"Ta książka ma wiele haseł."

Tłumaczenie:The book has many entries.

4 lata temu

6 komentarzy


https://www.duolingo.com/Karolajna110

Dlaczego mi nie zaliczyło passwords?

3 lata temu

https://www.duolingo.com/Shemmek

Entrie/password Jak odpowiedzieć po angielsku na pytanie: Czy w tej książce znajdę hasło do tajnego serwisu? Odp po polsku: Ta ksiązka ma wiele haseł.

4 lata temu

https://www.duolingo.com/buskes76
buskes76
  • 21
  • 1002

Wg mnie w tym znaczeniu raczej byłoby to; "This book contains (/includes) password to secret service" - "Książka zawiera hasło do tajnego serwisu". /// A gdyby w ten sposób interpretować zdanie z przykładu to analogicznie; "This book contains (/includes) many passwords" - ale w j. pl. raczej ujmiemy to; "Książka zawiera wiele haseł" bo w tym znaczeniu "Książka ma wiele haseł" brzmi bez sensu co nie znaczy że w innych znaczeniach nie można go użyć (!); np. że "Książka (w wersji elektronicznej -np. pdf) ma hasło (/jest zaszyfrowana - zabezpieczona hasłem)" albo "... ma wiele haseł" ["The (/This /That) book has many passwords"] do różnego poziomu dostępu - np. tylko możliwość podglądu a bez druku i kopiowania tekstu / inne hasło na możliwość kopiowania wycinków tekstu czy drukowania / inne na możliwość edycji itp itd... - pdf'y np. mają właśnie możliwość takiego zakładania haseł np. w celu ochrony własności intelektualnej (!)

2 lata temu

https://www.duolingo.com/buskes76
buskes76
  • 21
  • 1002

L. poj.: entry , password /a l. mn.: entries, passwords

2 lata temu

https://www.duolingo.com/buskes76
buskes76
  • 21
  • 1002

Oczywiście się że w takim zdaniu bez kontekstu "... password" też powinno zaliczyć! - z alternatywną odpowiedzią. Bo choć koncepcja twórców była inna to jej kontekstu w takim pojedynczym zdaniu nie da się zawrzeć. Acz należy mieć na uwadze że robią świetną robotę i tworzą ten kurs na bieżąco także na podstawie naszych uwag! Dlatego oprócz komentu tutaj zgłosiłem to i mam nadzieję że wy także :)

2 lata temu

https://www.duolingo.com/ziewaczek

Bez kontekstu to zdanie jest bez sensu i tyle. Tym bardziej, że książka nie powinna "mieć" wielu haseł, tylko je "zawierać", i ewentualnie, "mieć" wielu czytelników.

10 miesięcy temu
Naucz się angielskiego w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.