwolić. Czy jest ktoś z angielskim na poziomie B2 i chętnie porozmawia z początkującym? W zamian za naukę polskiego - jeśli akurat dana osoba się uczy.


https://www.duolingo.com/profile/Lapi4
 • 2341

takie wymiany językowe angielski za polski są na italki.com. W chodzisz, rejestrujesz się i w zakładce community wybiersz opcję znajdź partnera językowego (on/ona mówi po angielsku) + (on/ona uczy się polskiego) najlepiej zaznacz native speaker i zapewniam Cię że ktoś powinien się odezwać :) pozdrawiam


https://www.duolingo.com/profile/Aleksaandraa8

wszystko co powyżej i swinka Peppa w jezyku angielskim, seriale które lubię na Comedy Central puszczać po angielsku, wsluchiwać się w piosenki i gra wordable - jest rywalizacja jak tutaj na duo .


https://www.duolingo.com/profile/karomar123

Proponujsz książki... Ostatnio mój wujek, który też uczy się różnych języków, pożyczył mi książkę pt. "Angielski z dreszczykiem; tajemnica obrazu". Książka zawiera -kryminał (po angielsku) -ćwiczenia Powiem czy fajne jak coś zrozumiem :-)


https://www.duolingo.com/profile/Soo_oo

Ja na przykład oglądam angielski Youtube, korzystam właśnie z Duolingo, słucham podcastów, głównie z BBC, oglądam filmy po angielsku z napisami. Wcześniej korzystałam z Memrise, ale teraz działają mi jedynie powtórki, a nowe lekcje nie chcą się załadować, cóż. c:

Naucz się języka w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.