1. Forum
  2. >
  3. Konu: Duolingo
  4. >
  5. Duolingo iyi bir site fakat y…

https://www.duolingo.com/profile/ebru147

Duolingo iyi bir site fakat yeterli değil.

Ünitelere baktığımızda akılda kalıcı fakat basit örnekler var. Eğer sağlam bir temeliniz varsa bu uygulamalarla vakit kaybetmeyin derim.

Konular temel düzeyde anlatılmış ancak bunun dili geliştirmekle bir alakası olmadığını düşünüyorum.

Yorumlarınızı paylaşırsanız memnun kalırım.

TEŞEKKÜRLER.

January 29, 2015

13 Yorum


https://www.duolingo.com/profile/yavuz.ilhan

Arkadaşlar bence haksız eleştiriler bunlar. Site gerçekten harika... biraz altyapısı olan ve orta seviyelere taşımak isteyen herkes için muhteşem bir seçenek.

Advance'in zaten burada ne işi var Allah aşkına. BBC de şurda burda takılması daha faydalı olmaz mı?

ebru italki ve busuu yu önermiş hemen girip baktım. İltaki tarz olarak itici üye bile olmadım (isteksiz), busuu ise ücretli (ücretsiz kullanımda sürekli gözünüze sokuyor kilidi aç kilidi aç diye)

özetle benim şuana kadar karşılaştığım en iyi orta düzey dil öğrenme platformu duolingo.

gerçekten bu kıvamda ve keyfte başka önerileriniz varsa mutlaka incelemek isterim.

teşekkürler


https://www.duolingo.com/profile/jimlonesna

Rosetta Stone uygulaması var ama parayla almak ister misiniz bilmiyorum, biraz tuzlu bir fiyatı var. Tabii internetten cracklenmiş versiyonunu da torrent yoluyla indirebiliyorsunuz.


https://www.duolingo.com/profile/13urak

ingilizce hazırlık okudum ama zamanla insan öğrendiklerini unutuyor bu siteyi bir nevi öğrendiklerimi hatırlamak ve biraz geliştirmek için kullanıyorum ileri düzey için bence de yeterli olmayacaktır amacım buradaki alıştırmaları bitirip özellikle konuşma alıştırması yapabileceğim bir yer bulmak olacak.tavsiyeleriniz varsa sevinirim.


https://www.duolingo.com/profile/McDors

Temeli olup ta unutanlar için kullanılabilecek bir site ve uygulama, bu şartlardaki kişiler için yararlı diye düşünüyorum


https://www.duolingo.com/profile/MeteUelkue

Evet örnekleri ben de gayet akılda kalıcı ancak biraz basit buluyorum. Duolingo'dan başka bunun kadar güzel ve başarılı bir platform da bulamadım ancak.


https://www.duolingo.com/profile/ebru147

ITALKI VE BUSUU VAR ONEREBILECEĞİM AMA ONCE BU SITEDEKILERI BITIRMKETE FAYDA VAR.BU ARADA YORUMUN ICIN TESEKKURLER.


https://www.duolingo.com/profile/ebru147

BIR DE ONEREBILECEĞİM VOSCREEN VAR AMA ONA GEÇİŞ YAPABİLMEK İÇİ ALTYAPI OLMASI GEREKIYOR.


https://www.duolingo.com/profile/fatcet27

kur gibi ayrılsa daha mantıklı olurdu


https://www.duolingo.com/profile/H.YUNUSTA

Ben de bu siteyi yeni keşfedenlerdenim. evet ileri d,zey bir dil öğrenimi için yetersiz geldi bana. Daha fazla onu ve gelişmiş örneklerle zenginleştirmek gerektiğini düşünüyorum.


https://www.duolingo.com/profile/H.YUNUSTA

Yöntem iyi ancak yetersiz.


https://www.duolingo.com/profile/Yonca123

Bence de gerçekten yetersiz bir site. Bir kere dilinizi geliştirmek, kelime haznenizin ufkunu genişletmek istiyorsanız çeviri yapmakla, bu kelimelerle yetinip cümle kurmakla olmuyor bu işler. Eğer bu amacınıza ulaşmak istiyorsanız, bol bol elinize makale ya da kitap alıp dikkatlice, kelimelerin altını çize çize okuyacaksınız. Ondan sonra bu konu hakkında elinize kalem alarak dökeceksiniz kağıda. Konunuzla ilgili 5 dakika küçük bir yazı okuyup onun hakkında 'presentation' yapacaksınız. Kendinize ilginç bir konu belirleyip, araştırmalar yapıp bilgiler toplayarak belirli kişilerin karşısında sunacaksınız bunu, ha kısa ha uzun. Olmadı efendim TOEFL ile alakalı sitelerden yardım alarak onların önceleğinde ilerleteceksiniz bu yolu. İlk başlarda bu sizi zorlayabilir, ama zamanla alışacaksınız emin olun...


https://www.duolingo.com/profile/Ahmetmit1

Duolingo iyi bir site fakat tüm sorumluluğu duolingo üzerine yüklemek çok adil değil. Ben bir sürü uygulama ile çalışıyorum:

Speaking: English Ninjas : https://goo.gl/YjMCqU

Grammar İçin : Memrise

Kelime İçin: Arena,Verbdash

Listening: English Radio

Pronunciation : Elsa : https://www.elsaspeak.com/


https://www.duolingo.com/profile/cem530890

Ücretsiz Engly uygulaması ile eğlenirken İngilizce öğrenmek mümkün! Video izlerken altyazıdaki kelimelere tıklayın, anında çevirisini görün, istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde çalışın. Üstelik yalnızca ilginizi çeken videoları, istediğiniz zorlukta izleyin! Hepsi çok kolay ve ücretsiz! https://goo.gl/LRZkx8

Günde yalnızca 5 dakika ayırarak dil öğren. Ücretsiz.