1. Fórum
  2. >
  3. Téma: English
  4. >
  5. "Your shirt"

"Your shirt"

Překlad:Vaše košile

January 2, 2015

11 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/Ajaajuska

Trochu nechápu yours je i tvoje i vaše tak nevím po poradíte mi ??


https://www.duolingo.com/profile/Kouda69

proč to neuznalo "tvá košile"???


https://www.duolingo.com/profile/Lusesita7

Tvoje tričko není jedna z možností?


https://www.duolingo.com/profile/Lusesita7

Tak teď nevím u jakého slova v lekci clothes, ale někde jsem tam napsala při překladu do češtiny "triko" a opravilo mi to, že je tam překlep a správně je "tričko". Jaký je teda prosím anglický ekvivalent slova tričko? :)


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

"Triko" a "tričko" je dle mě jakožto chlapa to samé a v angličtině tomu odpovídá "T-shirt". A škoda že nevíš u jaké věty to bylo. Pokud se ti stane, že ti systém neuzná větu, která měla být správně, tak nahlásit přes "Ohlásit problém", ale pokud ti to větu uzná, ale s překlepem, tak to prosím napiš do diskuze - to totiž bohužel přes to tlačítko nahlásit nejde.


https://www.duolingo.com/profile/Lusesita7

Právě že to uznalo, tak mě nenapadlo tomu moc věnovat pozornost. Jenom mi utkvělo v hlavě to červený přeškrtnutý triko a k tomu napsaný tričko (pro mě je to totiž taky to samý a je jedno že jsem holka :D ). To až po tom, když jsem napsala u téhle věty tričko, tak mě to zarazilo, že mi to nevzalo, když už jsem to předtim jednou psala.


https://www.duolingo.com/profile/IvanaKoude

Pokud to uznalo tak to muselo být zelené, ne červené. Pak je to vždy podtrženo, ne přeškrtnuto. Tak zůstaň v klidu, protože tohle dělá mozek s pamětí když je přehlcený novými informacemi a neví co je důležitější. Nesnaž se si vše hned zapamatovat, jen se nech opravovat a dívej se jak to je správně. Opakováním si uchováš správný překlad v paměti a to nedůležité (kde kdy a jak) se potlačí. Jinak se ti může u slova vybavit jen že už jsi to opakovaně přeložila špatně a pořád si nejsi jistá. (Vlastní mnoholetá bolestná zkušenost) Pomáhá učit se více různých jazyků na kterých ti tolik nezáleží. Ideální zde v Duolingo jako mluvící anglicky. Angličtina se při tom pěkně procvičí.


https://www.duolingo.com/profile/kacenka9

No, ono sice triko/tricko je t-shirt, ale v dnesni, alespon americke anglictine, se hodne pouziva pouze slovo shirt jak pro triko, tak pro kosili. Staci si hodit do googlu 'shirt' a vyjedou obrazky pul na pul. Ja jsem jeste neslysela meho manzela rict t-shirt. Vzdy jen shirt a vzdy nejak z vety vyplyne, co mysli. Ovsem v systemu mame vsude kosile, protoze pridavat vsude tricko/trikoo neni uplne priorita, ale asi se tam jednou dostaneme.


https://www.duolingo.com/profile/Terezie425290

Neuznalo mi to tvoje a chtelo to vaše


https://www.duolingo.com/profile/malkolomaz

Mě to uznalo tvoje

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.