1. Forum
  2. >
  3. Temat: Duolingo
  4. >
  5. Poziom trudność

https://www.duolingo.com/profile/krisrk4

Poziom trudność

Witam, mam pytanie czy idzie jakoś zwiększyć poziom trudności - może dodatkowa opcja - tzn. aby więcej pisać jednak z polskiego na angielski a nie odwrotnie większość ludzi jest jednak osłuchana z angielskim i dużo łatwiej przetłumaczyć z angielskiego na polski niż napisać coś po angielsku. Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowieź

January 11, 2015

4 komentarze


https://www.duolingo.com/profile/WojtekDe

Wydaje mi się, że takie jest założenie Duolingo, aby Polacy (i inni rodzimi mówcy) byli dobrze przygotowani do tłumaczenia tekstów z Angielskiego. Tłumaczenie jest głównym celem serwisu, bo stąd czerpie profity. Ja również mam wrażenie, że za mało tu tłumaczę na Angielski. Mało jest też wg mnie konstrukcji pytań i przeczeń, dlatego dodatkowo uczę się w innych serwisach a Duo traktuję tylko jako rozrywkę i motywator do codziennych powtórek.


https://www.duolingo.com/profile/krisrk4

Możesz podać adresy innych serwisów które polecasz, może znalazł bym w nich to czego szukam:)


https://www.duolingo.com/profile/WojtekDe

Ja jako główne źródło codziennej nauki traktuję portal Etutor (płatne). Oprócz tego czytam ebooki, słucham podcastów: https://www.diki.pl/podcasts/, newsów w uproszczonym angielskim: http://www.newsinlevels.com/ , filmy wybieram z angielskimi napisami, czasem słucham BBC. Chodzę też na kurs stacjonarny 2 razy w tygodniu. Staram się otaczać językiem z każdej możliwej strony.


https://www.duolingo.com/profile/AC15_

Na razie nie ma takiej opcji.

Naucz się języka w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.