1. Fórum
 2. >
 3. Téma: English
 4. >
 5. Biflování slovíček - Memrise

https://www.duolingo.com/profile/YamanouchiCZ

Biflování slovíček - Memrise

I když kurz češtiny asi před rokem přešel ze stavu beta do plné verze, tak tvůrci dodnes nemají zájem zpřístupnit seznam slovíček, tak jsem obrátil pozornost na jinou službu - Memrise.

Vytvořil jsem nový kurz pro česko-anglické Duolingo. Úrovně v Memrise kopírují úrovně v Duolingu, je tam vše až na dva úrovně. Je možné, že se tam vyskytnou chyby, tak je, prosím, nahlašte.

Pokud by chtěl někdo zapojit do vytváření nových úrovní, budu jedině rád, jen je nutné napsat to sem nebo do fóra uvnitř kurzu, nelze posílat osobní zprávy.

Snad se vám to bude líbit.

Aktualizace:

 • 5.7.2016 Přidáno cca 70 států, chybějící názvy světadílů a další užitečná slovíčka do lekce č. 24 Traveling (Cestování). Dále pár slovíček do lekce Clothing a Places.
 • 6.7.2016 Přidána a upravena nepravidelná slovesa (Irregular Verbs) do lekce č. 56, takže je možnost procvičovat 3 časy.
 • 31.7.2016 Memrise odstranilo původní fórum u kurzu a přesunulo to úplně jinam, takže reagujte buď sem (přijde mi to přehlednější) nebo tam.
 • 7.9.2016 Doplněno pár chybějících slovíček - difficulty, explanation. Možná se budou přidávat chybějící zvukové stopy u slovíček po domluvě s jessie1717.
 • 12.9.2016 Přidány zvukové stopy u 55 slov, bude to trvat několik týdnů než se doplní stopy u všech slovíček.
 • 14.9.2016 Přidáno 325 zvukových stop
 • 17.-19.9.2016 Přidáno 333 zvukových stop (až po lekci 48 Phrasal)
 • 22.-25.9.2016 Přidáno 203 zvukových stop, zbývá jen dokončit celou lekci 56 Irregular Verbs
January 27, 2015

30 komentářů


https://www.duolingo.com/profile/FreekyFriik

Přes víkend jsem vypsal slovíčka ze všech lekcí, u většiny z nich i překlady.

link ke stažení:

Google Docs - soubor můžete editovat.
MS Excel


https://www.duolingo.com/profile/YamanouchiCZ

Díky moc, budu to tam postupně dávat. Stačí mi ten Docs.


https://www.duolingo.com/profile/krutooon

Ahoj, vychazis v memrise ze zmineneho souboru? Koukam, ze tam casto x slov v porovnani s XLS chybi (neni mysleno jako kritika). Co takhle spojit sily a doplnit to? Jinak moc diky za memrise - neznal jsem (oproti duolingu, kde mam ucet od jeho neverejne bety jen pro pozvane).


https://www.duolingo.com/profile/YamanouchiCZ

Po úvaze jsem ten seznam slov v Docs / XLS bral jako doplněk. Je pravda, že některá slova tam budou chybět, ať už úmyslně (neobjevilo se ve cvičení v Duolingu) nebo neúmyslně (zapomněl jsem to tam dopsat). Teď z hlavy mě napadá třeba attorney / lawyer. Jinak v Memrise je fórum toho kurzu, kde se dají hlásit chyby, nápady či cokoliv jiného, nemusíme to pak tady zbytečně zaplevelovat.

I já jsem Memrise neznal, ale potřeboval jsem nějaký web propojený s mobilní aplikací, kde bych mohl procvičovat slovíčka. Quizlet byl dobrý, ale chyběla mi možnost zadávat alternativní slovíčka, AnkiMobile Flashcards pro iPhone je zase přemrštěně drahý, tak jsem vybral toto.

Dnes jsem dopsal všechna slovíčka z Duolinga do Memrise, takže už je to pomalu kompletní až na 2 úrovně (Conditions a Future perfect), kde si zatím nevím rady, co s tím.


https://www.duolingo.com/profile/krutooon

Díky ti. Zbytek když tak přejdu řešit tam ;-)


https://www.duolingo.com/profile/YamanouchiCZ

Up! Doplněn popis aktualizace, viz první příspěvek.


https://www.duolingo.com/profile/jessie1717

To je skvělé, velice Vám děkuji! Jak jste to udělal?:-)


https://www.duolingo.com/profile/YamanouchiCZ

Normálně, nejdřív jsem se zeptal MegatronaSK, z jaké adresy to vlastně bral a začal jsem to tam dávat sám. Každou stopu kontroluji, zda to sedí, ale někdy se vyskytne výslovnost, u které si nejsem vůbec jistý. Pokud najdeš nějakou chybu, napiš mi. Nic nezaručuji, ale zdá se, že do konce tohoto víkendu to bude celé hotové. ;-)


https://www.duolingo.com/profile/Daku_

Dobrý den, dělám na Memrise kurz z LITU, kam jsem o prázdninách chodila. A ráda bych si tam dala i výslovnost. Můžete mi, prosím, sát odkaz, z jaké adresy brrát výslovnost? Moc díky :-)


https://www.duolingo.com/profile/JJJJCZ

Zdravím, převedl jsem níže zmíněna slovíčka do aplikace AnkiDroid. Kdo se učí slovíčka na mobilu, tak to ocení. https://ankiweb.net/shared/info/2009050442


https://www.duolingo.com/profile/JJJJCZ

Slovíčka do aplikace AnkiDroid jsem radši stáhnul, protože se změnily podmínky na Ankiwebu (copyright).


https://www.duolingo.com/profile/YamanouchiCZ

Zažádal jsem o přijetí do skupiny, takže uvidíme. 116 členů je docela dost


https://www.duolingo.com/profile/sadfhrw

Dáváš tam jen slovíčka s překladem, nebo i nějaké příkladové věty, ať už z Duolinga, nebo ze slovníku? Příkladové věty jsou pří učení se slovíček docela užitečné…


https://www.duolingo.com/profile/YamanouchiCZ

Zatím tam dávám jen slovíčka. Oni jsou tu nějaké příkladové věty?


https://www.duolingo.com/profile/sadfhrw

No ty ve kterých se to slovo objevilo. Třeba pro bread je tu "Elephants eat bread" a tak… No a ve slovníku třeba tady se dá najít mimo jiné věta "Could you cut me a slice of bread please?"


https://www.duolingo.com/profile/YamanouchiCZ

Bohužel není čas dělat to dopodrobna. Učit se v Duolingu, zapisovat slovíčka, kopírovat to do Memrise, opravovat chyby a přidávat alternativy a zároveň procvičovat slovíčka je docela dost práce a dělám to po večerech.


https://www.duolingo.com/profile/Nemesis_NaR

Dobrá práce. Přídal jsem odkaz na tuto diskuzi do toho připnutého příspěvku s odkazy.


https://www.duolingo.com/profile/jessie1717

Velké díky memrise požívám, takže je to pro mě velmi užitečné. A sólo děkuji za přidanou výslovnost. ;)


https://www.duolingo.com/profile/JiNeern

Super, budu to používat, ale: umí aplikace memrise učit řidiče za jízdy v autě? Pokud ne, tuhle funkčnost umožňuje česká aplikace Slovíčka (www.islovicka.cz). Jedna z jejích možností je, že automaticky odříkává slova (nebo fráze) v náhodném pořadí a jejich překlady, vždy s dostatečnou pomlkou mezi nimi. Za jízdy tedy slyším slovíčko, řeknu si překlad a pak jej slyším. Funguje oběma směry překladu. Nebo se můžu učit jinde tak, že si zobrazím slovo (opět v náhodném pořadí), řeknu si překlad, ten si pak zobrazím, a potvrdím, zda jsem to věděl správně. Pokud ne, aplikace mi to slovo přidá znovu nakonec. Je to sice opravdu jen dril slovíček a frází, ale funguje všude. A offline. Čili pokud to Memrise neumí, stálo by za to to postupně naťukat i do Slovíček (stačí psaná podoba, pokud se nenahrají vlastní zvuky, Slovíčka použijí TTS z Googlu). Já jsem to v autě často používal a byl jsem spokojený, teď to užívá kamarád a je nadšený.


https://www.duolingo.com/profile/Filomena.Prvni

Dobrý den a díky za dobrý počin v Memrise, na kterýž narazila jsem teprvaj před pár dny.


https://www.duolingo.com/profile/Filomena.Prvni

Přímo v Memrise se nedá diskutovat? Nějak jsem na to nepřišla, navíc neumím natolik anglicky, bych rozuměla, co mi Memrise říká. Dnes mi systém neuznal několik slovíček, jež jsem přeložila z češtiny do AJ správně, kupříkladu: "pay", "run", "sleep", "swim", "see". Možná měl špatný den, nuž nasekal mi zbytečné chybky. Nejspíše to byla 10. lekce. Dále u slovesa "to ask" je překlad "ptát", "zeptat". Nemělo by tam býti "ptát se", "zeptat se"? A u slovesa "to stop" by se mohl přidat překlad "stát". Je tam jen "zastavit". Díky.


https://www.duolingo.com/profile/jessie1717

Přímo na Memrise se diskutovat dá, ale bude vám to na nic když autor kurzu už přes rok není aktivní. Už tak před rokem udělal v kurzu spoustu úprav, ale je Vám asi jasné že když už se Angličtinu neučí, tak obě služby (Duo a Memrise) nejspíš už nepoužívá.


https://www.duolingo.com/profile/OsobaMoje

Ahoj, mohl bych poprosit o radu, jak jsi udělal, že ti anglická slovíčka aplikace memrise čte? Vytvořil jsem si seznam slovíček a ne a ne je aplikace přečíst. Předem děkuji

Související diskuze

Naučte se Anglicky za pouhých 5 minut denně. Zdarma.