1. Forum
  2. >
  3. Temat: Duolingo
  4. >
  5. Ćwiczenie słabych stron

https://www.duolingo.com/profile/Aickep

Ćwiczenie słabych stron

Cześć,

mam taki problem, który bardzo często się przewija. Popełniam pewne błędy, które powtarzają się prawie za każdym razem, gdy trafiam na dane zdania. Zwyczajnie jest mi ciężej ogarnąć dany zakres. Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że duolingo nawet w trakcie treningów tematów po pierwszej pomyłce na długo porzuca problematyczne zdanie a zarzuca mnie przykładami, które już znam na tyle dobrze, że bez zastanowienia wpisuję poprawne tłumaczenie. Irytuje mnie to, bo przez to wszystko mam tylko problem z zaległościami w jednym, sporym temacie...

Dzieje się tak na pewno w kursie portugalskiego.

Nie wiem, czy jestem tylko jakimś wyjątkowym pechowcem, czy to ogólna wada algorytmów? Można to gdzieś zgłosić? Coś z tym zrobić?

Chodzi mi o poprawienie algorytmów tak, aby częściej wracały do zdań, które były przetłumaczone błędnie.

Pozdrawiam Piotrek

January 24, 2015

4 komentarze


https://www.duolingo.com/profile/piotrben

Niestety, algorytm powtórek w Duoligo pozostawia wiele do życzenia, dlatego przy powtórzeniach wspieram się arkuszem kalkulacyjnym, gdzie wklejam sprawiające mi trudność lekcje i zdania. Przy kolejnych powtórzeniach błędne zdania zaznaczam czerwonym kolorem, a przerobione lekcje dodatkowo koloruję w kolejnych powtórkach. U mnie zdaje to egzamin i łatwiej mi wychwycić zagadnienia, którym muszę poświęcić więcej czasu. Na początku korzystałem z "kartki i ołówka", ale było to bardzo niepraktyczne. Później przeszedłem na arkusz kalkulacyjny i z czasem wypracowałem zestaw narzędzi, które bardzo pomagają w nauce i kontroli postępów.


https://www.duolingo.com/profile/AC15_

Niestety, jest tak samo we wszystkich kursach. Raczej niewiele da się z tym zrobić, jedynie możesz kilkakrotnie powtarzać dany temat, lub po prostu spisać te zdania które sprawiają Ci problem i powtarzać je poza duolingo. Jestem pewien że w przyszłości to poprawią :)


https://www.duolingo.com/profile/Fhalo

Dokładnie, korzystaj z kartki i ołówka. :)


https://www.duolingo.com/profile/Aickep

Dziękuję wszystkim za odpowiedź i podpowiedzi ;).

Naucz się języka w zaledwie 5 minut dziennie. Za darmo.